naturalne-oleje-w-sluzbie-urody

Pielęgnacja cery dojrzałej nastręcza sporo trudności. Skóra kobiet po 40. roku życia staje się niezwykle wymagająca. Nie wszystkie kosmetyki są w stanie sprostać jej potrzebom.

Dobroczynne oleje

Dojrzała skóra potrzebuje składników odżywczych. Udowodniono, iż jej kondycję w znacznym stopniu poprawiają preparaty na bazie kwasów tłuszczowych i witamin. W związku z tym, iż w miarę upływu czasu zmniejsza się zdolność skóry do wiązania i zatrzymywania wody, często pojawiają się suche placki.

Olej z róży

Stosując kosmetyki na bazie olejów roślinnych, nie tylko zapobiegamy odparowywaniu wody z powierzchni skóry, ale też dostarczamy jej cennych składników odżywczych. Np. olej z róży zawiera witaminy A i C. Te składniki przynoszą ulgę podrażnionej skórze. Jednocześnie wykazują działanie odmładzające.

Kosmetyki z olejem arganowym

Osoby, których skóra znajduje się w złej kondycji, powinny sięgnąć po kosmetyki z olejem arganowym. Zawiera on witaminę E, nienasycone kwasy tłuszczowe i sterole. Wspomniane substancje wykazują właściwości regenerujące. Witamina E nawilża skórę i zwalcza wolne rodniki, które sprzyjają procesom starzenia.

Kwasy tłuszczowe oleopalmitynowe

Czasem zdarza się, iż skóra szybko się przesusza. Niektóre osoby nie widzą rezultatów stosowania balsamów do ciała. W takiej sytuacji warto sięgnąć po produkt z olejem makadamia, który stanowi bogate źródło kwasów oleopalmitynowych. Te dobroczynne substancje dogłębnie nawilżają skórę. Jednocześnie chronią ją przed niekorzystnym oddziaływaniem wolnych rodników.

Irmina