Kobieta w społeczeństwie Psychologia

Być kobietą niezależną

niezależna kobieta

Za kilka dni Dzień Kobiet, wyjątkowe święto. W związku z tym postanowiłyśmy sprawdzić, jak to jest być kobietą niezależną. Dlaczego panie, które mają praktycznie wszystko, nie mogą znaleźć miłości? Co kryje się pod całą otoczką pewności siebie i uśmiechu? Dla kogo niezależne kobiety są rywalkami?

Być kobietą nie tylko od święta

Dzień 8 marca to data w kalendarzu, która niczym piętno odznacza się w kalendarzu facetów. Przecież ledwo co były Walentynki, a tu znowu trzeba pędzić do kwiaciarni, cukierni czy jubilera. Prawdziwa męka, a to tylko jeden dzień – Dzień Kobiet. No właśnie, jeden dzień w roku, a kobieta zasługuje na uwagę nie tylko 8 marca. Każdego dnia w roku mamy swoje małe prywatne święto kobiecości. I nikt nie zabroni nam go celebrować. Codziennie mamy okazję, by zadbać o siebie, zrobić coś, co sprawi, że poczujemy się piękne i wartościowe. I nie potrzebujemy do tego naręcza czerwonych róż czy tony biżuterii. Wizerunek kobiety nieustannie ulega zmianie. Od wieków dość mocno ewoluował, by teraz zaprezentować nam współczesną kobietę, przede wszystkim niezależną. Jaka jest naprawdę i jak radzi sobie w tym pokręconym świecie?

Kobieta sukcesu

Niezależna kobieta odnosi sukcesy, nie tylko na polu zawodowym, ale praca to zdecydowanie jeden z ważniejszych elementów w jej życiu. Współczesna bizneswoman świetnie radzi sobie na wysokich stanowiskach, wielokrotnie zawstydzając mężczyzn poziomem swojej inteligencji oraz wiedzą. Jest wykształcona i nie boi się wyzwań. To ona rządzi i podoba jej się taka rola. Interesuje ją coś więcej niż czubek własnego nosa, zależy jej na dobru firmy i kontaktach w firmie. Wszystko zamienia w sukces. Bije od niej wielka pewność siebie, która niektórych przyciąga jak magnes, a innych odstrasza. Niektórzy widzą w niej przeciwnika, dlatego poddają się już na starcie. Dla wielu facetów, kobieta sukcesu jest nieosiągalna. Twierdzą tak, zanim w ogóle spróbują nawiązać z nią kontakt. To jeden z problemów tego typu pań, które mogą odnosić sukcesy na polu zawodowym, ale niekoniecznie tym uczuciowym. A nie samą pracą człowiek żyje…

Onieśmielająca atrakcyjność

Kobieta która dba o siebie, wygląda atrakcyjnie, zawsze przyciąga wzrok innych, w tym męskie spojrzenia. Dodatkowo jest świadoma swojej urody i stylu. Atrakcyjny wygląd potrafi onieśmielić mężczyznę, do tego stopnia, że będzie obawiał się odrzucenia. Okazuje się, że nie wszystkie piękne kobiety mają wokół siebie grono adoratorów. Przez wielu są uznawane za niedostępne. Pewne swojego wizerunku kobiety są rywalkami dla swoich koleżanek. W oczach innych kobiet mogą być zagrożeniem. W takiej sytuacji możemy zapomnieć o solidarności jajników, szczególnie, jeśli chodzi o faceta. Ładniejsza i mądrzejsza kobieta zawsze będzie wzbudzała zazdrość u pozostałych pań. Dla faceta może być marzeniem nie do spełnienia, ale tylko w jego głowie. Czasem warto się odważyć i zagadać, chociaż spróbować. Nie ma nic do stracenia, a zyskać można naprawdę wiele.

Ładna, mądra, ciągle sama

Wiele kobiet zna ten ból, kiedy spogląda na koleżanki będące w związkach, może mające swoje rodziny, uśmiechnięte i kochające. Wówczas pojawiają się pytania, dotyczące charakteru, zachowań. Kobiety szukają problemu w sobie, wytłumaczenia na swoją nieustanną samotność. Jednak rozwiązanie niekoniecznie leży po stronie pań. Problemem często okazuje się podejście mężczyzn, którzy traktują niezależne kobiety, jak te z innej ligi, niedostępnej i za wysokiej. W efekcie, wśród singielek mamy bardzo dużo atrakcyjnych i pewnych siebie kobiet. Określane są często jako zołzy, ale nie zawsze jest to zgodne z prawdą. Przy bliższym poznaniu okazuje się, że są przyjazne, mają poczucie humoru i wielki dystans do siebie. Nie każda kobieta z dużym poczuciem wartości to wredna zołza, która facetów traktuje jak zabawki. Taka „zołza” też potrzebuje opieki, miłości i męskiego, silnego ramienia.

kobietyNie jest łatwo być niezależną kobietą, szczególnie w obecnych realiach. Nie poddawajmy się jednak, bądźmy cały czas silne. Miłość przyjdzie, może już czeka za rogiem, może jest bliżej niż myślimy. A niezależności i pewności niech nikt nam nie odbiera. Facet może odejść. Dziś jest, jutro go nie ma, a życie toczy się dalej. Nadchodzi Dzień Kobiet, ale niech dla kobiety każdy dzień roku będzie takim wyjątkowym Dniem Kobiet.

Katarzyna Antos

Komentarze (6)

pati25

4 lata temu

Bycie kobietą niezależną na pewno jest fajne.,Robić karierę i decydować tylko za siebie.Ale czy dla wszystkich kobiet to jest wspaniałe…

Tess

4 lata temu

W moim małżeństwie oboje pracowaliśmy a pieniądze były w jednej kasie i razem decydowaliśmy na co wydajemy. I choć nie musiałam utrzymywać się sama to ważny była każda złotówka. Tutaj niezależna znaczy tyle co samotna, czy o to kobietom chodzi?

Mindi

4 lata temu

Wspaniale byłoby żeby udało się połączyć te wszystkie elementy życia, które powodują, że kobieta czuje się ładna, mądra i spełniona w miłości. Jest to możliwe o ile nie stawia się zbyt wygórowanych, praktycznie nie do uzyskania wyzwań.

filodendron

4 lata temu

Ja nie jestem niezależną kobietą. Kiedyś byłam kobieta niezależną, ale kobieta zależną ma w życiu lepiej , mój mąż wiele za mnie robi, załatwia. Na pewno w pewnych kwestiach jestem od niego zależna ,ale nie jest mi z tym xle . nie chciałabym być znowu kobieta niezależną, niby miałam wszystko ale nie miałam ukochanego mężczyzny, który by za mnie i dla mnie zrobił wszystko 🙂

dulcynea

4 lata temu

Podziwiam niezależne kobiety , sama nie jestem z pewnością kobietą- bluszczem ale do niezależności mi daleko.
A kobiety niezależne są atrakcyjne i silne .
To mi się podoba .

Danusiate

4 lata temu

Zgadzam się z Autorką artykułu – znam w swoim otoczeniu bardzo wiele atrakcyjnych i pewnych siebie singielek. Pewien znajomy mężczyzna zwierzył mi się kiedyś, że bardzo mu się podoba nasza wspólna znajoma, ale nigdy jej tego nie powie, bo ma wrażenie, że ona ma wszystko, czego potrzebuje i ktoś taki jak on niczego w jej życie nie wniesie…

Zostaw komentarz