Miłość i związki

Czas na miłość

czas na miłość

Nadchodząca wiosna jest czasem, kiedy wszystko kolejny raz budzi się do życia. Wraz z jej nadejściem pojawia się wiele pozytywnych uczuć. To najlepsza okazja do tego, by zakochać się bez pamięci. Jednak żyjemy w takich czasach i okolicznościach, w których zapominamy o tym, co jest w życiu ważne. Pędzimy nieustannie i tracimy często szanse, które podsuwa nam los. Mimo tego całego pędu życia i pogonią za jutrem warto znaleźć czas na miłość. Dlaczego?

Samotność, czyli wielki problem XXI wieku

Wśród całej tej życiowej bieganiny jesteśmy my. Oddajemy się pracy, dążymy do sukcesu, awansu. Podróżujemy, korzystamy z życia, ale niestety bardzo często jesteśmy w tym wszystkim sami. Dziś pojęcie singla różni się od tego sprzed dekady czy dwóch. Ale gdzieś z tyłu głowy oprócz tej całej niezależności i wolności pojawia się ona – samotność. Jesteśmy przyzwyczajeni do życia wśród innych ludzi, taka nasza ludzka natura. Więc trudno nam przyjąć życie w pojedynkę. Samotność jest niczym choroba XXI wieku. Można mieć wielu znajomych, bogate życie i świetną pracę, ale mimo tego można pozostawać samotnym człowiekiem, który być może nie przyzna się otwarcie do tego że brakuje mu miłości. Wracając do pustego mieszkania, choć pięknie urządzonego, czuć pustkę i zimno, które ogrania całą przestrzeń, także tą w sercu. Dotyczy to nie tylko młodych ludzi, ale także dojrzałych singli. Samotność nie patrzy na wiek czy status społeczny. Jej kompletnie to nie obchodzi.

Dlaczego miłość jest ważna?

Miłość jest nam potrzebna praktycznie tak, jak powietrze. Życie bez niej jest bezbarwne. Cudownie jest móc zwiedzać świat, odkrywać nowe miejsca, czy zwyczajnie posiedzieć na kanapie w domowym zaciszu, ale czy nie lepiej byłoby robić to wszystko razem z bliską osobą? Właśnie w takich momentach doceniamy to, czy jest przy nas bliska, ukochana osoba. Także wtedy, gdy dzieje się coś złego, pojawiają się problemy, niespodziewane zdarzenia. W trudnych chwilach jeszcze bardziej potrzebujemy tej bliskości i wsparcia, której nie mogą w pełni zapewnić nam przyjaciele. Miłość to zupełnie inna kategoria uczuć. Coś bardziej intymnego i niezwykłego, co powinno być dla nas ważne. Ten bezbarwny świat, wypełniony miłością zamienia się w krainę pełną kolorów. A wtedy wszystko wydaje się bardziej klarowne i łatwiejsze.

Jak znaleźć czas na miłość?

miłośćMówimy, że nie mamy czasu. Jesteśmy zajęci pracą, pasją i innymi, mniej czy bardziej ważnymi rzeczami, ale gdzie w tym wszystkim czas na miłość? Otóż to, warto go znaleźć, ale jak tego dokonać? Gdy komuś bardzo na czymś zależy, zawsze znajdzie na to czas. Banalne, prawda? Jednak prawdziwe. Musi zacząć nam zależeć, musimy tego pragnąć, by uświadomić sobie, że tego właśnie potrzebujemy i przede wszystkim chcemy. Czas sam się znajdzie. Kwestia jego dobrej organizacji. Skoro możemy poświęcać się pracy czy zainteresowaniom, znajdziemy także czas dla tej drugiej osoby. Jedni powiedzą, że to priorytety, inni, że na miłość szkoda czasu, na rozczarowanie i nieustanne próby jej odnalezienia. Mimo wszystko warto wierzyć, że gdzieś tam na nas czeka. Może to właśnie nasza szansa i czas na miłość? Idzie wiosna, więc nic nie zaszkodzi się uśmiechnąć. Najpierw do siebie, a potem do miłości.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

Tess

4 lata temu

Nawet w wojnę ludzie się kochali i rodziły się dzieci to niech młodzi nie szukają wymówek. Pewnie się tłumaczą tak bo się wstydzą, że są sami. Każdy spotka kogoś dla siebie.

Mindi

4 lata temu

Zawsze jest czas na miłość. Nie wierzę w to, że komuś brakuje czasu na miłość, myślę, że po prostu nie spotkali jeszcze odpowiedniej osoby i nie zakochali się. Jestem za tymi, którzy dają sobie czas na spotkanie prawdziwej miłości a nie pakują się w przypadkowe znajomości. W końcu nie chodzi o same spotkania dla seksu tylko o miłość i całe wspólne życie.

Zostaw komentarz