Miłość i związki

Jak poradzić sobie po rozstaniu?

po rozstaniu

Rozstanie to za każdym razem trudne przeżycie. Nikomu nie życzymy rozpadu związku, ale gdy dojdzie do takiej sytuacji, grunt to nie załamywać się i iść na przód. Jak poradzić sobie po rozstaniu? Co zrobić, by zapomnieć o byłym?

Pozbądź się jego rzeczy

Jeśli rzeczy byłego faceta wciąć przypominają ci o wspólnie spędzonych chwilach, pozbądź się ich raz na zawsze. To pewnego rodzaju forma oczyszczenia, nie tylko szafy, ale i umysłu. Ubrania możesz oddać potrzebującym, z pewnością zaliczysz dzięki temu dobry uczynek. Poczujesz się lżej na sercu i będziesz miała świadomość, że zrobiłaś coś pożytecznego. Inaczej, za każdym razem po otwarciu szafy będziesz o nim myśleć, a uwierz, nie jest ci to do niczego potrzebne.

Kup sobie psa lub kota

Zwierzątko domowe nigdy nie zastąpi miłości od człowieka, ale z pewnością dostarczy nam wiele pozytywnych emocji. Opieka nad psem czy kotem bywa absorbująca. Nie będziesz więc miała czasu, by rozmyślać o swoim nieudanym związku. Zajmiesz się pupilem, zaczniesz wychodzić na długie spacery, dzięki którym może poznać masę ciekawych ludzi. A nic tak nie łączy ludzi, jak wspólne pasje czy zamiłowanie do zwierząt. Najlepiej weź zwierzątko ze schroniska. Pies czy kot, porzucony wcześniej, odda ci mnóstwo miłości i wdzięczności.

Wyżyj się artystycznie

Artystyczna ekspresja emocji działa niczym terapia. Napisanie wiersza, piosenki czy namalowanie obrazu może okazać się najlepszą metodą na rozstanie. Sztuka jest fantastycznym przekaźnikiem emocji i pomaga w poradzeniu sobie w trudnych momentach życia. Dlatego warto poddać się chwili i przelać swoje uczucia na papier czy płótno.

Zablokuj jego numer

Wciąż zerkasz co chwila na ekran telefonu, z nadzieją, że napisał lub z przyzwyczajenia? Zablokuj jego numer lub całkowicie usuń z pamięci telefonu. Nie jest ci już do niczego potrzebny. Możesz usunąć go ze znajomych na portalu społecznościowych, jeśli tylko przyczyni się to do poprawy twojego samopoczucia i w uporaniu się z rozstaniem.

Spotykaj się z przyjaciółkami

Nic tak nie poprawia nastroju jak przyjaciółki. Po rozstaniu nie siedź w domu, tylko spotykaj się z przyjaciółkami. Nie musisz umawiać się z mężatkami czy szczęśliwie zakochanymi koleżankami. Z pewnością w twoim gronie też są singielki. To z nimi staraj się spędzać jak najwięcej czasu, a szybko przestaniesz myśleć o byłym facecie i związku.

Zrób sobie prezent

Rozstanie jest bolesne i nic nie zmieni tego jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale humor zawsze można poprawić sobie prezentem. Może twój eks nigdy nie dawał ci prezentów, nawet drobiazgów bez okazji. Skoro tak, sama zrób sobie prezent – zasługujesz na to! Nowa torebka czy biżuteria, choć na chwilę sprawią, że poczujesz się lepiej. kobietaWarto nagradzać siebie za wszelkie sukcesy, a rozstanie warto w taki sukces przełożyć. W końcu zasługujesz na kogoś lepszego, więc najlepsze dopiero przed tobą.

Zacznij uprawiać sport

Nic tak nie pozwala poukładać swoich myśli jak sport. Aktywność fizyczna jest dobrą formą odreagowania. A przy okazji możesz popracować nad swoją sylwetkę i poznać nowych ludzi na siłowni. Bieganie czy fitness zajmie ci czas oraz umysł, doda nowej energii do działania i endorfin.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

Aneta

5 lat temu

Potwierdzam, ze sport działa. Ja kiedyś po burzliwym rozstaniu zaczełam biegać, endorfiny dodawały mi energii, a zmeczenie pozwalało zasnać ;-). I przyzwyczajenie do uprawiania sportu częśto zostaje, wiec moze to nam tylko wyjść na zdrowie.

dulcynea

5 lat temu

Ciężko pozbierać się po rozstaniu z kochaną osobą . To ciągle boli , jak żywa rana. Dobrze mieć wokół siebie życzliwe , bliskie osoby .
Ale z pewnością dobrze podjąć nową działalność, która zajmie nam dużo czasu i pozwoli skierować uwagę w inną stronę , sport czy artystycxna inwencja . Można też wyjechać w podróż , o której zawsze marzyłyśmy-ale to nie może być samotna wyprawa.

pati25

5 lat temu

Dla każdego ten czas po rozstaniu jest trudny.Ciężko jest się z tym pogodzić.Ważne dla takiej osoby jest wsparcie.Najlepiej wtedy znaleźć sobie jakieś hobby,zajęcie,aby nie myśleć o byłym partnerze

Tess

5 lat temu

Trudno jest gdy odchodzi kochany człowiek. Czasami trzeba dużo czasu żeby się pogodzić ze startą. Dobrze gdy otaczają zranioną osobę kochający ludzie i o nią dbają. Wiele kobiet ma depresję, trzeba uważać.

Mindi

5 lat temu

Jestem ostatnio na bieżąco z tymi emocjami ponieważ dwie moje koleżanki przechodzą trudny moment po rozstaniu. Niestety jak odchodzi ukochany mąż po 20 i 30s-tu latach małżeństwa do młodszej to świat się zawala. Ale wspiera je rodzina i przyjaciele. Zdradzona osoba nie pomyśli o prezentach dla siebie i rozrywce to rola rodziny i znajomych. Trzeba rozmawiać, planować z tą osobą, kupować jej drobiazgi i wspólnie spędzać czas. I zachęcać do aktywności, do dbania o siebie.

    Irena

    5 lat temu

    Odejście męża po tylu latach małżeństwa do młodszej to musi być straszny cios dla kobiety. Wsparcie najbliższych jest wtedy nieocenione. Też jestem po rozstaniu, ale mój związek trwał 7 lat. Początki były trudne, ale dzisiaj jestem szczęśliwa z moim partnerem. Teraz mogę stwierdzić, że nie ma tego złego…… Nowy związek pozwolił mi na nowo odkryć samą siebie.

Irena

5 lat temu

Na pewno najgorsze co może być to nakręcanie samej siebie. Chodzenie za nim, przeglądanie sms, zdjęć, jego profilu na fb. Takie zachowanie może tylko pogrążyć.
Z wychodzeniem z domu jest ciężko, zwłaszcza na początku. Wiem coś o tym, ale z pewnością należy dać się wyciągnąć koleżance na piwo lub wino 🙂 Fajnie jest też oddać się jakiemuś zajęciu, które daje nam radość. Sport to również bardzo dobry pomysł na samotność po rozstaniu.

Zostaw komentarz