Osteoporoza Przyczyny osteoporozy Życie z osteoporozą

Nie daj się osteoporozie

nie-daj-sie-osteoporozie

Czasem wystarczy drobne niedopatrzenie, niegroźnie wyglądający upadek czy delikatne uderzenie, by doszło do złamania kości. Kruchość kości stanowi jeden z symptomów osteoporozy. Nie daj jej szans!

Ratunku – to osteoporoza!

Działa podstępnie i cicho. Latami drąży kości, by w najmniej odpowiednim momencie dać o sobie znać. Najczęściej dowiadujemy się o niej już po złamaniu. Tak właśnie działa osteoporoza, choroba, która wiąże się ze spadkiem gęstości kości, co odbija się negatywnie na ich wytrzymałości mechanicznej. To schorzenie często rozwija się u kobiet, które przechodzą menopauzę. Przekwitaniu towarzyszy gwałtowny spadek stężenia estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych, które odpowiadają za odkładanie wapnia w kościach.

Powstrzymaj osteoporozę

Wśród czynników obniżających ryzyko rozwoju osteoporozy wymienia się: profilaktykę i systematyczne badania. Osoby, które pragną uchronić się przed tą chorobą, powinny prawidłowo się odżywiać. Dieta bogata w wapń, biało, witaminy D i K wzmacnia kości. Jednocześnie warto pamiętać, iż ludzie aktywni fizyczni, rzadziej zmagają się z osteoporozą. Należy wyeliminować używki, papierosy i kawa osłabiają kości.

Tekst sponsorowany

Czasem wystarczy drobne niedopatrzenie, niegroźnie wyglądający upadek czy delikatne uderzenie, by doszło do złamania kości. Kruchość kości stanowi jeden z symptomów osteoporozy. Nie daj jej szans!

W związku z tym, iż nie każdy jest w stanie pokryć dzienne zapotrzebowanie na wapń i witaminę D, niezwykle istotną rolę odgrywają preparaty tj. CaDiK{nofollow}. Pomaga on utrzymać odpowiednią gęstość kości. Specyfik CaDiK zawiera wapń oraz witaminy D i K. Witamina D zwiększa wchłanianie wapnia z jelit, podczas gdy witamina K odpowiada za powstawanie prawidłowej formy osteokalcyny, czyli białka tkanki kostnej.

Nie daj się złamać

!(left shadow/pictures/content_picture/200x/bd5f6878cc6f11b0fe07e65f0720110d.jpg! Diagnostyka osteoporozy sprowadza się do densytometrii, czyli badania określającego gęstość kości. Warto wykonywać ją regularnie od 30. roku życia. Im szybciej rozpoznamy osteoporozę, tym szybciej rozpoczniemy leczenie, które pozwoli nam opanować chorobę, zanim dojdzie do groźnego złamania.

Osteoporoza to trudna choroba, lecz odpowiednia profilaktyka potrafi ją powstrzymać. Tak więc nie łam się i nie daj się osteoporozie!

Tekst sponsorowany

Komentarze (5)

dulcynea

6 lat temu

Musimy dbać o swoje kości, ruch, dieta wysokobiałkowa bogata w wapń.
Suplement z witaminą D i wapniem.
Jak będziemy zapobiegać osteoporozie , ona nie zaskoczy nas w najbardziej nieodpowiednim momencie.

filodendron

7 lat temu

Ta choroba jest bardzo podstepna. Moja mama parę lat nie miała osteroporozy. W zeszłym tygodniu miała robione RtG kręgosłupa i okazało sie,że ma kręgosłup pęknięty z powodu tej choroby. Mama bardzo cierpi z powodu bólu, musi nosić specjalny gorset bo juz w póxnym wieku operacja jest niemozliwa.

pati25

7 lat temu

Boję się tej choroby.Dlatego też dbam o mojje kości.Moja dieta jest bogata w wapń,białko.Nie zapominamm o codziennych ćwiczeniach,jeździe na rowerku stacjonarnym.Przyjmuję też suplement w wapniem :-X:-)

Tess

7 lat temu

Pamiętam o wszystkich wskazówkach dotyczących przeciwdziałaniu osteoporozie. Zbadałam stan kości, jem zalecane produkty i staram się nie zapominać o aktywności fizycznej, takiej możliwej do mojego wieku 🙂

Zostaw komentarz