Libido

Spadek libido – przyczyny

spadek-libido-przyczyny

Z przeprowadzonych badań wynika, iż 40% kobiet ma niskie libido. Przyczyny braku popędu seksualnego mogą być różne. Na co powinnyśmy zwrócić uwagę?

Spadek libido a rutyna

W pewnym momencie do związku wkrada się rutyna. Brakuje dawnego ognia, który sprawiał, iż nieustannie mieliśmy ochotę na igraszki w sypialni. Kiedy w organizmie spada stężenie fenyloetyloaminy, która działa jak amfetamina, zmniejsza się zainteresowanie seksem. Na szczęście można temu zapobiec, wzbogacając akty o nowe pozycje i elementy. Osoby, które nie pozwalają, aby do ich sypialni wkradła się rutyna, rzadziej borykają się z niskim libido.

Stres a brak zainteresowania seksem

Żyjemy w trudnych czasach. Wiele kobiet nie ma stałej, pewnej pracy. W każdej chwili możemy znaleźć się na lodzie, bez środków do życia. Kobiety, chcąc ustrzec się przed zwolnieniem, w pełni angażują się w rozwój firmy. Niestety, w każdym przedsiębiorstwie pojawiają się problemy. Towarzyszący im stres i zmęczenie odbijają się negatywnie na popędzie seksualnym. Po powrocie do domu marzymy o smacznej kolacji i aromatycznej kąpieli.

Kompleksy a seks

Kobiety często rezygnują z aktywności seksualnej, ponieważ wstydzą się swojego ciała. Nadprogramowe kilogramy, blizny po cesarce, małe piersi stanowią źródło kompleksów. Panie boją się, że na widok ich nagiego ciała, partner poczuje niesmak i obrzydzenie. Za sprawą wszechobecnego kultu piękna i młodości gwałtownie spada samoocena kobiet. Wiele z nas zapomina, że zgrabne modelki z okładek gazet w rzeczywistości nie wyglądają tak idealnie. Każda fotografia zostaje poddana obróbce w Photoshopie.

Irmina

Z przeprowadzonych badań wynika, iż 40% kobiet ma niskie libido. Przyczyny braku popędu seksualnego mogą być różne. Na co powinnyśmy zwrócić uwagę?

Depresja przyczyną spadku libido

Kiedy pojawia się depresja, zainteresowanie seksem gwałtownie spada. Nie brakuje też kobiet, które rezygnują ze współżycia w obawie, iż zajdą w nieplanowaną ciążę. Wprawdzie współczesne środki antykoncepcyjne charakteryzują się wysoką skutecznością, ale zawsze pozostaje margines błędu.

Dieta a popęd seksualny

Bogata, która opiera się na cukrach i tłuszczach nasyconych, zmniejsza libido. Podobnie działa alkohol, który spożywamy w nadmiarze obniża popęd seksualny. Naukowcy udowodnili, że osoby, które na co dzień spożywają warzywa i owoce, są zainteresowane łóżkowymi eksperymentami.

Zaburzenia hormonalne a spadek libido

W miarę upływu czasu w organizmie kobiety spada stężenie estrogenów. Kobiety, które przechodzą menopauzę, są szczególnie narażone na problemy z libido.

W związku z tym, iż za spadek libido mogą odpowiadać różne czynniki, należy przyjrzeć się, czy nasze problemy nie mają podłoża chorobowego.

Irmina

Komentarze (2)

pati25

9 lat temu

Te podane przyczyny wpłyywają na spadek libido…Niektóre zależą od nas i możemy je zmienić.Zacznijmy od diety.Pozwólmy,aby w naszej sypialni na nowo wybuchł ogień pożądania

filodendron

9 lat temu

Na pewno wszystkie wymienione powyżej przykłady powodują spadek libido. Często ludzie są zestresowani i przepracowani i już im się nic nie chce ,tylko położyć się i spać,co drugiej stronie może się zdecydowanie nie spodobać.

Zostaw komentarz