Kobieta i mężczyzna Psychologia

Miłość online czyli jak randkować w Internecie

randkowanie-w-sieci

Miłość online jest dziś dość powszechnym zjawiskiem. Randkowanie w sieci stało się bardzo popularne i wygodne. Czy rzeczywiście można znaleźć miłość w Internecie?

Randkowanie w sieci

Wraz z pojawieniem się Internetu otworzyły się drzwi nowych możliwości komunikacyjnych. Powstały czaty oraz specjalne komunikator, za pomocą których mogliśmy porozumieć się z innymi. Rewolucja internetowa przyczyniła się do powstania portali randkowych. Czaty okazały się za mało wystarczające, co wymusiło stworzenie wirtualnych biur matrymonialnych. Te tradycyjne są obecnie coraz bardziej wypierane przez portale randkowe. W Polsce nie brakuje takich platform, gdzie po rejestracji, możemy odnaleźć osobę o podobnych zainteresowaniach, danym wyglądzie czy wykształceniu. Dużym zainteresowaniem cieszą się także aplikacje tego typu na smartfony, które także umożliwiają szybkie znalezienie drugiej połówki.

Jak randkować w Internecie?

Niektórzy specjaliści od związku zachęcają do randkowanie w sieci. Internet daje taką możliwość, ponieważ jesteśmy ciągle zajęci. W biegu za karierą nie mamy czasu na życie prywatne i tym samym na szukanie miłości. Portale ułatwiają nam tę sprawę. Bez wychodzenia z domu możemy poznać ciekawych ludzi. To my decydujemy czy chcemy się spotkać w realu czy też nie. Taka forma kontaktu jest w pewnym sensie bezpieczna i bardzo komfortowa. Zanim zaczniemy poznawać nowych ludzi w sieci, musimy stworzyć swój profil. Jego podstawą jest zdjęcie, które powinno być naturalne oraz aktualne. Wstawianie fotografii sprzed 10 lat nie pomoże nam znaleźć miłości. W przypadku spotkania na żywo, wszystko wyjdzie na jaw, więc nie warto mydlić innym oczu. Warto postarać się o uśmiechnięte zdjęcie, bez sztucznego pozowania. Niech inni widzą nas takimi, jakimi jesteśmy naprawdę. Jeśli spodobamy się na zdjęciu, podczas spotkania również wywołamy pozytywne wrażenie. W opisie najlepiej opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, co da większe szanse na poznanie osoby, która lubi podobne rzeczy. Nasze oczekiwania są ważne, więc warto je dobrze sprecyzować. Najlepsze są konkretne informacje typu lubię sport i książki. Zdecydowanie odradzamy pisanie wierszyków czy emocjonalnych wywodów. Każdy serwis randkowy ma swój regulamin a jego użytkownik posiada prawa. W przypadku natarczywych zaczepek czy niestosownych dla ans wiadomości możemy zgłosić administratorowi strony prośbę o zablokowanie danego użytkownika. Randkowanie na portalu jest niezobowiązujące i należy o tym pamiętać. Nie musimy więc odpowiadać na wszystkie wiadomości. Specjaliści polecają płatne serwisy. Użytkownicy tego typu stron raczej podchodzą poważnie do szukania miłości.

Czy można znaleźć miłość w sieci?

randki

Portale randkowe potwierdzają, że można znaleźć miłość w sieci. Nigdy nie wiadomo, kogo poznamy w Internecie, ale sprecyzowanie swoich oczekiwań na profilu randkowym daje nam większe szanse na spotkanie wyjątkowej osoby. Każdy sposób na miłość jest dobry. Wystarczy tylko zachować zdrowy rozsądek i otworzyć się na możliwości. Być może wielu z nas zna osoby ze swojego otoczenia, które poznały się właśnie w sieci. Miłość jest wszędzie. Znajdują ją zarówno ci którzy nie szukają jak i ci, co wciąż się bacznie rozglądają. Portale randkowe to współczesna metoda na miłość i to od nas zależy czy z niej skorzystamy czy nie.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

sirena46

7 lat temu

Ja akurat nie znam nikogo kto tak się poznał.
Jednak wiem z pracy, ile osób korzysta z usług różnych portali randkowych i jak wiele osób codziennie się tam rejestruje.
Bardzo dużo ludzi ( chyba jednak więcej kobiet) wykupuje płatne abonamenty i potem ma swobodny dostęp do całego portalu.
Ja nie wiem czy w takim portalu szukałabym miłości. Myślę , że wiele osób po prostu nie ma gdzie poznać drugiej połówki. Ale tak jak wszędzie trzeba być ostrożnym i rozważnym.

Danusiate

7 lat temu

Znam trzy małżeństwa, które poznały się właśnie na portalach randkowych. Wiele osób woli w ten sposób poznawać nowe osoby i to chyba znak naszych czasów. Znam również kilka osób, które zbyt poważnie podchodzą do takich internetowych znajomości, od razu obiecując sobie „miłość po grób”, a później przeżywają wielkie rozczarowania. Myślę, że szukając miłości w sieci trzeba po prostu być otwartym, ale też zachowywać zdrowy rozsądek, bo bez tego można się bardzo sparzyć.

filodendron

7 lat temu

Mozna znaleźć miłość w internecie, znam takie przypadki. U mnie na piętrze mieszka takie małżeństwo, ale trzeba mieć szczęście ,żeby nie trafić na jakiegoś wariata czy oszusta.

Tess

7 lat temu

Pewnie wszędzie można znaleźć miłość ale taka w internecie może przynieść dużo bólu i rozczarowań. Niektórym się uda a wielu zostanie oszukanym. Wszyscy jednak szukają drugiej połówki, widać jak ludzie są samotni, chociaż wokoło dużo znajomych.

pati25

7 lat temu

Oczywiście,że można znaleźć miłość w Internecie.Znam kilka par,które w ten sposób się poznały i są bardzo szczęśliwe

Zostaw komentarz