żona idealna

Każdy facet ma swój ideał kobiety – przyszłej lub obecnej żony. Mimo wielu różnych preferencji, istnieją cechy, które bardzo często powtarzają się w wymaganiach mężczyzn. Czego takiego szukają faceci? Jaka powinna być według nich żona idealna? Już dziś sprawdź, czy nią jesteś lub chociaż masz minimalne szanse, by pretendować do tak poważnego tytułu!

Inteligentna i kreatywna

Żona idealna to poważne określenie. Nic dziwnego, że wymagania mężczyzn są wygórowane. Zdaniem panów, żona na medal powinna być inteligentna. Mądra i zaradna życiowo kobieta to prawdziwy skarb. Lepiej mieć u boku kobietę, która będzie miała nie tylko zgrabne nogi, ale także mózg, z którego potrafi korzystać. Na szczęście panie są coraz bardziej pewne swojej inteligencji, którą nie raz potrafią zagiąć facetów. Do tego dochodzi kreatywność. Kto, jak nie żona idealna ugotuje coś z niczego czy zamieni zwykły salon w istny pokaz sztuki aranżacji wnętrz.

Odpowiedni wygląd

Starczy już o tej inteligencji, przejdźmy zatem do wyglądu, który ma znaczenie. Nie oszukujmy się, faceci to wzrokowcy, więc najpierw patrzą a potem myślą. Dopiero później zastanawiają się z kim tak naprawdę się związali. Idealna żona ma być piękna, choć to pojęcie względne. Piękno dla każdego faceta będzie miało inną definicję, w myśl stwierdzenia, że jedni wolą blondynki, a drudzy brunetki. Jeszcze inni rude, a o gustach się ponoć nie dyskutuje.

Mistrzyni kuchni

Ukochana żona to Magda Gessler, Pascal Brodnicki i Karol Okrasa w jednym. Zawsze ma pomysł na obiad, a jak nie ma, to go znajdzie. W końcu głodny mąż czeka. Potrafi ugotować coś więcej niż tylko wodę na herbatę. Odróżnia kawę od herbaty i nie myli cukru z solą. Kuchnie świata to jej cały świat, no może nie cały, ale w kuchni się mieści.

Zdystansowana optymistka

Zawsze pocieszy, z uśmiechem przywita i okaże wsparcie. Żona idealna, czyli wieczna optymistka, która dostrzega pozytywy nawet tam, gdzie ich nie ma. Do tego potrafi śmiać się z siebie. Może wykazać się niesamowitym dystansem do siebie i świata. W końcu nie można być ciągle poważnym. W życiu potrzeba odrobiny uśmiechu, szczególnie małżeńskim.

Ambitna kobieta

Kobieta bez ambicji? Nie ma szans, gdyż w oczach mężczyzny ambicje są iście imponujące. Doskonale, jeśli kobieta mierzy wysoko, ma jakieś plany na przyszłość i cele. Nie musi od razu pretendować na stanowisko prezesa, ale miło, jeśli chce od życia czegoś więcej, niż tylko siedzenia w domu.

Osoba pełna pasji

Wyobrażacie sobie żonę, która nie ma żadnych zainteresowań? Każda kobieta powinna mieć jakieś pasje i to te oprócz lepienia pierogów na czas. Życie z kobietą, która ma ciekawe hobby będzie bardziej ekscytujące dla faceta. Po co mu nieustanna nuda, skoro może związać się z osobą, która jest pełna pasji.

żonaDobra kochanka

Tej kwestii nie możemy pominąć, bowiem seks jest ważny. Facet pragnie mieć przy sobie kobietę, która nie będzie sztywna niczym kłoda. Żona idealna to nie tylko przyjaciółka, matka jego dzieci, ale także dobra kochanka. W udanym małżeństwie, każda ze sfer powinna być satysfakcjonująca dla obojga partnerów.

Katarzyna Antos