dobroczynne-wlasciwosci-kwasu-hialuronowego

Kwas hialuronowy zrobił zawrotną karierę w przemyśle kosmetycznym. Swoją popularność zawdzięcza właściwościom przeciwzmarszczkowym. Jak działa kwas hialuronowy?

Preparaty, które charakteryzują się wysoką zawartością kwasu hialuronowego, swoją konsystencją przypominają żele i hydroksyżele. Tego typu specyfiki sprawdzają się przy wypełnianiu ubytków w tkankach. Jednocześnie zdają egzamin przy wypełnianiu i wygładzaniu bruzd.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi powiększania piersi i ust, w których wykorzystuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego. To rozwiązanie posiada wiele zalet. Wstrzykując pod skórę kwas hialuronowy, mamy pewność, iż ewentualne błędy za kilka miesięcy przestaną być widoczne. W miarę upływu czasu kwas hialuronowy wchłania się, toteż powtórzenie zabiegu staje się koniecznością.

Kwas hialuronowy – bezpieczeństwo stosowania

Istnieją setki publikacji naukowych, które wskazują na bezpieczeństwo stosowania preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Badania przeprowadzone w Japonii wykazały, iż powiększanie piersi kwasem hialuronowym przynosi pożądane rezultaty. Efekt utrzymuje się przez 9-12 miesięcy. Jednocześnie nie odnotowano reakcji o podłożu alergicznym.

Kwas hialuronowy a modelowanie twarzy

Żelowe specyfiki na bazie kwasu hialuronowego wykorzystuje się zarówno w zabiegach modelujących sylwetkę, jak i korygujących twarz. Nie można ich przeprowadzać u osób, które zmagają się z zaburzeniami krzepnięcia krwi, opryszczką czy silną alergią. U kobiet w ciąży czy karmiących piersią również nie powinno wykonywać się zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Irmina