jak przeprosić kobietę

Każdy czasem popełnia błędy, takowe też przydarzają się w związkach i relacjach damsko-męskich. Nie każde przewinienie doczeka się przebaczenia, niektóre bowiem są bardzo poważne. Poza tym każda kobieta jest inna i różni się stopniem tolerancji dla męskich grzeszków. Jak przeprosić kobietę?

Czy warto przeprosić kobietę?

Wielu mężczyzn zastanawia się, czy warto przeprosić kobietę, którą się zraniło swoim nieprzemyślanym zachowaniem.  Panowie bardzo często podchodzą do sprawy nader praktycznie. Zamiast po prostu przyznać się do błędu i przeprosić ze zwykłej przyzwoitości, bo tak nakazuje im sumienie, mężczyzna kalkuluje na zimno i zastanawia się, czy ma to jakikolwiek sens. Co rozumie pod tym sformułowaniem? Oczywiście sens jest wówczas, gdy istnieje szansa, że kobieta mu przebaczy. Jeśli prawdopodobieństwo takiego obrotu spraw jest dość znikome, faceci odpuszczają sobie przeprosiny. Uważają, że szkoda marnować czas i robić z siebie idiotę. Tymczasem zapominają, że idiotę zdążyli już z siebie zrobić, bawiąc się uczuciami kobiety, zdradzając ją lub podle okłamując. Nie przepraszając jej za swoje przewinienia, potwierdzają tylko, że zasługują na miano drani i gburów pozbawionych jakichkolwiek głębszych uczuć. Na dodatek są tchórzami, którym brakuje cywilnej odwagi, by przyznać się do popełnionych błędów.

Jak przeprosić kobietę? Przyznaj się do błędu i bądź szczery

Zamiast zastanawiać się, czy w ogóle warto przepraszać kobietę, mężczyźni powinni się lepiej zastanowić, jak to zrobić.  Każdy przyzwoity człowiek, mający swój honor potrafi przyznać się, że ma co nieco na sumieniu. Postawienie sprawy jasno i spojrzenie prawdzie w oczy to dopiero początek.  Faceci często mają problem, żeby nazwać rzeczy po imieniu. Rzucają tylko samo „wybacz” lub „jest mi przykro”, nie precyzują przy tym, za co przepraszają, po czym liczą, że kobieta uradowana kontaktem z ich strony radośnie rzuci się im na szyję.  Tak nie jest. Jeśli nie rozumieją, w czym tkwi problem, niech zapytają siebie, czy gdyby to ona umawiała się w międzyczasie z innymi facetami, bawiła się z nimi w gierki, oszukiwała i jawnie olewała, wystarczyłoby im jedno zdanie „jest mi przykro”? „Jest ci przykro?” – z jakiego powodu? Może dlatego, że właśnie przegrałeś ostatnie 100 zł w zakładach bukmacherskich, obstawiając zwycięstwo Realu Madryt, podczas gdy to FC Barcelona zdobyła komplet punktów?

Nazwij rzeczy po imieniu – przepraszasz za konkretną rzecz

Zanim przeprosisz kobietę, pomyśl przez chwilę nad tym, co jej zrobiłeś. Musisz nazwać rzeczy po imieniu. Jeśli bawiłeś się z nią w głupie gierki, przyznaj się do błędu. Powiedz wprost, że przepraszasz ją za to, że wyrządziłeś jej przykrość, wprowadzając w życie idiotyczne strategie. Jeśli zdradziłeś, przeproś za zdradę i nie próbuj przy tym zrzucać winy na nią. Gdybyś zamierzał ją obwinić za to, że umówiłeś się z inną kobietą, to lepiej daruj sobie jakiekolwiek „przeprosiny”. Jeśli ją oszukałeś, przyznaj się wprost do kłamstwa. Następnie wyjaśnij jej, dlaczego to zrobiłeś. Czemu miały służyć idiotyczne gierki?  Dlaczego chciałeś jej wyrządzić przykrość? W jakim celu karmiłeś ją kłamstwami? Co chciałeś w ten sposób osiągnąć?

Nie zrzucaj winy na innych

Następnie powinieneś przyznać się wprost, że zdawałeś sobie sprawę, że swoim postępowaniem krzywdzisz ją i sprawiasz jej przykrość. Przeproś za to, że z twojego powodu nie czuła się zbyt komfortowo. I nie licz na nic więcej.  Twoje przeprosiny powinny płynąć prosto z serca i być  szczere. Nie obarczaj w nich winą za zaistniały stan rzeczy osób trzecich, ponieważ jest to bardzo słabe. Nawet jeśli to kumpel doradził ci, żebyś z nią pogrywał, to decyzję podjąłeś sam. Masz swój rozum i jesteś w stanie przewidzieć konsekwencje własnych decyzji. Nie masz w końcu 5 lat i wiesz, co robisz. Każda akcja budzi reakcję – jest to powszechnie znane prawo fizyki.

Miej odwagę przeprosić za swoje błędy

Nie oczekuj, że przeprosiny od razu przyniosą zamierzony efekt, a ona natychmiast ci przebaczy. Nie wiadomo, czy zrobi to w ogóle. Nie oznacza to jednak, że masz być tchórzem i chować głowę w piasek. Jesteś facetem, zatem powinieneś znaleźć w sobie odwagę i resztki przyzwoitości, by po prostu to zrobić. Przepraszasz dlatego, że zawiniłeś, a nie dlatego, żeby dostać to, czego chcesz. To drugie może stanowić tylko bonus w przypadku właściwego postępowania. Kobiety czasem przebaczają po kilku tygodniach, a nawet miesiącach. Inne robią to od razu lub po kilku dniach, a jeszcze inne wcale.  Wszystko zależy od wagi przewinienia, jej przekonań, wrażliwości i tego, czy rzeczywiście byłeś w stosunku do niej w pełni szczery. Kobieta, którą rozczarowało twoje postępowanie, jest wrażliwa i podejrzliwa, dlatego w mig wywęszy ściemę. Jeśli zamierzasz ją dalej okłamywać, to niemal na 100% nie odniesiesz sukcesu.

Przeproś ją podczas spotkania twarzą w twarz

Jak przeprosić kobietę? Najlepiej podczas spotkania twarzą w twarz, w końcu jesteś mężczyzną i skoro miałeś odwagę robić jej krzywe akcje, to powinieneś mieć także odwagę ją przeprosić za swoje zachowanie. Jeśli jednak jest to z jakiegoś powodu niemożliwe, ona wyjechała z miasta, nie zamierza się z tobą spotkać itp., napisz do niej list, e-mail lub zadzwoń. Pamiętaj jednak, że rozmowa na żywo zostanie potraktowana przez nią jako najbardziej wiarygodna. List lub e-mail zawsze może napisać koleżanka, poza tym nie widać, jakie prawdziwe emocje za nim stoją. Jak wiadomo, papier przyjmie wszystko, także największą ściemę.

Kto ma szansę uzyskać przebaczenie?

Nie do wszystkich mężczyzn uśmiecha się szczęście i dostają oni kolejną szansę. W takiej sytuacji należy się z tym po prostu pogodzić. Nie obwiniaj jej o to, że tak się natrudziłeś, powiedziałeś jej prawdę, a ona jest nieczuła i pozbawiona emocji, dlatego nie chce ci wybaczyć. To nie jest jej obowiązek, lecz wyraz dobrej woli. Zdaj się zatem na bieg wydarzeń i sprawdź, co przyniesie czas. Przeprosiny, nawet jeśli nie zostaną przyjęte, zawsze trochę naprawiają nadszarpnięty obraz twojej osoby. Dzięki nim możesz z zaistniałej sytuacji wyjść z twarzą.

Jak odbudować jej zaufanie?

Jesteś szczęściarzem, ona postanowiła dać ci jeszcze jedną szansę. Pamiętaj, aby dobrze ją wykorzystać. Nie oczekuj też, że od razu wszystko będzie jak dawniej. Kobieta potrzebuje czasu, aby wszystko sobie przemyśleć i na nowo ci zaufać. Przez pewien czas z pewnością będziesz na cenzurowanym i każdy, nawet najmniejszy błąd może doprowadzić do kolejnej katastrofy.  Pamiętaj, aby nie popełniać więcej tych samych błędów. Należy też dołożyć wszelkich starań, aby naprawić to, co się zepsuło przez nieprzemyślane decyzje. Każdego dnia będziesz musiał krok po kroku odbudować jej zaufanie. Jeśli naprawdę się postarasz, istnieje spora szansa, że wasza relacja z czasem wróci do dawnego kształtu.  Nie oczekuj jednak cudów i natychmiastowych rezultatów. Uczuć nie da się kontrolować ani przyspieszyć pewnych rzeczy, którym towarzyszy duży ładunek emocjonalny.

Komu nigdy nie wybaczają kobiety?

Przeprosiny nie zawsze idą w parze z wybaczeniem, czasem mężczyźni tak bardzo zawodzą kobiety, że te nie są w stanie im ponownie zaufać. Czasem też przewinienie zostaje sklasyfikowane przez panie jako niewybaczalne.  Dużo zależy też od tego, czy dobrze rokujesz i twoje zachowanie rodzi nadzieję, że więcej jej nie skrzywdzisz. Jeśli nie budzisz zaufania, jesteś nieszczery lub masz w sobie zadatki na damskiego boksera, babiarza ciągle uganiającego się za spódniczkami, to twoje szanse na uzyskanie wybaczenia są praktycznie zerowe.