Miłość i związki

Przepis na udaną randkę

przepis na udaną randkę

Randkowanie to niezwykle przyjemny okres w życiu, zwłaszcza gdy z każdym kolejnym spotkaniem utwierdzamy się w przekonaniu, że trafiłyśmy na świetnego faceta.  Co sprawia, że wciąż mamy ochotę umawiać się z drugą osobą? Czy  istnieje przepis na udaną randkę?

Każdy człowiek jest nieco inny i  ma inne oczekiwania wobec randki oraz preferuje inne sposoby spędzania wolnego czasu. Jest to całkowicie normalne zjawisko, w końcu różnimy się osobowością. Niemniej istnieje pewne kwestie, które łączą kobiety. Panie mają bardzo często zbliżone do siebie oczekiwania co do randki. Oczywiście, nie istnieje uniwersalny przepis na udaną randkę, ale postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami, można uniknąć niejednej wtopy.

 

Na randkę umawiaj się tam, gdzie można porozmawiać

Wiele osób popełnia błąd, wybierając na miejsce spotkania dyskoteki, sale kinowe czy teatralne. Prawda jest taka, że na spotkanie najlepiej umówić się tam, gdzie można swobodnie porozmawiać. W końcu to dopiero początek znajomości i chcesz jak najlepiej poznać drugą osobę. Idealnymi miejscami na randkę są parki, wały nad rzeką, malownicze uliczki w mieście oraz jeziora. Można udać się do nich na spacer, piknik lub wspólne podziwianie rzadkich zjawisk astronomicznych. W tych miejscach z pewnością nikt nie będzie wam przeszkadzał ani rozpraszał. Będziecie mogli swobodnie porozmawiać, pośmiać się i spędzić czas w miłej atmosferze. Na randkę można też umówić się w pubie, ale warto wybrać takie miejsce, które nie jest zbyt głośne i ma stoliki umiejscowione w taki sposób, iż można poczuć atmosferę prywatności.  Nie wybieraj miejsc, gdzie w weekendy organizuje się huczne imprezy, ponieważ ze sobą nie porozmawiacie.

Romantyczne gesty

Kobiety lubią, gdy mężczyzna jest choć trochę romantyczny. Nie chodzi o to, że ma je obsypywać kwiatami, deklamować wiersze Stachury, śpiewać serenady z meksykańskiej telenoweli. Wystarczy, że zabierze je w ładne miejsce, np. do parku, na wały, o których istnieniu nie miały pojęcia czy też nad jezioro.  Kobiety lubią mężczyzn obdarzonych wrażliwością na otaczające ich piękno.

Spontaniczność

Lekka zmiana planów podczas randki również nie jest niczym złym, zwłaszcza gdy pojawia się w sposób naturalny. Np. zobaczyliście ciekawe miejsce i chcecie do niego podejść, aby mu się bliżej przyjrzeć. Wspólne poznawanie nowych miejsc jest bardzo fascynującym przeżyciem.  Kobiety lubią spontanicznych mężczyzn, ponieważ przy nich nie grozi im nuda.

Wstępne rozeznanie i liczenie się z jej zdaniem

Dobrze, gdy mężczyzna przed zaproszeniem kobiety na randkę zrobi wstępne rozeznanie tego, co ona lubi. Wyciągnięcie pacyfistki na film wojenny mija się z celem.  W związku z tym dobrze jest zrobić wstępne rozeznanie. W dobie social mediów jest to naprawdę proste. Należy po prostu dokładnie przejrzeć jej profil na Facebooku. W tym miejscu warto powrócić do miejsca pierwszego – nie ma chyba kobiety, której spacery nie sprawiają przyjemności. Poza tym facet, który zabiera przedstawicielkę płci pięknej do parku, z miejsca zyskuje dodatkowe punkty za romantyzm i odwagę. Dużo łatwiej bowiem jest zaprosić kobietę do kina – nie trzeba z nią za dużo rozmawiać, wystarczy po seansie omówić film.

Troskliwość

Kobiety lubią, gdy mężczyzna wykazuje pewne cechy charakteru, w tym opiekuńczość. Nie chodzi tutaj o żadne wyszukane gesty. Facet może sporo zapunktować, odprowadzając lub odwożąc kobietę do domu. Poczucie bezpieczeństwa jest dla nas niezwykle istotne, nic więc dziwnego, że mamy słabość do mężczyzn, którzy potrafią je zapewnić. Troskliwy facet dobrze rokuje na przyszłość.

Szacunek

Aby randka, która trwa, nie okazała się ostatnią, mężczyzna powinien cały czas okazywać kobiecie szacunek. Panie nie lubią, gdy facet jest niecierpliwy i od razu posuwa się zanadto do przodu. Męska nachalność pogrzebała już niejedną dobrze zapowiadającą się znajomość. Kobiety naprawdę nie chcą iść do łóżka z mężczyzną, którego ledwo znają. Poza tym wolą, gdy facet stopniowo oswaja je ze swoim dotykiem. To naprawdę miłe, gdy na pewnym etapie znajomości łapie nas za rękę, obejmuje w talii, najpierw całuje w policzek, a dopiero potem w usta. Gdy wszystko odbywa się stopniowo, w kobiecie narasta ekscytacja. Czujemy się szanowane i dobrze traktowane, gdy wszystko odbywa się we właściwym czasie.

Poczucie humoru

Dobrze czujemy się w towarzystwie mężczyzn obdarzonych dużym poczuciem humoru. Umiejętność opowiadania żartów, przywoływania zabawnych anegdot czy obracania zwykłych sytuacji w żart naprawdę dodaje facetom atrakcyjności. W końcu nie lubimy spędzać czasu z ponurakami, nawet jeśli jest to kolega ze studiów widywany raz w miesiącu, a co dopiero facet, z którym chcemy iść razem przez życie. Poczucie humoru to cenny skarb, ponieważ pozwala obrócić w żart ewentualne potknięcia, które przydarzają się każdemu z nas.

Przepis na udaną randkę. Inteligencja

Mężczyzna, z którym się spotykamy, powinien być inteligentny. Gdy stwierdzamy, że nie ma on żadnych zainteresowań, ponadto brakuje nam wspólnych tematów do rozmów, szybko ucinamy taką znajomość. Inteligentny mężczyzna jest tak intrygującym towarzyszem, że mamy ochotę spędzać z nim jak najwięcej czasu.

Serdecznie powitanie i pożegnanie

Przepis na udaną randkę to serdecznie powitanie i pożegnanie. Mężczyzna może przytulić kobietę – to robi naprawdę dobre wrażenie i stwarza poczucie bliskości oraz podkreśla szczerość intencji. Większość pań nie ma nic przeciwko byciu przytulaną na powitanie i pożegnanie, zwłaszcza jeśli facet im się bardzo podoba. To uroczy gest i  bardzo dobry start w przyszłość.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz