lepsze samopoczucie zimą

Czy macie wrażenie, że polska zima, przynajmniej w mieście jest okresem dość ponurym? Brak śniegu, a przede wszystkim słońca nie sprzyja dobrym nastrojom. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę. Jeśli tęsknisz za słońcem, sprawdź, jak możesz przywrócić je do codziennego życia i poczuć się lepiej w ten zimowy czas.

Zima – depresyjna aura za oknem

Zima jest piękna głównie w górach. Śnieg i wspaniałe krajobrazy cudownie prezentują się na górskich terenach. W mieście wygląda to nieco inaczej. Brak śniegu i szare ulice tworzą ponury obrazek, który oglądamy w drodze do szkoły czy pracy. Do tego dochodzi brak słońca. Nawet jeśli wychodzi zza chmur, czas ten zwykle spędzamy w pracy, więc uciekają nam pogodne chwile. Brak słońca bywa bardzo dołujący i sprzyja pojawianiu się stanów depresyjnych. Do wiosny jeszcze czas, więc co takiego możemy zrobić, by poprawić sobie nastrój? Poznaj nasze sposoby na lepsze samopoczucie.

Zjedz rybkę

Słońce dostarcza naszemu organizmowi witaminy D, która zapobiega alergii czy anemii. Przy jej niedoborze możemy więc odczuwać większe zmęczenie. Organizm ludzki potrzebuje witaminy D, ale zimą nie może wytwarzać jej naturalnie. Dlatego dla zdrowia i zarazem lepszego samopoczucia najlepiej zadbać o właściwą dietę, wzbogacając ją o produkty, zawierające witaminę D. Najbardziej wartościowe są ryby. To one zawierają dużą ilość potrzebnych składników odżywczych. Wciąż jemy ich za mało. Dlatego zimą zjedz rybkę i zadbaj o siebie. Śledź, łosoś, węgorz czy makrela będą doskonałymi propozycjami na posiłek w zimowy czas. A im więcej ryb w diecie, tym lepiej dla ciebie.

Idź na koncert lub na imprezę

Za nastrój odpowiedzialne są endorfiny. Kiedy robimy coś pozytywnego, coś co pobudza naszą energię, od razu czujemy się lepiej. By zapomnieć o zimie i poczuć gorącą atmosferę warto wybrać się na koncert. Słuchanie muzyki działa bowiem pozytywnie na nasz mózg. Wystarczy wybrać ciekawą propozycję z oferty kulturalnej i ruszyć w miasto. Innym sposobem będzie impreza. Wyjście do klubu ma wiele zalet. Mamy muzykę, taniec oraz innych ludzi. Możemy poszaleć na parkiecie, posłuchać energetycznej muzyki i poznać ciekawych ludzi – trzy w jednym, a nie wymaga to od nas zbyt wiele wysiłku.

Zrób coś dla siebie

samopoczucieNa poprawę nastroju idealne są wszelkie przyjemności, które możemy sobie sprawić. Słońca na zewnątrz brak, ale by poczuć się wyjątkowo i radośnie, wystarczy wybrać się do fryzjera czy kosmetyczki. Zakupy z przyjaciółką czy wyjście do kina także będzie dobrym pomysłem. Inny sposób to ucieczka od zimy tam, gdzie świeci słońce. Nic tak nie poprawia samopoczucia, jak zmiana klimatu, chociażby chwilowa. Jeśli masz możliwość, wyjedź na kilka dni do innego kraju. Koniecznie takiego, gdzie nie brakuje słońca i uśmiechu innych ludzi. Naładujesz baterie i choć na moment oderwiesz się od smutnej, zimowej aury w Polsce. I nim się nie obejrzysz, znowu będzie wiosna.

Katarzyna Antos