jak pobudzić libido

Popęd seksualny czasem spada, ale zawsze można to zmienić. Jak pobudzić swoje libido i zwiększyć ochotę na seks?

Libido – popęd seksualny

Libido to popęd seksualny, czyli prościej mówiąc, ochota na seks. Miłość fizyczna bywa bardzo przyjemną częścią życia i formą zaspokojenia naszych potrzeb. Seks jest czymś normalnym u zdrowego człowieka. Odczuwanie pociągu fizycznego, to jak najbardziej zdrowy odruch. Kobiety mogą jednak narzekać na spadek libido, szczególnie w okresie menopauzy. Popęd seksualny można stymulować, zwiększając satysfakcję z życia intymnego. Jak to zrobić?

Jak pobudzić swoje libido i zwiększyć ochotę na seks?

Niskie libido to problem wielu kobiet, który można rozwiązać, stosując różne metody. To nie koniec świata, że mamy mniejszą ochotę na seks. Wszystko można zmienić, polepszając nawet życie seksualne i zwiększając doznania, które mu towarzyszą. Wystarczy kilka aspektów, na które musimy zwrócić szczególną uwagę, a wtedy ogień znowu powróci do naszej relacji z partnerem.

Zdrowa dieta na wysokie libido

Odżywianie ma znaczenie w każdym wymiarze życia człowieka. To co jemy, przekłada się na figurę, samopoczucie oraz ochotę na seks. Produkty bogate w cynk czy witaminy z grupy B, zwiększą poziom testosteronu, hormonu odpowiedzialnego za popęd płciowy. Cenne substancje znajdziemy w takich produktach spożywczych, jak migdały, orzechy, seler oraz łosoś. W naszej diecie nie może zabraknąć także awokado. Jedzenie pobudzi nasze zmysł i otworzy ścieżkę do sypialni.

Otwartość na nowe doznania

Spadek libido może mieć związek z nudą i monotonią, dlatego warto zaszaleć i rozpalić namiętność na nowo. Kobieta powinna być otwarta na nowe doznania. Być może seks w nietypowym miejscu, wykorzystanie gadżetów erotycznych czy wypróbowanie nowych pozycji seksualnych, będzie doskonałą zabawą i nowym przeżyciem. Dzięki temu, ogień znów zapłonie, a my odkryjemy nieznaną dotąd rozkosz.

Relaks zamiast stresu

Brak ochoty na seks może być wynikiem zbyt stresującego życia, pracy czy wszelkich kłopotów. Zrelaksowany organizm ma większą chęć na przyjemności. Pozbycie się stresu pomoże nam w zwiększeniu poziomu libido. Przynajmniej raz w tygodniu zafundujmy sobie kilka godzin tylko dla siebie. Odprężmy ciało oraz umysł a od razu poczujemy się o niebo lepiej. Pamiętajmy, że seks też jest formą przyjemności i relaksu, więc nie traktujmy go jak sport.

Aktywne życie

ochotę na seksAktywne życie to przepis na zdrowie, również seksualne. Ludzie uprawiający sport nie mają problemu z seksem. Pozytywne nastawienie i energia pobudza do działania, także w łóżku. Zacznijmy przygodę z aktywnością fizyczną, a zobaczymy, że nasze życie ulegnie zmianie. W zdrowym ciele, zdrowy duch. Sprawność fizyczna dodatkowo wspomoże naszą działalność w łóżku. W końcu będziemy mogli spróbować bardziej wymagający pozycji, które gwarantują nowe, niezwykłe doznania.

Katarzyna Antos