spadek-libido-przyczyny

Z przeprowadzonych badań wynika, iż 40% kobiet ma niskie libido. Przyczyny braku popędu seksualnego mogą być różne. Na co powinnyśmy zwrócić uwagę?

Spadek libido a rutyna

W pewnym momencie do związku wkrada się rutyna. Brakuje dawnego ognia, który sprawiał, iż nieustannie mieliśmy ochotę na igraszki w sypialni. Kiedy w organizmie spada stężenie fenyloetyloaminy, która działa jak amfetamina, zmniejsza się zainteresowanie seksem. Na szczęście można temu zapobiec, wzbogacając akty o nowe pozycje i elementy. Osoby, które nie pozwalają, aby do ich sypialni wkradła się rutyna, rzadziej borykają się z niskim libido.

Stres a brak zainteresowania seksem

Żyjemy w trudnych czasach. Wiele kobiet nie ma stałej, pewnej pracy. W każdej chwili możemy znaleźć się na lodzie, bez środków do życia. Kobiety, chcąc ustrzec się przed zwolnieniem, w pełni angażują się w rozwój firmy. Niestety, w każdym przedsiębiorstwie pojawiają się problemy. Towarzyszący im stres i zmęczenie odbijają się negatywnie na popędzie seksualnym. Po powrocie do domu marzymy o smacznej kolacji i aromatycznej kąpieli.

Kompleksy a seks

Kobiety często rezygnują z aktywności seksualnej, ponieważ wstydzą się swojego ciała. Nadprogramowe kilogramy, blizny po cesarce, małe piersi stanowią źródło kompleksów. Panie boją się, że na widok ich nagiego ciała, partner poczuje niesmak i obrzydzenie. Za sprawą wszechobecnego kultu piękna i młodości gwałtownie spada samoocena kobiet. Wiele z nas zapomina, że zgrabne modelki z okładek gazet w rzeczywistości nie wyglądają tak idealnie. Każda fotografia zostaje poddana obróbce w Photoshopie.

Irmina