Miłość i związki

Bardzo wysokie libido u kobiet

wysokie libido u kobiet

W obiegowej opinii pokutuje przekonanie, że to mężczyźni mają większe libido i dlatego też co 10 sekund myślą o seksie. Oczywiście nie jest to prawdą, jak wykazały kolejne badania panowie czasem skupiają swoją uwagę na rzeczach zupełnie niezwiązanych z życiem erotycznym. Ba, mało tego,  bardzo wysokie libido u kobiet także nie jest rzeczą rzadko spotykaną.  Co sprawia, że niektóre panie mają ponadprzeciętną ochotę na seks?

 

Kobieta ma wysokie libido, ponieważ jej partner tak na nią działa

Często klucz do sukcesu stanowi znalezienie odpowiedniego partnera, gdy trafiamy na właściwego mężczyznę, który rozpala nasze zmysły i silnie na nas działa, zdarza się, że wybucha w nas namiętność, z której istnienia nawet nie zdawałyśmy sobie sprawy.  Nie oznacza to oczywiście, że taka kobieta wcześniej w ogóle nie miała potrzeb erotycznych. Po prostu niektórzy faceci zachowują się w taki sposób, iż odbierają paniom całkowicie ochotę na seks. Gdy on chodzi zaniedbany, brudny, śmierdzący, rzadko się kąpie i zmienia bieliznę, to o pożądaniu nie może być mowy. Podobnie gdy facet uważa za bardziej interesującą grę komputerową aniżeli rozbudzoną erotycznie kobietę.  Wystarczy, że mężczyzna raz zrobi coś, co zabije w kobiecie namiętność, np. nie zauważy jej zalotów zmierzających jednoznacznie w kierunku sypialni, a ona więcej nie wyjdzie sama z inicjatywą.

Mężczyźni, którzy silnie działają na kobiecą wyobraźnię, rozpalając w nas pożądanie, wcale nie muszą robić nic, co jednoznacznie kojarzy nam się z seksem. Czasem wystarczy, że są po prostu męscy, zadbani i nieziemsko przystojni,  nie rzucają żadnych aluzji, a my najchętniej rzuciłybyśmy się na nich na środku ulicy, bo jest w nich coś pociągającego.

Namiętny partner a ochota na seks

Dużo zależy też od zachowania samego mężczyzny, jeśli czujemy, że jest tolerancyjny i bezpośredni, to łatwiej się przy nim otwieramy i mówimy o swoich seksualnych fantazjach. Gdy raz zasmakujemy nieziemskiej rozkoszy, mamy ochotę na kolejne erotyczne igraszki.  Widząc pożądanie w jego oczach, same nabieramy na niego jeszcze większej ochoty i cieszymy się z seksu, choć przy poprzednich partnerach życie erotyczne znajdowało się na dalszym planie.

Regularnie uprawiany seks działa jak samonapędzające się koło. Podczas erotycznych igraszek wzrasta bowiem poziom estrogenów, a im wyższe stężenie tychże, tym większy apetyt na erotyczne igraszki. Krótko mówiąc, panie z wysokim libido mają też wyższy poziom estrogenów.  Skoro zatem hormony w dużej mierze determinują nasz apetyt na seks, ten może ulegać skokowym zmianom. Podczas owulacji zainteresowanie erotycznymi igraszkami jest najwyższe, dzieje się tak, gdyż  wówczas stężenie estrogenów osiąga swoje maksimum.

Bardzo wysokie libido u kobiet to zasługa wysokiego poziomu estrogenów

Czasem jednak zdarza się, że kobieta w ogóle przez cały miesiąc mogłaby uprawiać seks dzień w dzień.  To prawdopodobnie poniekąd zasługa jej genów – w jej organizmie przez cały miesiąc poziom estrogenów utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie, który zapewnia nie tylko wysokie libido, ale też wpływa pozytywnie na samopoczucie. Ponadto panie przyjmujące tabletki antykoncepcyjne czasem paradoksalnie czują się bardziej zainteresowane życiem erotycznym, a wszystko to zasługa ich wysokiej skuteczności. Gdy wiemy, że nie grozi nam niechciana ciążaprezerwatywa zawsze może pęknąć lub zsunąć się, a żele plemnikobójcze i globulki nie są zbyt skuteczne, automatycznie odblokowujemy swoją energię seksualną i w końcu oddajemy się przyjemnościom, na które zawsze miałyśmy ochotę.

Znajomość swojego ciała a wysoki temperament seksualny

Gdy jesteśmy w liceum, dopiero poznajemy swoje ciało i jego potrzeby, gdy kończymy studia już je znamy i wiemy, co sprawia nam największą przyjemność.  Jeśli na dodatek trafimy na mężczyznę, który rozpala nasze pożądanie i z którym można porozmawiać o tym, co lubimy, to jesteśmy w siódmym niebie.  Bardzo wysokie libido u kobiet nie jest niczym patologicznym pod warunkiem, że pozwala nam normalnie funkcjonować i nie popycha nas w kierunku zaspokajania potrzeb poza związkiem.   Kobiety obdarzone dużym temperamentem seksualnym po prostu muszą trafić na mężczyznę, który podziela ich zainteresowanie erotyczną sferą życia. Wówczas taka para może stworzyć bardzo udaną i szczęśliwą relację, którą dopełniać będzie namiętny, regularnie uprawiany seks.

Dodaj komentarz