kompleksy mężczyzn

Choć przyjęło się, że to panie mają mnóstwo kompleksów, które każdego dnia skutecznie zatruwają im życie, to panowie pod tym względem w niczym im nie ustępują. Ba, lista męskich zastrzeżeń do swojego wyglądu i umiejętności nierzadko jest dłuższa od tej, jaką mogą pochwalić się ich partnerki.  Skąd się bierze przekonanie o byciu gorszym od innych? Przedstawiamy największe kompleksy mężczyzn.

Brak owłosienia lub nadmierne owłosienie na ciele

Mogłoby się wydawać, że tylko panie przejmują się nadmiernym owłosieniem na ciele. Tymczasem mężczyźni też mają z tym spory problem. Niektórzy tak bardzo wstydzą się ciemnych włosków na nogach, rękach i klacie, że po prostu je usuwają. To błąd, ponieważ wiele pań lubi mocno owłosionych mężczyzn. To jedna z tych cech, która różnicuje obydwie płcie. Owłosiona klata potrafi tak rozbudzić kobiecą wyobraźnię, że  panie chętnie śledzą wymianę koszulek po meczach piłki nożnej. Bardzo często bowiem okazuje się, że jest na co popatrzeć.  W związku z tym, jeśli masz sporo włosków w różnych miejscach na ciele, to ich nie usuwaj. Zaakceptuj siebie takim, jakim jesteś.

Z kolei panowie, którzy narzekają na skąpe owłosienie, również nie mają powodów do obaw. Niektóre panie bowiem lubią mniej owłosionych mężczyzn. Jeśli należysz do tego grona, ominie cię problem depilacji, nawet bez niej będziesz spełniał oczekiwania swojej wybranki.

 

Największe kompleksy mężczyzn. Przedwczesne łysienie

Panowie ze względu na to, iż ich organizm wydziela spore ilości testosteronu, często zmagają się z problemem nadmiernego łysienia. Utrata włosów z głowy, powstające zakola itp. potrafią skutecznie podkopać samoocenę niejednego mężczyzny. Na szczęście dzięki prężnemu rozwojowi kosmetologii mamy do dyspozycji coraz więcej metod zwalczających łysienie. W ostateczności do dyspozycji mężczyzn pozostaje przeszczep włosów lub ich całkowite ścięcie. Niektórym goła głowa pasuje i czyni ich seksownymi w oczach pań.

Niepewność siebie

Czasem mężczyznom zwyczajnie brak pewności siebie i takiej przebojowości, jaką mają koledzy. Taki facet może mieć problem z nawiązaniem kontaktu z kobietami, wyrażaniem własnych uczuć, a nawet z wyrażeniem sprzeciwu wobec niestosownego zachowania swojej koleżanki. Mężczyzna tak bardzo boi się ewentualnego odrzucenia, że w rezultacie nie robi nic.  Niektórzy faceci skutecznie maskują niepewność siebie, z pozoru wyglądają na macho, tymczasem w środku czai się kruchy facet, który jest niezwykle podatny na zranienie. Jeśli brak pewności siebie to także twoja zmora, zacznij nad sobą pracować. Na początek sam wyjdź z inicjatywą i najnormalniej w świecie napisz do kobiety, która cię interesuje. Uwierz nam, my naprawdę nie gryziemy, nie jesteśmy też niemiłe, jeśli facet sam zachowuje się normalnie i kulturalnie. Poza tym nie myśl o tym, że ona na pewno cię zostawi, jeśli odkryje, że nie jesteś pewny siebie.  Kobiety potrafią to zrozumieć, dlatego lepiej nie maskuj swojej prawdziwej natury i nie przywdziewaj maski macho. Kobiety na ogół nie przepadają za mężczyznami, którzy ich nie szanują.

Szczupła budowa ciała

Przyjęło się, że facet powinien mieć brzuch jak kaloryfer i klatę jak Rui Patricio. Szczupła budowa ciała przysługuje tylko paniom. Kobiety mogą być chudziutkie i jest to ich atut. Szczupła budowa ciała nie musi stanowić problemu. Jeśli kobieta się w tobie zakocha, nie będzie zwracała przy tym uwagi, że nie jesteś tak umięśniony jak Rui Patricio. Ważne, abyś był w stanie ją podnieść np. wówczas, gdy skręci nogę na wspólnej wycieczce. Często w szczupłych mężczyznach tkwi większa siła niż w osiłkach ostro pakujących na siłowni. Poza tym lepsza szczupła budowa ciała niż brak rzeźby i pokaźny brzuszek piwny.

Poziom wykształcenia

Mężczyźni czasem odczuwają dyskomfort wywołany różnicą w poziomie wykształcenia. Jeśli kobieta może poszczycić się wyższym tytułem naukowym niż jej partner, może rodzić to frustracje. Warto jednak uświadomić sobie, że ważniejsza od poziomu wykształcenia jest chęć poznawania świata. Niektórzy ludzie po uzyskaniu tytułu doktora przestają się rozwijać, podczas gdy inni w ogóle nie ukończyli studiów, ale nieustannie uczą się nowych rzeczy i czytają czasopisma popularnonaukowe.

Zarobki

Mężczyznom często wydaje się, że zarabiają zbyt mało. Taki obraz kreują programy typu reality show, w których kilka kobiet zabiega o uwagę bogacza. Tymczasem ważniejsza od wysokości pensji jest umiejętność zarządzania finansami. Można zarabiać 20 tysięcy miesięcznie, a po tygodniu od wypłaty być na minusie. Można też zarabiać nieco mniej – kwotę wystarczającą na utrzymanie, dobrze zarządzać pieniędzmi i nigdy się nie zadłużać.

 

Wielkość członka

Jak wynika z przeprowadzonych badań, panowie mają straszne kompleksy na punkcie wielkości członka. Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie, bowiem jedynie penisy 2% z nich nie mieszczą się w normie. 98% mężczyzn nie ma zatem  czym się martwić.

 

Doświadczenie seksualne

Nie tylko wielkość członka, ale też doświadczenie seksualne  może stanowić źródło męskich kompleksów.  Panowie często boją się, że zbyt mała liczba partnerek może świadczyć negatywnie o ich męskości. Tymczasem z dwojga złego lepiej jest mieć ich za mało lub nawet wcale niż za dużo. Kobiety nie znoszą bowiem babiarzy. Facet, który podrywa każdą ładną kobietę w zasięgu swojego wzroku, jest mało atrakcyjny, bowiem ma w sobie zadatki na kobieciarza. Żadna kobieta nie chce zostać porzucona z dnia na dzień. Lubimy czuć się jedyne i wyjątkowe w swoim rodzaju.