po rozstaniu

Rozstanie jest jednym z najtrudniejszych momentów w relacjach międzyludzkich. Towarzyszy mu wiele emocji, niekoniecznie tych pozytywnych i potrzebnych naszej psychice. Mimo tych wszystkich trudności, życie po rozstaniu toczy się dalej. Jak możesz sobie poradzić z taką sytuacją?

Nie rozpaczaj, tylko działaj

Chyba najgorszym momentem są chwile zaraz po rozpadzie związku. To właśnie wtedy kumulują się emocje i może nastąpić ich wybuch. Trudno o zdrowy rozsądek i racjonalne myślenie, które wtedy najbardziej by się przydało. Warto wziąć się w garść i nie popadać po rozstaniu w totalną rozpacz. Ten ważny moment jest najlepszy na działanie. Co powinnaś zrobić? Usuń wspólne zdjęcia z telefonu, lub chociaż przenieś na dysk, do którego nie zaglądasz zbyt często. Wyrzuć rzeczy faceta, które zalegają w twoim mieszkaniu albo mu je odeślij. Pozbądź się tego, co najbardziej przypomina ci wspólne chwile, a za czym nie będziesz tęsknić. Sprezentowany kubek można przecież zastąpić nowym, a książki oddać do biblioteki. Dodatkowo zadbaj o swoje profile w sieci. Zawsze możesz dostosować ich ustawienia. Zmień widoczność postów, zablokuj faceta, gdyż tak będzie ci łatwiej pogodzić się z rozstaniem. Uwierz, to działa i jest ci w tym momencie potrzebne.

Żyj intensywnie

Ludzie z twojego otoczenia pewnie myślą, że będziesz płakać w poduszkę i unikać kontaktów towarzyskich, ale ty zrób coś zupełnie innego. Ty jesteś najważniejsza, więc nie trać ani chwili, tylko żyj intensywnie. Jeśli masz problem, by wyjść z domu, poszukaj dobrego motywatora, chociażby w postaci najlepszej przyjaciółki. Wyjdź na imprezę, do pubu, na zakupy. Odwiedź SPA, wybierz się na koncert ciekawej kapeli. Żyj pełnią życia. Tak uzupełnij swój terminarz, by każdy dzień, a nawet każdą chwilę mieć wypełnioną. Z planem i danymi celami nie będziesz myśleć o byłym facecie. Skupisz się na realizacji celów i miło spędzisz czas. A będąc w towarzystwie innych możesz poznać kogoś interesującego. I co z tego, że ludzie powiedzą, że to za wcześnie. To twoje życie, w którym masz prawo do szczęścia.

Unikaj kontaktów z byłym

Na początku może się to wydać trudne, tym bardziej, jeśli mieszkacie w pobliżu. Lecz kontakt odnosi się także do komunikacji telefonicznej czy internetowej. Dlatego dobrym krokiem będzie usunięcie lub blokada nr telefonu byłego. Nie będzie cię korcić, by wysłać mu wiadomość czy zadzwonić. Co do miejsc, unikaj tych, do których razem często zaglądaliście. W ten sposób możesz odkryć nowe miejsce w swoim mieście i poznać ciekawych ludzi. Jeśli zablokowałaś widoczność jego postów na portalach, odetchniesz z ulgą. Absolutnie nie odzywaj się do faceta pod wpływem alkoholu, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie. Zamknij ten rozdział i rozpocznij nowy, bo szkoda marnować cenny czas.

Skup się na wadach ex

rozstanieGdy wciąż nie możesz zapomnieć o byłym i rozpamiętujesz wspólne chwile, zmień swoje myślenie. Zacznij skupiać się na jego wadach a nie zaletach. Dzięki temu zbudujesz sobie obraz człowieka, z którym tak naprawdę nie stworzyłabyś związku aż po grób. Przekonasz się, że ten facet nie był taki idealny jak ci się wydawało. I może to dość egoistyczne czy wredne, ale działa, a to najważniejsze. Niech obraz wad ex będzie twoim przykładem faceta, którego nigdy więcej nie wprowadzisz do swojego serca. Tego się trzymaj i nie myśl o rozstaniu, tylko o tym co dalej.

Katarzyna Antos