facetowi na tobie zależy

Relacje damsko-męskie są skomplikowane. Nie zawsze wiemy, czego tak naprawdę oczekuje od nas partner czy partnerka. Nie mamy pewności, w jaką stronę podąża relacja, a często za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje. Po czym poznasz, że facetowi na tobie zależy?

Nie oczekuj deklaracji

Deklaracje nie zawsze są konieczne, choć kobiety takowych oczekują. Pragną zapewnień, że mężczyzna jest zainteresowany na poważnie. Lecz nie zawsze takie deklaracje padają z ust facetów. Znacznie częściej pojawiają się gesty i zachowania, które mogą zapewnić nas o głębszym uczuciu. Wbrew pozorom łatwo sprawdzić, czy facetowi zależy na kobiecie. Nie oczekuj więc deklaracji, tylko popatrz inaczej na relację. Przyjrzyj się zachowaniom i poszukaj w nich elementów, które dobrze rokują dla budowania związku.

Wspólny czas

To podstawowa kwestia w przypadku praktycznie każdej relacji, tym bardziej uczucia między kobietą a mężczyzną. Wspólny czas to coś, co łączy, spaja relację i pozwala się lepiej poznać. Bez tego nie mamy co marzyć o głębokiej więzi. Spędzanie razem czasu jest po prostu potrzebne dla dwojga ludzi. Ważne, by facet chciał spędzać z tobą czas, potrafił go dla ciebie poświęcić. I nie chodzi tutaj o seks, ale o wyjście na spacer, rower, cokolwiek, co możecie robić we dwoje. Warto więc mieć czas dla innych, by nie zatracić pięknej więzi.

Ciągłe starania

Każda kobieta przyzna, że lubi, kiedy mężczyzna się stara. Przez starania możemy rozumieć wiele zachowań, od przynoszenia kwiatów, po odprowadzanie do domu czy inne drobne gesty, jak codzienny poranny sms czy telefon. Jeśli facet się stara, nie tylko na początku relacji, to wiedz, że zależy mu na tobie. Nie odpuszcza, choćby się waliło i paliło, bo uczucie jest silniejsze od wszelkich przeszkód. Doceń te starania i nieco łaskawszym okiem spoglądaj na facetów.

Obietnice i czyny

Znamy obietnice bez pokrycia. Takie, które ładnie brzmią, ale nigdy się nie spełniają. Co innego obietnice faceta, za którymi rzeczywiście idą czyny. Facet, któremu zależy, nie tylko obiecuje, ale spełnia dane słowo. Zachowuje się jak przystało na szczerego i oddanego mężczyznę. Zwróć na to uwagę. Sprawdź, czy słowa, które kieruje do ciebie facet, nie są rzucane na wiatr.

Piękne słowo MY

Na koniec pozostaje mała drobnostka, która może ci wiele powiedzieć. Zwróć uwagę na to, czy facet używa określenia „my”. Wówczas będziesz miała dowód na to, że jesteś dla niego ważna, ponieważ myśli w kategoriach „my”, a nie tylko „ja”. Niby nic takiego, a jednak zmienia nasze podejście do relacji. Pokazuje, że jest szansa, na tworzenie wspólnej przyszłości. Egoista, który nie wiąże swojej przyszłości z daną kobietą, nigdy nie użyje takiego sformułowania.

związkiCzy masz pewność, że facetowi na tobie zależy? Pewności może nigdy nikt ci nie zagwarantuje, ale przeczucia, że warto iść w kierunku tego związku już bardziej. Pamiętaj tylko, że nie zawsze słowa są najważniejsze. Gesty mogą pokazać ci znacznie więcej, niż myślisz, także w temacie miłości i związków.

Katarzyna Antos