Gdy pojawia się problem... Seks

Męska seksualność – stereotypy

męska seksualność

Z powodu pewnych badań przeprowadzonych jakiś czas temu przyjęło się, że mężczyźni nieustannie myślą o seksie i zawsze są chętni na erotyczne igraszki. Tymczasem najnowsze doniesienia z dziedziny seksuologii wskazują, że męska seksualność obrosła w stereotypy, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Jakie poglądy nt. potrzeb panów są mitami?

 

Męska seksualność a pożądanie partnerki

Brytyjscy i kanadyjscy naukowcy postanowili przyjrzeć się mężczyznom, którzy żyją w stałych związkach. Postanowili oni określić korelację między męskim pożądaniem a emocjami, jakie odczuwają panowie. Choć mogłoby się wydawać, że dla faceta seks do przyjemność zupełnie oderwana od uczuć, wyniki badań tego nie potwierdziły. Okazało się, że u mężczyzn również występuje silny związek między tym, co aktualnie dzieje się w ich związku a libido. Facet, który nie czuje się atrakcyjny dla swojej partnerki, traci ochotę na seks. W rezultacie rzadziej przejmuje inicjatywę i dąży do erotycznych igraszek.

Facet czeka, aż przejmiesz inicjatywę

Mężczyźni także pragną czuć się przez nas pożądani, niestety, wiele pań wychodzi z założenia, że inicjatywa leży wyłącznie po stronie faceta. W rezultacie kobiety nie okazują swoim partnerom należytego zainteresowania. Ich bierność odbiera facetom ochotę na seks. W związku z tym warto zerwać ze stereotypami i pokazać, że mamy na niego ochotę, gdy pożądanie rozpala nas od środka. Nie wstydź się przejąć inicjatywę od czasu do czasu. Twój mężczyzna naprawdę doceni twoje zaangażowanie i będzie szczęśliwy, że wciąż postrzegasz go jako atrakcyjnego faceta.

Rutyna w sypialni zabija namiętność

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, nie znoszą rutyny w sypialni. Nie chcą uprawiać seksu zawsze w tych samych godzinach i w ten sam sposób. Pragną, aby erotyczne igraszki zawsze wyglądały nieco inaczej. Postaw więc na spontaniczność i kreatywność.  Otwórz się na nowe doznania. Nie chodzi, żebyś na siłę zmuszała się do rzeczy, do których nie jesteś przekonana. Czasem wystarczy, że po prostu wyjdziecie z sypialni do kuchni i tam na blacie oddacie się przyjemności. Uprawiasz seks zawsze wieczorem? Obudź swojego partnera namiętnym pocałunkiem i na tym nie poprzestawaj. Możecie też zmienić pozycję. Seksualną rutynę przełamie też przejęcie przez ciebie inicjatywy. Kto powiedział, że tylko mężczyźni mają ochotę na erotyczne igraszki? Doskonale wiemy, że nasze pożądanie potrafi być równie silne.  Dobrym rozwiązaniem jest też zakup seksownej bielizny – z pewnością rozbudzi męską wyobraźnię, a tobie doda pewności siebie.

Mężczyzna też potrzebuje poczucia bliskości

Choć mogłoby się wydawać, że mężczyźni w ogóle nie potrzebują poczucia bliskości, aby pójść z kobietą do łóżka, wyniki badań przeprowadzonych przez brytyjskich i kanadyjskich naukowców wyraźnie temu zaprzeczają.  Ponad połowa facetów, którzy wzięli udział w badaniu, przyznało, że istotną rolę w budowaniu ich pożądania odgrywają rozmowy z partnerką.  Gdy czują się przez nią doceniani, akceptowani i rozumiani, ich libido wzrasta. Jeśli wspólne rozmowy w ogóle się nie kleją i brakuje między wami porozumienia, jego ochota na seks gwałtownie się zmniejsza.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz