Kobieta i mężczyzna Psychologia

Druga randka – dlaczego warto się na nią wybrać?

druga randka

Znamy to doskonale – pierwsza, nieudana randka i całkowita rezygnacja ze znajomości. Przecież to i tak nie ma sensu, żadnej przyszłości. Mimo propozycji kolejnego spotkania odmawiamy, od razu spisując znajomość na straty. Pierwsza randka, nawet ta wymarzona, nie jest w stanie powiedzieć nam o drugiej osobie zbyt wiele. Dopiero druga randka może zaprowadzić nas w odpowiednim kierunku. Dlaczego warto się na nią wybrać?

Druga randka – szansa na miłość

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, ponieważ w jakimś stopniu weryfikuje nasz obraz drugiej osoby. Nie zawsze jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami. Pierwsza randka jest pewnego rodzaju testem, który nie zawsze wypada wzorowo. Zdarzają się wpadki i nieudane spotkania. Wtedy najczęściej zapominamy o spotkaniu i nie spodziewamy się kontynuacji znajomości. Nawet, gdy randka okaże się bardzo udana, nie mamy pewności do do kolejnej. Wiele relacji kończy się na pierwszym spotkaniu, choć tak naprawdę jeszcze dobrze się nie zaczęło. Nie jesteśmy w stanie poznać drugiej osoby tylko przez 2 czy 3 godziny wspólnej rozmowy, dlatego druga randka jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Dlaczego warto zaryzykować i przyjąć zaproszenie na kolejne spotkanie? Nawet, jeśli nie jesteśmy pewni tej drugiej osoby i tego, co może się wydarzyć?

Nic o nim nie wiesz

Wymieniliście ze sobą parę zdań, typowych i ogólnikowych. Wiesz gdzie pracuje i mieszka oraz czym się organizuje. Ale tak naprawdę to zbyt mało informacji do głębszego poznania. Być może mężczyzna z którym się umówiłaś posiada te cechy, które bardzo cenisz, ale nawet nie miałaś okazji, by je poznać. Z góry założyłaś, że być może jest za niski, ma dziwny głos czy za mało się uśmiecha. W rzeczywistości facet może okazać się bardziej interesujący przy głębszym poznaniu, dlatego warto dać mu szansę i sobie również.

Byłaś za bardzo zestresowana sytuacją

Pierwsza randka jest bardzo stresująca. Chcesz zrobić jak najlepsze wrażenie, więc obawiasz się, że palniesz coś głupiego czy niestosownego. Stres może być wynikiem kiepskiego nastroju czy ciężkiego dnia w pracy. Wtedy nie skupisz się na randce, tylko będziesz błądzić myślami zupełnie gdzie indziej. Nie dziw się więc, że spotkanie nie było udane. Jednak można to odczarować za pomocą drugiej randki. Postaraj się na niej wyluzować i już wcześniej wprawić w dobry nastrój, a na pewno zauważysz różnicę.

Zauroczenie może przyjść z czasem

Miłość od pierwszego wejrzenia bywa przereklamowana. Szukając trwałego uczucia, skupiamy się nie tylko na zewnętrznej atrakcyjności. Ile przypadków związków zrodziło się z przyjaźni? I to takiej, która rozwijała się przez długi czas. Atrakcyjność może wzrosnąć raz z poznaniem drugiego człowieka. Z czasem możesz zacząć dostrzegać cechy, które uznajesz za bardzo pociągające. A nawet, jeśli nie znajdziesz miłości, możesz zyskać przyjaciela na całe życie.

Nie masz nic do stracenia

spotkanieIdąc na drugą randkę nic nie tracisz, a możesz tylko zyskać. Poświecenie dwóch godzin na spotkanie nic nie kosztuje. Być może zmienisz zdanie co do tej drugiej osoby, spędzisz miło czas i będziesz chciała więcej. Szukasz wymarzonego faceta? Może to właśnie ten! Daj mu szansę, a wkrótce się o tym przekonasz.

A co, jeśli facet nie zaprosił Cię na drugą randkę? Najwidoczniej nie był Ciebie wart. Nie trać więc czasu na zbytnie rozmyślania, tylko skup się na sobie, a z pewnością zostaniesz doceniona przez kogoś wartościowego.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

Emilly27k

5 lat temu

Nie pierwsza randka, to druga okaże się szczęśliwsza. Nie ma co się załamywać. Najważniejsze, aby zachować miłe wspomnienia.

pati25

5 lat temu

Czasami nie warto zrezygnować ze znajomości po pierwszej zdawałoby się nieudanej randce.I zdecydować się na drugą.I właśnie ona może być bardzo udana.Możemy więcej dowiedzieć się o drugiej osobie

Tess

5 lat temu

Często wspominam swoje randki. Miałam sporo adoratorów jako młoda dziewczyna. Na randki miło chodzić, tylko z seksem nie ma co się spieszyć i czekać na swojego jedynego mężczyznę.

dulcynea

5 lat temu

To ciekawy artykuł , już nie pamiętam swoich randek .
Jak sobie usiadłam i pomyślałam to byłam na wielu randkach takich pierwszych i na tym się kończyło . Nie myślałam , że trzeba kogoś naprawdę poznać. Jak się nie podobał to koniec , nie będę tego kontynuować !
No cóż, młodość ma swoje prawa 🙂

Zostaw komentarz