czy-warto-pisac-bloga

Blog, czyli rodzaj wirtualnego pamiętnika, to bardzo modna forma wypowiedzi w Internecie. Wydaje się być domeną młodych ludzi, jednak coraz częściej okazuje się, że najaktywniejszymi bloggerkami są kobiety po czterdziestce.

Większości z nas blog nie kojarzy się zbyt miło. Wydaje się nam, że jest to jakiś ekshibicjonizm, bezwstydne obnażanie duszy w miejscu, gdzie każdy może wejść, przeczytać, skomentować nasze myśli. Kojarzy nam się z osobami żądnymi poklasku, ulotnej, wirtualnej popularności. Czy rzeczywiście blog to coś niepoważnego?

Bloggerka taka, jak Ty

Owszem, znakomita część blogów faktycznie jest rozpaczliwą próbą zwrócenia na siebie uwagi. Bardzo jednak łatwo odróżnić je od tych, które są warte czytania – są aktualizowane rzadko, zazwyczaj tylko po to, by się pożalić, zaszokować jakąś historią. My szukamy czegoś innego.

Pomyśl, o czym Ty byś chciała napisać? O swojej rodzinie, podróżach, tym, co Cię cieszy? Owszem, każdy lubi byc głaskany, nawet wirtualnie, ale Ty tego nie potrzebujesz, gdyż jesteś dojrzałą kobietą, która daje sobie radę w życiu i czerpie mądrość ze swojego doświadczenia.

Takie własnie są dojrzałe bloggerki – takie, jak Ty. To, co wyziera z ich blogów, to prawdziwa pasja życia, doświadczenie, mądrość poparta praktyką. Najbardziej wartościowe blogi prowadzone są regularnie, często przez kilka lat – wiemy wtedy, że powstały z potrzeby serca, a nie poklasku.

Dlaczego więc i Ty nie miałabyś spróbować?

Joanna Pastuszka-Roczek