Miłość i związki

Romantyczne gesty, które kobiety uwielbiają

romantyczne gesty

Kobiety mają romantyczną naturę, dlatego też cieszą je drobne gesty, które świadczą o zaangażowaniu mężczyzny. Wbrew pozorom normalne panie nie są materialistkami i nie chodzi wcale o to, aby zabrać je na weekend do Pragi. Tego rodzaju gesty mogą wręcz zostać odebrane jako próba przekupstwa i kupienia sobie kobiecej życzliwości, zwłaszcza gdy są wykonywane na początku znajomości. Kobiety dużo bardziej cieszą się, gdy facet, który wpadł im w oko, przygotowuje coś specjalnie dla nich. Oto romantyczne gesty, które zaskarbią ci przychylność wybranki.

 

Romantyczny list

Tak, romantyczny list napisany odręcznie wciąż jest tym, co wywiera ogromne wrażenie na kobietach. Jeśli masz ochotę przekazać jej parę miłych słów lub za coś przeprosić, możesz skorzystać ze sztuki epistolarnej. Weź kartkę papieru i napisz to, co ci leży na sercu. Tak naprawdę romantyczny list nie musi być długi. To mogą być dosłownie 3 zdania, zwłaszcza jeśli nie należysz do osób szczególnie wylewnych. Ważne, aby list był napisany odręcznie – to robi ogromne wrażenie, ponieważ dzisiaj wszyscy stawiają na SMS-y, maile i korespondencję na Messengerze. Jeśli chcesz ją pozytywnie zaskoczyć, zrób coś, czego dziś praktycznie się nie praktykuje.  W romantycznym liście możesz napisać, że za nią tęsknisz i dlatego też zapraszasz ją na spotkanie. Taka korespondencja to także doskonały sposób, aby przeprosić kobietę. Niejedna z nas miała łzy w oczach, choć wcześniej wchodziła wściekła jak osa, gdy przeczytała: „Wiem, że zachowałem się źle, ale bardzo tego żałuję. Ciągle myślę o Tobie, wybaczysz mi? Obiecuję więcej Cię nie ranić”.  Jak widać romantyczny list pełni dwojaką funkcję. Z jednej strony może stanowić formę flirtu, która czyni mężczyznę bardziej atrakcyjnym. Cóż, facet, który w XXI wieku pisze papierowe listy, nawet krótkie niczym SMS-y, jest bardzo seksowny.  Z drugiej pozwala naprawić relację z kobietą, na której nam zależy.

Romantyczny list w ogóle nie powinien zawierać błędów ortograficznych, dlatego pisząc go, korzystaj ze słownika lub jeśli jesteś dysortografikiem, daj go do sprawdzenia  przyjacielowi lub siostrze. Papier, na którym piszesz, nie musi być papeterią w serduszka, wystarczy, że będzie to czysta kartka z drukarki. Nawet jeśli nie masz najpiękniejszego pisma, już sam fakt, że zadasz sobie tyle trudu, by odręcznie napisać kilka prostych zdań, z pewnością zostanie doceniony.

Romantyczny list możesz dostarczyć osobiście, wysłać tradycyjną pocztą, wrzucić do skrzynki kobiety, na której ci zależy, zostawić w jej drzwiach, wysłać do pracy itp. Niektórzy mężczyźni, aby sprawdzić uczucia swojej wybranki i jej szczerość, specjalnie nie podpisują listu albo podpisują się nieznanym jej, romantycznym pseudonimem. Stanowi to dodatkowy element ekscytacji.  Jeśli kobieta po zapoznaniu się z listem, odezwie się właśnie do ciebie, aby ci podziękować, to wiesz, że jest uczciwa i nie spotyka się z nikim innym.

Bukiet z polnych kwiatów

Kobiety lubią kwiaty, choć oczywiście wśród przedstawicielek płci pięknej zdarzają się alergiczki. Jeśli jednak twoja wybranka do nich nie należy, staraj się jej wręczać drobne bukiety.   Co ciekawe, kobiety o wiele wyżej cenią te kwiaty, które zerwałeś sam na pobliskich wałach, choćby miała to być kwitnąca koniczyna, niż bukiety za 100 zł.  Początkowo bieganie po obrzeżach miasta z bukietem roślin zielnych może wydawać się dziwaczne, ale gdy zobaczysz, ile przyjemności sprawiłeś kobiecie, polubisz zabawę we florystę;) Dobry prezent to nie ten, który najwięcej kosztuje, ale ten, który przygotowałeś sam.

Zabierz ją na miejsce pierwszej randki, czyli jak uczcić miesięcznicę pierwszego spotkania

Romantyczne gesty obejmują także pamięć o rocznicach, nawet tych drobnych. Jeśli chcesz sprawić przyjemność kobiecie, zaproś ją na randkę w to samo miejsce, w którym byliście na randce po raz pierwszy. Jeśli wasze pierwsze spotkanie odbyło się 20 maja, uczcij z nią w ten sposób 5. miesięcznicę, 20 października. Kobiety naprawdę przywiązują dużą wagę do dat, mężczyźni w ogóle o nich nie pamiętają, dlatego jeśli pokażesz, że ty jesteś wyjątkiem, z pewnością  bardzo zyskasz w jej oczach.  Sentymentalizm i pamięć o miejscach, w których spędziliście miłe chwile, także wywiera pozytywne wrażenie na paniach. Niestety, mężczyźni często nie przywiązują wagi do takich szczegółów, a szkoda, ponieważ mogliby w ten sposób uniknąć wielu konfliktów z gatunku: „w ogóle się o mnie nie starasz”.

Piosenka z dedykacją na imprezie karaoke

Zadedykuj jej piosenkę na wieczorze karaoke, nawet jeśli nie jesteś świetnym wokalistą, ona z pewnością doceni twój gest. Na karaoke przecież nie chodzi o to, by brzmieć jak Dawid Podsiadło, ale o to, by dobrze się bawić i przekazywać emocje.  Dobierz taką piosenkę, aby sprawić jej przyjemność. To może być utwór, którego słuchaliście na wspólnej randce, piosenka jej ulubionego wykonawcy, piosenka do złudzenia przypominająca historię waszej miłości, piosenka o kobiecie mającej takie samo imię jak ona.  Zadedykuj jej ten utwór. Jeśli nie wiesz, jaką piosenkę wybrać, postaw na taką, która twoim zdaniem jest romantyczna.  Twój występ z pewnością ją wzruszy, a po wszystkim dostaniesz od niej całusa;)

Romantyczne gesty – jej ulubiona sałatka

Nie każdy z nas jest Masterchefem. Na szczęście nie wszystkie potrawy wymagają od nas wybitnych zdolności kulinarnych. Czasem wystarczy po prostu odrobina dobrej woli,  trochę warzyw, ser, deska, nóż i oliwa z oliwek. Jeśli chcesz wywrzeć na kobiecie bardzo dobre wrażenie, nie zabieraj jej do drogiej restauracji, tylko zaproś ją na piknik, na którym zaserwujesz jej ulubioną sałatkę grecką.  Ona z pewnością doceni twój romantyczny gest.

Rób rzeczy inne niż wszyscy, a skradniesz jej serce

Pamiętaj, że robiąc rzeczy mniej oklepane, jawisz się jako osoba intrygująca, atrakcyjna i wyjątkowa. Każda kobieta pragnie mieć u swojego boku mężczyznę, który potrafi ją czasem zaskoczyć, przygotowując miłą niespodziankę. Jak widzisz, romantyczne gesty nie są ani kosztowne, ani specjalnie wyszukane.  W żaden sposób też cię nie kompromitują i nie ośmieszają. Oczywiście możesz każdy romantyczny gest nieco zmodyfikować. Romantyczny list zostawić w jej płaszczu lub butelce po winie.  Kobiety cieszą się też, gdy ich mężczyźni uwielbiający nowinki technologiczne, kilka razy w tygodniu piszą im miłe wiadomości na Messengerze.  Ważne, abyś potrafił okazać jej zainteresowanie. Tylko w ten sposób podsycisz jej fascynację własną osobę. Wszyscy lubimy ludzi, którzy robią dla nas coś miłego. A gdy to robi przystojny i wrażliwy mężczyzna, który wpadł nam w ucho, to już w ogóle jesteśmy w siódmym niebie;)

PS A Wy, nasze drogie czytelniczki, jakie romantyczne gesty lubicie najbardziej? W jaki sposób zaskakują Was mężowie? Czy są wśród nich miłośnicy pisania romantycznych listów? A może panowie wolą wyrażać swoje uczucia za pomocą czynów, np. wymieniając Wam koła w samochodzie? 

Komentarze (5)

dulcynea

5 lat temu

Piękne te gesty romantyczne bardzo mi się podobają.
Ale czy dziś w erze smsów , emaili ktoś pisze jeszcze listy ?
Kwiaty bez okazji bardzo lubię , a jeszcze polne – nie poszedł na łatwiznę , do kwiaciarni, tylko się postarał 🙂
Jakby zrobił moją ulubioną sałatkę czy potrawę , którą lubię – już mnie ma!
Te gesty są bardzo romantyczne i … ja tak lubię 😉

  Aneta

  5 lat temu

  tak, całe szczęście jeszcze są tacy, co to list potrafia napisać :-)! melduje, ze do końca nie wyginęli… a ja kocham papierowe listy, takim liscikiem można mnie zdobyc 🙂

Aneta

5 lat temu

z większością sie zgadzam, ale kwiatow wybitnie nie lubię. Warto więc przede wszystkim poznać troche wybranke serca, zeby wiedzieć co ją bedzie cieszyć

  linea

  5 lat temu

  Pewnie, że warto najpierw poznać wybrankę. Mój Kochany nie pisze listów, nie lubi pisać sms, ale jak już napisze, to jest to prawie romantyczny list.
  Gdy występując na scenie śpiewa piosenkę miłosną patrzy wtedy na mnie i śpiewa te słowa do mnie – uwielbiam to. Uwielbia jak dla mnie śpiewa 🙂
  Uwielbiam jak całuje mnie na dzień dobry, gdy tylko otwieram oczy. Otwiera mi drzwi do samochodu, pamięta o naszych rocznicach, każdego dnia mówi że mnie kocha. Wie co sprawia mi przyjemność 🙂 Każdy mężczyzna powinien wiedzieć co sprawia przyjemność jego kobiecie 🙂

Zostaw komentarz