Infekcje miejsc intymnych Intymnie

Swędzi, piecze… i co dalej

swedzi-piecze-i-co-dalej

Statystycznie każda kobieta przynajmniej raz w życiu zmagała się z infekcjami okolic intymnych. Jak poradzić sobie z objawami zakażenia, do których zalicza się pieczenie i swędzenie?

Pierwszy krok – wizyta u ginekologa

Tylko lekarz może postawić właściwą diagnozę i dobrać stosowne medykamenty, toteż nie warto leczyć się na własną rękę. Ginekolog zleci odpowiednie badania (np. wymaz z pochwy) i przeprowadzi wywiad. Stosując się do rad specjalisty, pozbędziesz się infekcji szybciej i skuteczniej.

Domowe sposoby na infekcje intymne

Niezwykle istotną rolę odgrywa higiena. Warto jednak zachować umiar. Wystarczy, że dwa razy dziennie będziemy podmywać się delikatnym płynem do okolic intymnych. Taki specyfik powinien charakteryzować się kwaśnym odczynem. Codziennie należy zmieniać bieliznę, warto zainwestować w bawełniane majtki, które przepuszczają powietrze. Osoby, którym nie służą kosmetyki do higieny intymnej, mogą podmywać się naparem z rumianki, który łagodzi podrażnienia i pielęgnuje wrażliwą skórę.

Bez konsultacji z lekarzem nie należy przeprowadzać irygacji pochwy czy nasiadówek, ponieważ niesie to ze sobą ryzyko wyeliminowania bakterii kwasu mlekowego. Te mikroorganizmy pełnią niezwykle istotną funkcję, zapobiegają namnażaniu drobnoustrojów chorobotwórczych.

Milena L.

Statystycznie każda kobieta przynajmniej raz w życiu zmagała się z infekcjami okolic intymnych. Jak poradzić sobie z objawami zakażenia, do których zalicza się pieczenie i swędzenie?

Do wyjałowienia pochwy może dojść wskutek antybiotykoterapii. W celu przywrócenia naturalnego składu mikroflory, warto sięgnąć po preparaty, które zawierają wyselekcjonowane szczepy Lactobacillus. W tej roli bardzo dobrze sprawdza się probiotyk ProFemin Intima{nofollow}, który zawiera 3 szczepy bakterii kwasu mlekowego: Lactobacillus crispatus, Lactobacillus acidophilus i Lactobacillus brevis. Preparat jest dostępny bez recepty.

Dieta przy infekcjach intymnych

Osoby, które zmagają się z infekcjami intymnymi, powinny rozważyć zmianę diety. Produkty spożywcze nie zastąpią antybiotyków, ale mogą wspomóc kurację. Z diety warto wyeliminować cukry proste, ponieważ stanowią one doskonałą pożywkę dla bakterii i grzybów. Warto jeść naturalne jogurty, maślankę i zsiadłe mleko, ponieważ produkty fermentacji mlekowej zawierają żywe szczepy bakterii kwasu mlekowego. Wskazane są chude ryby, białe mięso, pieczywo pełnoziarniste. Dietę należy uzupełnić odpowiednią ilością płynów – minimum 2 litry wody dziennie.

Milena L.

Komentarze (3)

elle@elle

8 lat temu

ja uzywam plynow do higieny intymnej w okresach brania antybiotykow zawsze dbam o jogurcie czy kefirku zeby nie zaburzyc naturalnej rownowagi flory bakteryjnej .

drobina

9 lat temu

Na szczęście bardzo rzadko zmagam się z infekcjami intymnymi – przeważnie po kuracji antybiotykowej. Dlatego staram się wtedy pamiętać o jogurtach i maślance.

pati25

9 lat temu

Ważny temat..Są w tym artykule bardzo dobre rady,do których warto się stosować i je przestrzegać.Znam osobę,która podmywała się po każdym skorzystaniu z toalety.Miała wszystko wyjałowionne

Zostaw komentarz