Life Style Psychologia

Kolorowe ptaki polskiego rapu

Taco Hemingway

Rap dawniej był postrzegany dość negatywnie. Kojarzył się z blokowiskami i chłopakami w kapturach. Współcześni artyści z tego nurty prezentują coś zupełnie innego. To prawdziwe kolorowe ptaki polskiego rapu. Przekonajcie się, czym wyróżniają się na muzycznej scenie!

W rytmie rapu

Polski rap jest bardzo popularny. Raperzy konkurują z popowymi artystami, prześcigając ich na listach sprzedaży płyt czy ilości granych koncertów. Rap ma się dobrze, wciąż się rozwija, choć zwolenników starej szkoły nie brakuje. Nowe style i ciekawe podejście do muzyki oraz śledzenie zagranicznych trendów, pozwala rozkładać skrzydła młodym twórcom. Pierwsze miejsca na You Tube i OliSie mówią same za siebie. Rapu słuchają nie tyko młodzi ludzie. Wystarczy wybrać się na koncert, by dostrzec całe pokolenia, które odnajdują coś przyciągającego w wersach i przekazie, który często powala radiowe hity. Koncerty raperów przyciągają tłumy miłośników dobrej muzyki. Niektórzy z raperów wyróżniają się nie tylko na naszym podwórku. Kogo z przedstawicieli rapu warto poznać?

QUEBONAFIDE

Pierwszym kolorowym ptakiem rapowej sceny bez dwóch zdań jest Quebonafide. Kuba to 26-latek, który zwrócił na siebie uwagę niebanalnymi tekstami, tatuażami i egzotycznymi podróżami. Quebonafide mimo swojego wieku osiągnął wiele. Jest kojarzony nie tylko w Polsce. Quebo nagrał album Egzotyka, który powstawał w ramach podróży po świecie. Każdy z utworów został zainspirowany innym krajem, co możemy zobaczyć na barwnych teledyskach. Do albumu, w wersji preorderowej, dołączone były dodatkowe EP-ki. Na płycie Dla fanek Euforii znalazł się numer Candy, w którym udziela się Klaudia Szafrańska, ze słynnego alternatywnego duetu Xxanaxx. Gwarantujemy, że utwór przypadnie do gustu nie tylko wiernym słuchaczom rapu. Polecamy sprawdzić ten oraz inne kawałki Quebonafide.

TACO HEMINGWAY

Kolejny raper godny uwagi słuchacza to Taco Hemingway. Artysta niegdyś zupełnie nieznany, szybko zyskał popularność dzięki jeden z najbardziej rozpoznawalnych wytwórni muzycznych – Asfalt Records. Wersy z albumów takich jak Umowa o Dzieło czy Trójkąt Warszawski stały się kultowe. Taco ma specyficzny styl. Jak nikt inny potrafi opowiadać historię przy pomocy rymów. To jeden z najbardziej charakterystycznych raperów. Nowy album Szprycer, który został wypuszczony w neter znienacka, jak to bywa w przypadku Taco, szybko opanował Internet. Taco Hemingway wyróżnił się także w klipie innego rapera – Otsochodzi. Ich Nowy kolor jest aktualnie jednym z najczęściej oglądanych teledysków w serwisie You Tube. Kolorowy klip jest zbieraniną trendów, w przyszłości może być dobrym przykładem popkultury XXI wieku. Taco trzeba poznać, najlepiej od pierwszej płyty.

PRO8L3M

PRO8L3M to w zasadzie duet dwóch chłopaków z Warszawy. Tworzy go Steez i Oskar. Ci młodzi twórcy debiutowali w 2013 roku. Dziś są mocno rozpoznawalni. Zaskakują niecodziennym stylem i zapożyczeniami ze znanych, zagranicznych i polskich numerów. Ich kawałki były prezentowane nawet w radiowej Trójce. Molly to jeden z najbardziej znanych utworów chłopaków. Prawdziwym hitem okazał się mini album, który raperzy opublikowali w sieci na początku czerwca. Ep-ka Hack3d By GH05T 2.0, który od razu spotkał się z pozytywnym odbiorem słuchaczy i krytyków.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

dulcynea

4 lata temu

Nie znam rapu z ostatniego czasu , czyli najbardziej aktualnego .
Dziesięć lat temu mój syn słuchał polskiego rapu , tego wywodzacego się z okolic Poznania . Wtedy nawet mi się ten nurt podobał , mam na odtwarzaczu kilka starych kawałków . Muszę poprosić syna o coś aktualnego 🙂

Aneta

4 lata temu

Moze sie wiele zmieniło, ale rap jako nurt muzyczny mnie nie przekonuje i zupełnie do mnie nie przemawia mimo wszystko 🙁

Zostaw komentarz