Medycyna estetyczna Zmarszczki

Dobroczynne właściwości kwasu hialuronowego

dobroczynne-wlasciwosci-kwasu-hialuronowego

Kwas hialuronowy zrobił zawrotną karierę w przemyśle kosmetycznym. Swoją popularność zawdzięcza właściwościom przeciwzmarszczkowym. Jak działa kwas hialuronowy?

Preparaty, które charakteryzują się wysoką zawartością kwasu hialuronowego, swoją konsystencją przypominają żele i hydroksyżele. Tego typu specyfiki sprawdzają się przy wypełnianiu ubytków w tkankach. Jednocześnie zdają egzamin przy wypełnianiu i wygładzaniu bruzd.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi powiększania piersi i ust, w których wykorzystuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego. To rozwiązanie posiada wiele zalet. Wstrzykując pod skórę kwas hialuronowy, mamy pewność, iż ewentualne błędy za kilka miesięcy przestaną być widoczne. W miarę upływu czasu kwas hialuronowy wchłania się, toteż powtórzenie zabiegu staje się koniecznością.

Kwas hialuronowy – bezpieczeństwo stosowania

Istnieją setki publikacji naukowych, które wskazują na bezpieczeństwo stosowania preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Badania przeprowadzone w Japonii wykazały, iż powiększanie piersi kwasem hialuronowym przynosi pożądane rezultaty. Efekt utrzymuje się przez 9-12 miesięcy. Jednocześnie nie odnotowano reakcji o podłożu alergicznym.

Kwas hialuronowy a modelowanie twarzy

Żelowe specyfiki na bazie kwasu hialuronowego wykorzystuje się zarówno w zabiegach modelujących sylwetkę, jak i korygujących twarz. Nie można ich przeprowadzać u osób, które zmagają się z zaburzeniami krzepnięcia krwi, opryszczką czy silną alergią. U kobiet w ciąży czy karmiących piersią również nie powinno wykonywać się zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Irmina

Kwas hialuronowy zrobił zawrotną karierę w przemyśle kosmetycznym. Swoją popularność zawdzięcza właściwościom przeciwzmarszczkowym. Jak działa kwas hialuronowy?

Nawilżające właściwości kwasu hialuronowego

Przemysł kosmetyczny chętnie korzysta z dobrodziejstw kwasu hialuronowego. Ten dobroczynny składnik wykazuje właściwości nawilżające. Jednocześnie chroni przed odparowaniem wody z wnętrza skóry. Z przeprowadzonych badań wynika, iż 1 gram kwasu hialuronowego zatrzymuje 6% wody obecnej w skórze.

Nośnik substancji aktywnych

Roztwór kwasu hialuronowego charakteryzuje się żelową konsystencją. Jego formuła przekłada się na zastosowanie. Roztwór kwasu hialuronowego stanowi doskonały nośnik dla substancji aktywnych rozpuszczalnych w wodzie.

Metody pozyskiwania kwasu hialuronowego

Do niedawna kwas hialuronowy uzyskiwano głównie z grzbietów kogutów i pępowiny. Obecnie odchodzi się od tych metod na rzecz syntezy biotechnologicznej. Ten składnik wytwarzają wyselekcjonowane szczepy bakterii.

Osoby, które pragną zmniejszyć widoczność zmarszczek, powinny zadbać o to, aby w ich pielęgnacji nie zabrakło kosmetyków z kwasem hialuronowym.

Irmina

Komentarze (4)

klinikiurody

8 lat temu

Zabiegi z kwasu hialuronowego są jednym z najlepiej przebadanych wypełniaczy skóry na całym świecie. Stosuje się je do korekcji umiarkowanych oraz głębokich zmarszczek twarzy i fałd skórnych, a także w celu uzupełnienia utraconej objętości tkanki. Wyniki 10 lat badań http://www.klinikiurody.com.pl

pati25

8 lat temu

O dobroczynnym działaniu kwasu hialuronowego można przekonać się stosując kosmetyki.Zabiegi w gabinecie kosmetycznym z użyciem tego kwasu odpadają.Ale w kosmetykach kwas hialuronowy musi być.

drobina

8 lat temu

Kosmetyki z kwasem hialuronowym? Czemu nie! Powiększanie piersi czy ust, nie wchodzi jednak w rachubę. Chyba prędzej bym zjadła ten grzbiet koguta:-X (devil)

Mindi

8 lat temu

Już dość dawno zauważyłam dobroczynne działanie kosmetyków, które w swoim składzie mają kwas hialuronowy. Szczególnie lubię maseczki, które zawierają ten składnik, od razu widzę poprawienie owalu twarzy i nawilżenie. Nie wiedziałam, że są przeciwwskazania do stosowania kwasu hialuronowego. Dobrze o tym wiedzieć i uprzedzić na przykład młode kobiety spodziewające się dziecka.

Zostaw komentarz