zabawa uczuciami

Miłość to z jednej strony najpiękniejsze uczucie, jakiego możemy doświadczyć w życiu. Z drugiej, zakochana kobieta stanowi łatwy cel dla mężczyzn, którzy mają nie do końca czyste intencje.  Panowie widząc nasze zainteresowanie, lubią wykorzystywać sytuację do własnych celów, nie zawsze takich, które nas cieszą. Przedstawiamy 8 oznak, że facet się tobą bawi. Nie daj się poniewierać i jeśli zauważysz, że on kompletnie nie liczy się z twoimi uczuciami, odpuść sobie. Zasługujesz na kogoś, kto odwzajemni twoje uczucie i będzie cię szanował.

Dlaczego mężczyźni bawią się uczuciami kobiet ?

Powodów, dla których mężczyźni bawią się kobietami, jest wiele.  Niektórzy robią to, aby odegrać się na płci pięknej za błędy byłych partnerek. To nic, że to nie one ich zdradziły, ośmieszyły lub zostawiły wówczas, gdy oni zakochali się do grobowej deski. Ze względu na to, że są kobietami, zostaną potraktowane w okrutny sposób. Mężczyźni często w ogóle nie zdają sobie sprawy z problemu, jaki w nich drzemie.  Oni po prostu świetnie się bawią, podczas gdy kobiety cierpią przez ich zachowanie. Niektórzy faceci doprowadzają nas na skraj rozpaczy dlatego, że chcą podbudować swojego ego i pokazać się przed kumplami jako pełnokrwiści macho. Inni bawią się uczuciami kobiet dla czystej rozrywki, mają bowiem ubaw z pań, które są nimi zainteresowane i którym fundują idiotyczne gierki.   Czasem faceci traktują nas jako koło zapasowe, a w międzyczasie szukają swojej prawdziwej miłości.

Nie pozwól, by on tobą poniewierał!

Niezależnie od tego, co jest powodem męskich zabaw, które nas ranią, stanowią one rzecz niedopuszczalną. Jeśli widzisz, że facet tobą poniewiera, powiedz sobie: „STOP”.  Pamiętaj, zasługujesz na kogoś lepszego, kto cię pokocha i będzie liczył się z twoimi uczuciami. Uwierz, prędzej czy później znajdziesz miłość swego życia, mężczyzna, który jest tobą szczerze zainteresowany, zastanowi się dwa razy, zanim zacznie grać w idiotyczne gierki. Ma bowiem świadomość, że takie zachowanie dotknie kobietę i ta zakończy znajomość. Głupie gierki zabiły już niejedną miłość i ukróciły świetnie zapowiadającą się relację.

Umawia się z innymi kobietami

Facet, który spędza czas na portalach randkowych lub grupach na Facebooku, na których można poznać inne kobiety, ewidentnie nie jest tobą zainteresowany. Gdyby było inaczej, on nie poszukiwałby przygód, równolegle umawiając się z tobą na spotkanie. Jeśli on odpowiada na ogłoszenia pań szukających nowych znajomości – komentuje ich posty lub dodaje pod nimi polubienia, to musisz pogodzić się z myślą, że nic z tego nie wyjdzie. Nie bierz tego do siebie i nigdy nie uzależniaj swojej samooceny od zainteresowania innych osób. Jesteś osobą wartościową, niezależnie od tego, czy znajdujesz się w obszarze jego zainteresowań czy nie. Na pewno spotkałaś i jeszcze spotkasz na swej drodze wielu mężczyzn, którzy docenią cię taką, jaką jesteś. To spośród nich wybierzesz tego, który najlepiej będzie spełniał twoje oczekiwania. Najlepiej uświadomić sobie to jak najszybciej i zająć się własnym życiem, aby nie pozbawiać siebie szansy na związanie się z kimś wartościowym. Pamiętaj, że facet, który jest nieuczciwy, bawi się twoimi uczuciami i próbuje złapać za ogon dwie sroki, po prostu jest draniem. Gdyby szanował uczucia innych osób, po prostu zerwałby z tobą kontakt i powiedział ci wprost, że nie jest tobą zainteresowany. Nie ma nic złego, że wciąż szuka się drugiej połowy, trzeba to jednak robić w sposób uczciwy.

On ciągle nie ma dla ciebie czasu

Każdemu od czasu do czasu wypadnie coś ważnego, przez co trzeba zmienić swoje dotychczasowe plany. Warto jednak pamiętać, iż tego rodzaju sytuacje zdarzają się incydentalnie. Nikt, nawet sam prezydent Stanów Zjednoczonych, nie jest tak zajęty, żeby przez tydzień czasu nie znaleźć chwili na spotkanie z tobą czy rozmowę. Facet, który jest naprawdę tobą zainteresowany, będzie chciał więcej dowiedzieć się na twój temat i sprawdzić, co u ciebie słychać. Nie musi od razu być w tobie po uszy zakochany, ale wystarczy, że dobrze się wam rozmawiało, a zaproponuje kolejne spotkanie lub zadzwoni. Ty też dzwonisz do przyjaciółki, gdy jesteś zainteresowana, jak jej poszedł egzamin na prawo jazdy, prawda? Jeśli on w ogóle nie wykazuje tobą zainteresowania i ciągle nie ma dla ciebie czasu, to po prostu nie traktuje cię poważnie i nie jest tobą zainteresowany.  On może odzywać się okazjonalnie np. wówczas, gdy mu się nudzi, stojąc w kolejce do kasy w supermarkecie. Ale ty chyba zasługujesz na coś więcej niż robienie za ratunek na nudę, która właśnie go dopadła? W twoim życiu nie brakuje wartościowych ludzi, którym warto poświęcić wolny czas, którego ostatnimi czasy masz tak mało.

Bawi się w dziwne gierki

Trzymaj się jak najdalej od mężczyzn, którzy bawią się w idiotyczne gierki. Jeśli sama zauważyłaś, że on funduje ci istną huśtawkę nastroju, to znak, że powinnaś uciekać od niego, gdzie pieprz rośnie, zanim uzależnisz się od jego kapryśnych humorów. Raz jest dla ciebie bardzo miły i wówczas jesteś szczęśliwa, jednak po chwili zmienia się nie do poznania. Jest zimny, zdystansowany i sprawia wrażenie niezainteresowanego. Zastanawiasz się, czy zrobiłaś coś nie tak, ale w końcu uświadamiasz sobie, że on bawi się twoimi uczuciami. Nie wiadomo, czy robi to dla własnej satysfakcji, czy w międzyczasie dzieli się swoimi spostrzeżeniami z kumplami, aby i oni mieli z ciebie niezły ubaw. Nie przejmuj się, to nie ty powinnaś martwić się zaistniałą sytuacją. Nie masz bowiem na nią żadnego wpływu. Nie zrobiłaś nic złego, on po prostu ma taki podły charakter i raczej go nie zmieni. Facet, który lubi bawić się uczuciami kobiet, nieprędko stanie się dla kogokolwiek tak po prostu bezinteresownie miły.

Naśmiewa się z ciebie w gronie kumpli

Spotkaliście jego kumpli i nagle on zmienił się nie do poznania. Z miłego, uśmiechniętego faceta stał się złośliwym gburem. Jego tekstów, które padają pod twoim adresem, nie powstydziłby się pierwszy seksista Polski, sam Janusz Korwin-Mikke. Na dodatek odnosisz wrażenie, że głupie męskie haha pod twoim wpisem na portalu społecznościowym nie było dziełem przypadku. On naprawdę lubi się z ciebie naśmiewać w gronie kumpli, jesteś jego zdobyczą, traktuje cię przedmiotowo i to widać, a właściwie słychać. Z szacunku dla samej siebie jak najszybciej ukróć taką znajomość. Mężczyzna, dla którego jesteś ważna, nie pozwoli, aby jego kumple naśmiewali się z ciebie.

Spóźnia się

Każdy czasem się gdzieś spóźnia, to jest normalne zjawisko pod warunkiem, że nie dochodzi do niego nagminnie. Jeśli on nigdy nie przyszedł punktualnie na spotkanie z tobą, to nie jest tobą zainteresowany i nie szanuje twojego czasu.  Jeśli zdarzyło się to raz, wcześniej cię o tym uprzedził i przeprosił, do jego spóźnienia nie należy przykładać zbyt dużej wagi.

Przekłada spotkania

Widujecie się raz na ruski rok, już częściej widujesz swojego kuzyna, który mieszka w innym mieście. Na dodatek jemu wciąż zdarza się odwoływać spotkania lub je przekładać na bliżej nieokreśloną przyszłość. Okej, każdemu może coś wypaść, ale wtedy od razu wyjaśnia się sprawę, podając prawdziwe, a nie wymyślone i idiotyczne argumenty. Na dodatek ustala się inny termin, który odpowiada obu stronom.  Jeśli on tego nie robi, spotkanie odwołuje w ostatniej chwili, a na dodatek podany przez niego powód cię nie przekonuje, to odpuść go sobie. Szkoda tracić czas na kogoś, kto nie potrafi wygospodarować go dla ciebie i bawi się twoimi uczuciami. Na pewno na to nie zasługujesz. Na pewno jest mnóstwo osób, które chętnie się z tobą spotkają i poprawią ci humor na wspólnej imprezie, spotkaniu przy winie czy koncercie.

Okłamuje cię

Mężczyzna, która okłamuje cię już na początku znajomości, z miejsca traci sporo punktów. Nie ma przy tym znaczenia, czy kłamstwo dotyczy rzeczy poważnych czy błahych. Facet, który kłamie, ma nieczyste intencje i chce coś przed tobą ukryć.  Przyłapałaś go na kłamstwie – on opowiadał ci o planowanej wizycie u kumpla z Katowic, podczas gdy spotkałaś go zupełnie w innym miejscu – przeciwnym do wyjazdu na Katowice. Zamiast zastanawiać się, po co to zrobił,  lepiej dać sobie z nim spokój. Szkoda twoich nerwów dla kogoś, kto bawi się twoimi uczuciami.

Chce tylko jednego

Tego chyba nie trzeba specjalnie tłumaczyć. Jeśli ty niewiele o nim wiesz, on nigdy cię o nic nie pyta, a wasza znajomość sprowadza się głównie do łóżka, to nie łudź się, że z czasem wasza relacja przekształci się w coś więcej. Albo od razu obie strony czują, że znajomość może przekształcić się w coś więcej i dążą do lepszego poznania charakteru i oczekiwań drugiej osoby, albo od razu lądują w łóżku. Wówczas taka znajomość nigdy nie wyjdzie z sypialni. Jeśli tobie to odpowiada, w porządku możesz spotykać się z nim na zasadach friends with benefits. Gdybyś jednak oczekiwała czegoś więcej, to nie zgadzaj się na taki układ. Jeśli mężczyzna nie chce cię nigdzie zabrać – na spacer, do kina czy teatru, tylko od razu chce się spotkać w mieszkaniu jednego z was, to nie łudź się, że wyniknie z tego coś więcej.

Zasługujesz na mężczyznę, który będzie cię szanował!

Jeśli zauważyłaś, że on wykazuje 1 z 8 oznak, że się tobą bawi, odpuść go sobie. Im szybciej utniesz znajomość, tym lepiej na tym wyjdziesz. O wiele trudniej będzie ukrócić waszą relację, gdy zdążyłaś się już zaangażować. Pamiętaj jednak, że zawsze można to zrobić, trzeba w sobie tylko znaleźć dość siły. Pamiętaj, on nie jest ostatnim facetem na ziemi. Na pewno znasz lub poznasz jeszcze niejednego przystojnego mężczyznę, obdarzonego ciekawym charakterem, który zawróci ci w głowie.