szczery

Szczerość jest podstawą budowania jakiejkolwiek bliskiej relacji. Nie ma prawdziwej miłości bez szczerości. Kilka sygnałów może pomóc nam w rozpoznaniu intencji drugiej osoby. Kiedy facet nie jest szczery bądź czujna i uważaj na niego!

Problemy ze szczerością

Na początku znajomości wszystko może wydawać nam się idealne. Jest pięknie, spędzacie ze sobą czas i poznajecie się wzajemnie. Jednak potrzeba naprawdę dużo czasu, by dobrze poznać drugą osobę. Jej zachowanie i słowa mogą wiele zdradzić, dlatego warto być czujnym. Coś może wzbudzić nasz niepokój. Być może facet nie jest z nami do końca szczery. My oczekujemy czegoś zupełnie innego, a wciąż tkwimy w relacji, która nie ma przyszłości. Dlatego najlepiej zastanowić się, czy przypadkiem obiekt naszego zainteresowania nie ma problemów ze szczerością i otwartością.

Zawsze znajdzie wymówkę

Znacie ten motyw? Nie mam czasu, pracuję, muszę zostać po godzinach, mam ważne sprawy do załatwienia na mieście – tego typu teksty to bardzo często wymówki. Facet może być zapracowany, ale nie oszukujmy się, jeśli zależy mu na kobiecie, znajdzie dla niej czas, choćby miał stanąć na rzęsach. On nie jest szczery, kiedy kolejny raz przekłada umówione spotkanie. Zwyczajnie go unika, ucieka od tej znajomości. A w takiej sytuacji szkoda twojego cennego czasu.

Nie mówi ci komplementów

Mężczyzna zauroczony kobietą zawsze powie jej coś miłego. I może być nieśmiały czy antyromantyczny, ale komplementy są czymś naturalnym w takiej relacji. Jeśli facet ani razu sam od siebie nie powiedział ci żadnego komplementu odnoszącego się do twojego wyglądu, zachowania, czegokolwiek – z pewnością nie jest z tobą szczery. Inaczej nie oparłby się sprawienia ci takiej przyjemności. Facet nie musi co chwilę oznajmiać, że jesteś piękna i urocza, ale czując coś do ciebie, będzie starał się to okazać. Panom, którzy nie potrafią powiedzieć miłych słów w stronę kobiet serdecznie dziękujemy.

Za każdym razem chce decydować

Brak szczerości może przejawiać się także w dość egoistycznym zachowaniu. Jeśli facet zawsze chce decydować, to on wybiera miejsce, nigdy nie pyta cię o zdanie – bądź czujna! Powinien przecież brać pod uwagę kobietę. Nie może nie szanować jej zdania. Pamiętaj, że ty jesteś ważna i bliska ci osoba powinna liczyć się z tym, co masz do powiedzenia i to w każdej kwestii.

Nie chce przedstawić cię bliskim

faceciWchodząc w bliską relację z drugą osobą, pragniemy, by poznała naszych bliskich, Przychodzi taki moment, że zapoznajemy ją z przyjaciółmi i przedstawiamy rodzicom. Skoro chcemy tworzyć związek, to naturalna kolej rzeczy. Ale facet może unikać takiego kroku. Nie zaprasza cię do swojego domu, nie zabiera na spotkania ze znajomymi? Uwierz, że nie jest to optymistyczna wizja udanej relacji. Zakochanemu facetowi będzie zależało, byś poznała jego bliskich i ich polubiła. Odwlekanie tego przez długi czas nie wróży dobrze dla związku.

Katarzyna Antos