Miłość i związki

Jak poradzić sobie z rozstaniem?

związek

Miłość bywa bolesna, a związki nie zawsze kończą się tak, jak w bajce. Gdy dochodzi do rozstania, pojawia się mnóstwo uczuć, niekoniecznie tych pozytywnych. Rozpad związku nigdy nie jest łatwy. Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Koniec związku i co teraz?

Zakończenie związku nie jest łatwe dla obu stron. Z jednej strony trzeba mieć odwagę, by podjąć taką decyzję. Z drugiej zaś, zawsze jedna osoba będzie się czuła zraniona, w jakiś sposób skrzywdzona. Nie rozstają się przecież ludzie, którzy rzeczywiście się kochają i chcą coś razem budować. Koniec związku to może nie koniec świata, ale może zaboleć. Zwykle po takiej sytuacji, która nagle następuje w życiu, próbujemy ratować związek. Chcemy zatrzymać ukochaną osobę przy swoim boku. Powracamy pamięcią do wspólnych chwil, oczywiście tych pozytywnych. Przeglądamy profile w mediach społecznościowych, oglądamy zdjęcia, a to jeszcze bardziej nakręca nasz umysł, co utrudnia odcięcie się od tego etapu życia. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Niekiedy potrzeba czasu, by się w pełni odkochać i zacząć coś nowego, pięknego i pozytywnego.

Nowa miłość lekiem na całe zło

Podobno najlepszym lekarstwem na zerwanie jest nowa miłość. Zakochanie to wyjątkowy stan i jest w tym wiele prawdy. Znajdując inny obiekt westchnień, możemy odciąć się od przeszłości. Pojawia się nowa osoba i to ona skupia naszą uwagę. Warto pamiętać, że wszystko to, co dzieje się w naszym życiu ma jakieś znaczenie. Rozstanie najlepiej potraktować jak życiową lekcję a nie sytuację, która jest powodem do użalania się nad sobą. Pewnie jesteś fantastyczną kobietą czy mężczyzną, po prostu tym razem nie wyszło. Mówi się trudno i idzie dalej, po nową miłość. Łatwo powiedzieć, ale jak tego dokonać? Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Początek lepszego życia

miłośćJak wspominaliśmy, użalanie się nad sobą to nie najlepszy plan. Zdecydowanie korzystniejszą opcją będzie pokazanie sobie i innym, że nawet rozstanie nie jest w stanie nas złamać. Życie jest zbyt ciekawe, by siedzieć w domu i płakać w poduszkę przy smutnych piosenkach. W ten sposób na pewno nie damy sobie szansy na nową miłość. Trzeba wyjść z domu, ruszyć się z łóżka i zacząć żyć. Najlepszym sposobem na zerwanie będzie kreatywne zajęcie. Oryginalne hobby, trochę aktywności oraz życia towarzyskiego to perfekcyjne składniki odpowiedniego lekarstwa. Tego typu zajęcia nie tylko zajmą myśli i czas, ale przede wszystkim skutecznie poprawią samopoczucie. Gdy zaczniesz żyć w pełni, bardziej otworzysz się na wszelkie możliwości, również na miłość. A wreszcie przyjdzie czas, kiedy dawny związek będzie już tylko wspomnieniem i doświadczeniem, które jest już za tobą.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

pati25

5 lat temu

Nie ma takiej jednej odpowiedzi dla wszystkich,jak mają poradzić sobie z rozstaniem.Co mają zrobić.Bo każda osoba przeżywa ten okres inaczej i co innego oczekuje

    Irena

    5 lat temu

    To prawda, jedna osoba woli zamknąć się w czterech ścianach i z nikim nie rozmawiać, a inna wręcz przeciwnie szuka pocieszenia i próbuje szaleć.
    Jedni płaczą ogladając romantyczny film, a inni knują jak się zemścić na byłym partnerze….

Irena

5 lat temu

Nie jestem pewna czy nowy związek jest dobrym lekarstwem na ból po rozstaniu. Może troszkę ten ból złagodzi, ale co jeśli ta druga osoba się w nas zakocha, a my szukamy tylko pocieszenia?
Zdecydowanie lepiej jest poczekać z nową miłością, żeby nie wpakować się w związek bez przyszłości.

Zostaw komentarz