czy to właściwy mężczyzna

Relacje damsko-męskie to fascynujący temat, któremu poświęca się sporo miejsca w prasie, literaturze i codziennych rozmowach z koleżankami. Gdy spotykasz interesującego faceta, chcesz go lepiej poznać. Kolejne spotkania przynoszą ci coraz więcej informacji na jego temat.  Z pewnością nie raz zastanawiałaś się, czy z tym mężczyzną masz szansę zaznać szczęścia. Przedstawiamy 9 znaków, że spotykasz się z właściwym facetem.

On jest rozmowny

Trudno zbudować jakąkolwiek bliższą relację z kimś, kto uparcie milczy albo niewiele mówi o sobie. Im więcej rozmawiasz z mężczyzną, tym lepiej go poznajesz.  Poza tym w ten sposób budujecie też więź między sobą. Umiejętność rozmowy to podstawa w relacjach damsko-męskich, bez niej naprawdę trudno się porozumieć chociażby co do tego, co będziecie robić, czy gdzie pojedziecie na weekend. Przy facecie, który jest rozmowny, łatwiej się otworzyć i być sobą, robić to, na co masz ochotę, nie krępując się, co on sobie pomyśli.

Dobrze bawisz się w jego towarzystwie

Trudno spędzać czas z pesymistą, nawet jeśli jest to tylko kolega ze studiów, którego widujesz okazjonalnie. Nic dziwnego, że na swojego partnera pragniesz wybrać mężczyznę pozytywnie nastawionego do życia, który jednocześnie posiada poczucie humoru i potrafi obrócić każdą niezręczną sytuację w żart.  Przy nim zawsze czujesz się komfortowo, ponieważ nie musisz udawać kogoś, kim nie jesteś. Od początku panuje między wami przyjazna, otwarta atmosfera, dlatego też lubisz spędzać z nim czas.

Odpowiedzialnie podchodzi do życia

To, jak mężczyzna podchodzi do swojej pracy, dużo mówi o jego odpowiedzialności. Jeśli ją szanuje i starannie wykonuje, co spotyka się z uznaniem przełożonych, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że w pozostałych sferach życia zachowuje się równie odpowiedzialnie. Jeśli widzisz, że jest osobą przewidującą, która dokonując wyboru, bierze pod uwagę  konsekwencje poszczególnych opcji, to dobrze świadczy o jego charakterze.  Kobiety nie bez powodu mają słabość do odpowiedzialnych mężczyzn, co nie oznacza, że nie lubią, gdy w innych sferach życia pozwalają sobie oni na odrobinę spontaniczności i szaleństwa.

Czy spotykasz się z właściwym facetem? Tak, jeśli liczy się z twoim zdaniem

Pan właściwy liczy się z twoim zdaniem i nigdy cię szyderczo nie wyśmiewa. Dopytuje o to, co lubisz, którą z kilku opcji preferujesz etc. Nigdy nie czujesz się przez niego ignorowana. Nie chodzi o to, że zawsze ma być po twojemu, ale o to, że on nie należy do mężczyzn narzucających swoją wolę na każdym kroku. Jeśli mężczyzna liczy się z twoim zdaniem i zawsze cierpliwie słucha tego, co masz do powiedzenia, nigdy nie dał ci do zrozumienia, że to, co myślisz, nie jest ważne, to dobry znak.

Dba o ciebie

Podobno gesty mówią więcej niż słowa. Nie bez powodu w codziennym języku pozostają żywe takie sformułowania jak „po czynach ich poznacie”. Jeśli mężczyzna okazuje ci troskę za pomocą drobnych gestów, zawsze odprowadza lub odwozi cię do domu, to bardzo dobrze świadczy to o jego charakterze.

Jest inteligentny

Nie chciałabyś chyba spędzać czasu, kto nie ma nic mądrego do powiedzenia, a książki przestał czytać już w podstawówce i zna tylko fabułę lektury „O psie, który jeździł koleją”. Właściwy mężczyzna powinien mieć swoje zainteresowania i umieć zaskoczyć cię jakąś ciekawostką. Chcesz czuć, że przy nim się rozwijasz i dowiadujesz czegoś ciekawego z dziedziny, która jest jego konikiem.

Ma dla ciebie czas

Mężczyzna, który jest tobą naprawdę zainteresowany, zawsze znajdzie czas, żeby odpisać ci na wiadomość i zaproponować spotkanie. Na początku znajomości chcemy jak najwięcej czasu spędzać z drugą osobą, aby móc lepiej ją poznać i dobrze się bawić w jej towarzystwie. Jeśli on zawsze, nawet w napiętym tygodniu jest w stanie wygospodarować dla ciebie chwilkę, to dobry znak.

Szanuje cię

Facet, który cię szanuje i zawsze stara się zachowywać kulturalnie tak, aby cię nie urazić, to prawdziwy skarb. Zapewne nie raz zauważyłaś, że mężczyźni często nie wiedzą, jak zachować się w towarzystwie kobiet. Jedni już na wstępie pozwalają sobie na zbyt wiele, sprawiając, że mamy ochotę uciec, gdzie pieprz rośnie. Mężczyzna nie powinien być nachalny, masz w jego towarzystwie czuć się komfortowo, ponieważ traktuje cię z szacunkiem. Nigdy nie wyśmiewa, nie odzywa się do ciebie w sposób wulgarny, nie okazuje agresji.

Czujesz się przy nim bezpiecznie

Właściwy mężczyzna nie powinien przejawiać agresji. To właściwie podstawa, abyś mogła poczuć się bezpiecznie w jego towarzystwie. Jeśli widzisz, że on jest opanowany i zrównoważony, na dodatek zawsze cię szanuje i nigdy nie przekroczył twojej granicy wbrew twojej woli, czujesz się przy nim naprawdę komfortowo. Mężczyzna, przy którym niczego nie musisz się obawiać, budzi w tobie zaufanie i sprawia, że masz ochotę wkroczyć na kolejny etap znajomości.  Jeśli myśląc o nim, jesteś pewna, że nigdy cię nie uderzy i nie wyrządzi krzywdy, to znaczy, że trafiłaś na wartościowego faceta.

 

Magdalena Kukurowska