namiętny seks

Seks pełni wiele funkcji, cementuje więź między partnerami i stanowi formę wyrażania uczuć. To także źródło przyjemności, zwłaszcza gdy uprawiamy go z mężczyzną, którego kochamy i pożądamy. Przedstawiamy 8 rzeczy, które czynią seks namiętnym przeżyciem.

Pocałunki

Kto z nas ich nie lubi? Podnoszą poziom endorfin, zwanych też hormonami szczęścia i rozpalają nasze pożądanie. Pocałunki bywają różne – namiętne, delikatne, pełne troski. Dwa ostatnie rodzaje budują poczucie więzi i sprawiają, że jesteśmy pewne uczuć mężczyzny. W rezultacie nabieramy ochoty na seks, a nasze libido dodatkowo podkręcają namiętnie pocałunki. Cieszymy się, gdy facet uwzględnia je w grze wstępnej i już z samego rana daje nam w ten sposób odczuć, że nas pożąda. Taki prosty gest, a sprawia, że przez cały dzień narasta w nas podniecenie, a gdy przychodzimy do domu, mamy dosłownie ochotę rzucić się na naszego mężczyznę.

8 rzeczy, które czynią seks namiętnym przeżyciem. Komplementy

Kobiety lubią spijać szczere komplementy z ust mężczyzn. Nie muszą być one specjalnie wyszukane, ale ważne, aby facet rzeczywiście doceniał to, co w nas najlepsze. Nieszczerość łatwo wyczuć. Gdy czujemy się atrakcyjne w oczach mężczyzny, nabieramy ochoty na seks i stajemy się namiętnymi kochankami. To działa jak samonapędzające się koło. Komplementy poprawiają nasze samopoczucie, nasza wiara w siebie zwyżkuje, podświadomie zaczynamy wysyłać erotyczne sygnały i czujemy, jak nabieramy ochoty na namiętny seks z ukochanym facetem.

Pieszczoty szyi

Szyja to strefa erogenna, która jest bardzo wrażliwa na pieszczoty. W związku z tym warto uwzględnić ją w trakcie gry wstępnej. Pocałunki w szyję rozbudzają nas seksualnie i sprawiają, że ogarnia nas przyjemne podniecenie. A to już prosta droga do orgazmu i wzniesienia się na erotyczny szczyt.

Pieszczoty pleców

Plecy to część ciała, o której często zapominamy podczas erotycznych igraszek. Tymczasem posiadają one wiele zakończeń nerwowych, których stymulacja może doprowadzić nas do ekstazy. Plecy można także obsypać pocałunkami, świetne rezultaty przynosi też delikatny, czuły dotyk, który wręcz elektryzuje. Jak widać tej części ciała absolutnie nie wolno zaniedbywać, gdyż jej stymulacja to prosta droga do orgazmu.

Delikatny dotyk, który jest nieśpieszny

Z przeprowadzonych badań wynika, iż kobiety rzeczywiście mają cieńszą skórę niż mężczyźni. W związku z tym panowie powinni zwrócić uwagę na intensywność dotyku. Im jest on subtelniejszy i delikatniejszy, tym lepiej, zwłaszcza na początku znajomości, gdy dopiero poznajemy swoje potrzeby. Subtelny dotyk ukochanego faceta dosłownie potrafi elektryzować. Dobrze, gdy mężczyzna nigdzie się nie spieszy, takie „powolne” pieszczoty są dla kobiet naprawdę miłe, ponieważ my rozgrzewamy się stopniowo, dobrze więc, aby nasi partnerzy o tym pamiętali. Podkręcanie tempa w miarę upływu czasu działa na kobiety stymulująco i sprzyja orgazmowi.

Pewność jego uczuć

Cóż, kobiety łatwo można wytrącić z erotycznego nastroju, wystarczy, że coś je zestresuje. Wszystko jedno, czy chodzi o problemy w pracy, kłótnię z przyjaciółką, katar psa czy ospałość papugi. Gdy pojawia się czynnik stresogenny, seks przestaje nas interesować. W związku z tym pewność uczuć mężczyzny sprawia, że jesteśmy w stanie oderwać się od rzeczywistości i zupełnie odlecieć. Z tego powodu wiele kobiet chce wiedzieć, kim jest dla faceta: kobietą umieszczoną w kategorii kandydatka do stałego związku czy jednonocną przygodą. Nie chodzi o szumne deklaracje. W XXI wieku większość kobiet nie oczekuje pierścionka zaręczynowego ani oświadczyn. Istnieje jednak różnica pomiędzy byciem nikim ważnym a partnerką w nieformalnym związku. Panie chcą być partnerką w nieformalnym związku lub chociaż mieć na nią zadatki, tylko wtedy czują spokój i są w stanie skupić się na erotycznych igraszkach.

Romantyczna muzyka

Kobiety są niezwykle wrażliwe na różne bodźce, dlatego też dobrze, gdy wszystkie stymulują ich erotyczny nastrój. Dla wielu mężczyzn romantyczna muzyka to zbytek, który nie jest im do niczego potrzebny. Tymczasem dla pań stanowi ona miły dodatek, który pobudza zmysły i stymuluje namiętność. Na szczęście panowie są coraz bardziej świadomi kobiecych potrzeb i potrafią zrobić dla swoich partnerek wiele miłych rzeczy, aby spędzić z nimi upojną noc.

Patrzenie sobie w oczy

Wiele osób odczuwa wstyd podczas seksu i dlatego ucieka wzrokiem w bok lub wręcz zamyka oczy. Tymczasem utrzymywanie kontaktu wzrokowego nie tylko buduje więź, ale też jest bardzo podniecające. Podczas erotycznych igraszek nasze źrenice mimowolnie się rozszerzają, jest to zjawisko stricte fizjologiczne, które zdradza nasze pożądanie. Widząc podniecenie w oczach partnera, same zaczynamy je współodczuwać. Świadomość, że na niego silnie działamy i on nas pożąda, przyjemnie łechce nasze ego i rozpala namiętność.

Magdalena Kukurowska