Kultura Styl życia

Poprawna pisownia – czy imponuje kobietom?

poprawna pisownia

Coś tak oczywistego, a dla niektórych wręcz trudnego, jak polski język, stanowi niezwykle ważny element składowy komunikacji. Bez jego pomocy porozumienie byłoby dość utrudnione. Języka używamy w kontakcie z innymi – zarówno pisanego jak i mówionego. Jak się okazuje, z tym pisanym mamy problem. W zasadzie mają go faceci, gdyż to oni najczęściej popełniają błędy językowe. Czy poprawna pisownia imponuje kobietom? Na co zwracają uwagę w wiadomościach od facetów?

Polski język, trudny język

Błędy językowe to dziś codzienność nie tylko w zeszytach uczniów, ale także w treściach wiadomości czy postów osób dorosłych. Wystarczy odwiedzić różne fora, by przekonać się o tym, jak duży problem stanowi język polski. Dziwne, gdyż w szkole zajmuje on chyba najwięcej godzin lekcyjnych. Uczymy się języka od najmłodszych lat, w tym zasad poprawnej pisowni. Jednak nauka chyba idzie w las, skoro błędy wciąż się pojawiają. I nie chodzi już o pojedyncze przypadki, ale nagminną niepoprawność, która razi w oczy i odbiera atrakcyjność. W końcu to, w jaki sposób się wypowiadamy świadczy o nas samych i jest częścią wizerunku. Kobiety zwracają uwagę na pisownię. Jedna wiadomość może przekreślić całą znajomość. Nie wierzycie? Jest to możliwe. Poprawna pisownia robi o wiele lepsze wrażenie, niż brak przecinków czy wulgarny język bez składu i ładu. Zaś brak jej znajomości bywa żenujący.

Niekończąca się lista błędów

Najczęściej pojawiającym się błędem dotyczącym pisowni jest brak przecinków. Niektórym chyba wydaje się, że spacja załatwia sprawę. A ty się kobieto domyśl, co facet miał na myśli i w którym miejscu został postawiony wirtualny przecinek. Brak przecinków może zupełnie zmienić znaczenie zdania, więc warto o nich pamiętać, by nie popełnić wpadki i nie pożegnać się z nowo poznaną dziewczyną już na wstępie. Można to zrobić także w inny sposób. Faceci często zapominają o poprawnej pisowni zdań. Brakuje w nich składni, wielkich liter czy przestrzegania zasad ortografii. A przecież w każdym komunikatorze są słowniki. Podkreślenie wyrazów na czerwono nie jest ozdobnikiem, ale sygnałem alarmowym. Krzyczy coś w stylu – sprawdź ten tekst człowieku, zanim się ośmieszysz! Niestety jest to często głuchy krzyk… Do wszystkiego dochodzą wulgaryzmy, nagminnie używane skróty czy slang, który nie dla wszystkich bywa zrozumiały. Smutne lecz prawdziwe. Oczy wręcz bolą od czytania takich wiadomości, a przecież można kulturalnie i przede wszystkim poprawnie. Wystarczy przecież sprawdzić dane słowo. Nie musimy pędzić po słownik do biblioteki. Mamy wirtualne słowniki i aplikacje. Wszystko można zweryfikować, by wiadomość nadawała się do wysłania. Pisząc na czacie, Facebooku czy innym portalu język ma znaczenie. Może odpychać, ale może też przyciągać.

Czy kobietom imponuje poprawna pisownia?

poprawna pisowaniaOdpowiedź jest prosta i jednoznaczna – oczywiście, że tak! Panowie chyba nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo. Kobiety zwracają uwagę na poprawną polszczyznę, zwłaszcza w wiadomościach pisemnych od facetów. Obecność przecinków oraz stosowania innych zasad pisowni jest niczym literowy orgazm. Facet, który potrafi się wypowiedzieć od razu staje się bardziej atrakcyjny. A jak doskonale wiemy, wygląd to nie wszystko. Gdy idzie w parze z inteligencją, możemy być zadowolone. Jak się okazuje, kobietę można oczarować nie tylko ładną buzią czy muskułami, ale poprawną polszczyzną. Jeśli więc obiekt twoich westchnień wie, gdzie stawiać przecinki, a kultura słowa nie jest mu obca to wiedz, że to gatunek prawie wymarły. Pilnuj go jak oka w głowie i dalej zachwycaj się nad jego zdolnościami językowymi.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

pati25

5 lat temu

Piękne maile i smsy bez błędów ortograficznych,z przecinkami w odpowiednich miejscach lepiej się czyta.Ważna jest też stylistyka,poprawnie ułożone zdanie.Denerwują mnie przekleństwa.Wtedy aż nie chce się czytać

Tess

5 lat temu

Ładne pisanie jest zawsze mile widziane. Teraz młodzi piszą dobrze w komputerze bo im sprawdza błędy ale jak mają sami napisać to robią wielkie błędy. I nie chce się im ładnie pisać. Może to co tu napisano uświadomi im to i zaczną się starać.

Irena

5 lat temu

Ja nawet pisząc sms, zawsze używam znaków polskich oraz interpunkcji. Jeśli zauważam, że w danym wyrazie nie zapisało mi się ś lub ż – cofam się i poprawiam. Razi mnie taki błąd, bo dla mnie jest to błędnie napisane słowo, nawet jeśli to jest zwykły sms. Dlatego bardzo cieszy mnie, że mój mężczyzna również zwraca na to uwagę. Nie tyko w piśmie, ale również w mowie.

dulcynea

5 lat temu

Piękna i piękna ana pisownia imponuje mi bardzo .
Lubię pięknie napisany list , czy teraz częsciej , mail .
A wiadomości smsowe dziś powszechne i pisane językiem mającym wiele do życzenia.
Dlatego piękna wypowiedź poprawna ortograficznie i stylistycznie – imponuje:)

Irena

5 lat temu

Pewnie, że imponuje 🙂 Nie lubię czytać sms lub maili pełnych błędów, w których brakuje znaków interpunkcyjnych. A niestety jest tego coraz więcej.
Pamiętam jak poznałam swojego mężczyznę i on napisał do mnie wiadomość – piękną polszczyzną. Sposób przekazu jego uczuć i myśli zachwycił mnie do tego stopnia, że chciałam czytać tego więcej.
Być może gdyby napisał do mnie przeciętnego sms i w dodatku z błędami – zapomniałabym o jego istnieniu jeszcze tego samego dnia 🙂

Zostaw komentarz