Kobieta i mężczyzna Miłość i związki Psychologia

Czego mężczyźni się wstydzą?

czego mężczyźni się wstydzą

Mężczyźni uchodzą za tę odważniejszą z płci, utarło się, że to oni są silniejsi fizycznie i psychicznie, ponadto nie ma rzeczy, której by się bali. To bardzo fałszywy obraz panów. Na dodatek dość mocno krzywdzi on mężczyzn, którzy w rzeczywistości nie mają w sobie nic z rycerza z bajki, co nie oznacza, że nie należą do osób wartościowych.  Prawdziwe życie różni się bowiem od tego, które znamy z filmów czy gazet. Czego mężczyźni się wstydzą? Odpowiedź na to pytanie może was zaskoczyć.

Mężczyźni z bliżej nieznanych przyczyn bardzo często chronią przed kobietami to, co panie uważają w nich za najbardziej seksowne.  Nierzadko rodzi to liczne problemy i jest męczące dla obydwu stron. On ma dość udawania macho, ona  z kolei nie może zrozumieć, dlaczego tak świetnie zapowiadający się facet nie chce jej pokazać swojej wrażliwej strony.

 

Czego mężczyźni się wstydzą? Mówienie o uczuciach

W ogóle przyjęło się, że to domena kobiet. Panie mogą godzinami roztrząsać swoje przeżycia w towarzystwie koleżanek i mamy, ale mężczyźnie nie wypada tego zrobić. To wierutna bzdura, bowiem w życiu każdego z nas zdarzają się trudne i radosne chwile, którymi chcemy podzielić się z innymi.  Mówienie o uczuciach to cecha  najbardziej pożądana przez kobiety. Jeśli więc czujesz, że jest ci smutno z powodu problemów w pracy, zwyczajnie jej o tym opowiedz.  Kobieta nie weźmie cię za mazgaja, zniewieściałego faceta ani nie przestanie traktować twojej kandydatury w kategoriach erotycznych. Uzna natomiast, że trafił się jej prawdziwy skarb, którego nie trzeba godzinami nakłaniać do zwierzeń i zastanawiać się, co przed nią ukrywa. Mówienie o uczuciach jest bardzo sexy.

Męskie łzy

To także nic złego pod warunkiem, że nie wypłakujesz oczu całymi dniami, lecz w konkretnej sytuacji. Jeśli coś cię wzruszy, ucieszy lub mocno zasmuci, daj sobie prawo do łez. Wiesz dlaczego kobiety są szczęśliwsze od mężczyzn? One nie tylko dają upust swoim uczuciom, ale też chętnie rozmawiają o nich z przyjaciółkami. Gdy się wypłaczą lub wykrzyczą, czują, że z ich serca zniknął ciężar. Postępuj podobnie, a zyskasz nie tylko lepsze samopoczucie, ale też uznanie w oczach kobiety. Męskie łzy są bowiem bardzo wzruszające, a przecież w związku o to chodzi, aby przeżywać wspólnie silne emocje.

Gotowanie jako hobby

Wielu mężczyzn świetnie gotuje, nierzadko lepiej radzi sobie w kuchni od swoich partnerek, ale wstydzi się przygotować wspólną kolację. Panowie nie chcą bowiem wyjść na „baby”, które stoją przy garach. Rzekomo gotowanie jest zarezerwowane dla kobiet, a w praktyce to mężczyźni stanowią grupę dominującą wśród szefów kuchni. Czyżby panie przez społeczną presję na gotowanie straciły zamiłowanie i zapał do sztuki kulinarnej? A może mężczyźni potrafią w to włożyć więcej serca? Bez znaczenia, jeśli umiesz zrobić smaczną sałatkę, zaskocz czasem swoją partnerkę pyszną kolacją.

Oglądanie seriali

Nawet jeśli mężczyźni śledzą telenowele i seriale obyczajowe, nie chcą się do tego przyznać. Tak, jakby oglądanie tego typu historii było powodem do wstydu. Tymczasem panie nie mają tego rodzaju problemów. Oglądają, co chcą i kiedy chcą, a na spotkaniu z przyjaciółką chętnie dyskutują o swoich wersjach rozwinięcia akcji. Mężczyzna oglądający romantyczne historie to prawdziwy skarb, więc jeśli lubisz komedie romantyczne lub seriale, po prostu się do tego przyznaj.

Pomadki do ust

Bezbarwne pomadki do ust to konieczność, gdy wieje silny wiatr, panują upały lub mrozy. Naskórek warg jest bowiem bardzo podatny na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Kobiety znalazły rozwiązanie na popękane, piekące usta. Od lat z  sukcesem stosują bezbarwne pomadki do ust. Panowie wciąż nie potrafią się do nich przekonać. Nawet silny ból i nieestetyczne suche skórki nie zmieniają ich podejścia do stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych. To nic, że naturalne pomadki ochronne nie mają koloru, damskiego zapachu czy różowego opakowania. Dla mężczyzn balsam do ust to wciąż gadżet przynależny li tylko kobietom.

Okazywanie czułości przyjacielowi

To, że masz bliskiego przyjaciela, który jest dla ciebie niczym brat, to żaden powód do wstydu. Kobiety naprawdę nie uważają za gejów tych facetów, którzy przytulają kumpli. Ba, wręcz przeciwnie, jako osoby potrzebujące większych nakładów czułości, podświadomie zmierzają w ramiona mężczyzn, którzy nie boją się ich przytulić czy pocałować na środku ulicy. Okazywanie uczuć jest bardzo seksowne, daje też gwarancję, że mężczyzna okaże się dobrym ojcem.

 

Irmina Cieślik

 

Komentarze (5)

pati25

3 lata temu

Tak myślałam,że o tych powodach do wstydu będzie ten artykuł.Nie zgadzam się,że gotowanie to powód do wstydu.Znam mężczyzn,którzy świetnie gotują i nie kryją się z tym.

Tess

3 lata temu

Jedni mężczyźni się wstydzą a drudzy nie robią sobie nic z ludzi. Wolę tych co się trochę wstydzą. To błahe powody do wstydu ale chłopców uczyło się, że to wstyd płakać.

Aneta

3 lata temu

Ale to, ze takich rzeczy sie wstydza to w duzej mierze kwestia wychowania i wmawiania od najmłodszych lat, że facetowi tego nie wypada… Już w piaskownicy słyszy się – nie płacz, chłopaki nie płaczą… To niby jak ma byc w dorosłym zyciu?

Mindi

3 lata temu

Z ciekawością zajrzałam do artykułu żeby sprawdzić jakie mężczyźni mają powody do wstydu. Przyznaję rację, też to zauważyłam. Jedynie jest moda na kuchnię, więc mój mąż nie wstydzi się, że coś gotuje czy smaży. Choć tych powodów, które ich zawstydzają jest więcej, jednak nie napiszę o nich 🙂

dulcynea

3 lata temu

Spodziewałam się innych powodów zawstydzenia mężczyzn.
Ale coś w tym jest , u mojego syna zgadza się co do joty .
Tyle tylko , że ochronnych pomadek się nie wstydzi , bo teraz można już kupić takie z napisem ” men” . I po sprawie !

Zostaw komentarz