Miłość i związki

Miłość do końca życia? Po czym ją poznać?

miłość do końca życia

Miłość aż po grób – to takie piękne zdanie, które dziś kojarzy się raczej ze starszymi pokoleniami. Nasi przodkowie mogli pochwalić się takimi związkami, których mogłyby pozazdrościć współczesne pary. Dziś ludzie rozwodzą się nawet po dwudziestu latach małżeństwa. Lecz miłość do końca życia jest możliwa, o czym świadczą pewne sygnały czy zachowania osób, będących w związku. Po czym poznać taką miłość?

Twoje szczęście jest priorytetem

Jeśli osoba stawia twoje szczęście ponad swoje, to bardzo jej na tobie zależy. Kochając, pragniemy uszczęśliwiać drugą osobę. To daje nam szczęście i satysfakcję z czyjegoś uśmiechu, radosnego spojrzenia i zaskoczenia. Facet, który kocha ponad wszystko stara się zapewnić szczęście swojej wybrance. Ona jest dla niego najważniejsza na świecie.

Nie masz obaw o zdradę

Nawet nie myślisz o tym, że twój facet mógłby cię zdradzić. Nie masz powodów do takich obaw, bo mocno wierzysz, że łączy was prawdziwa miłość aż po grób. Pełne zaufanie i szczerość to podstawy takiego uczucia. Pary, które o tym pamiętają, mogą liczyć na udany i długoletni związek. A kochający się i szanujący ludzie nie muszą szukać uciechy w ramionach innych.

Wyjaśniacie wspólnie wszelkie konflikty

Nawet najdrobniejszy spór jest przez was wyjaśniany. Nie czekacie, aż jakiś problem urośnie do rangi nierozwiązywalnego kłopotu. Po prostu potraficie ze sobą rozmawiać i dzielić się problemami. Nie musicie zgadzać się we wszystkim, ale grunt, że umiecie kulturalnie dojść do porozumienia. W końcu w związku powinno się rozwiązywać problemy wspólnie, a nie przed nimi uciekać czy udawać, że nic się nie stało.

Liczy się nie tylko seks

Seks jest bardzo ważnym elementem udanego związku. Jest dopełnieniem miłości, intymnym połączeniem, które przysparza nam pięknych doznań. Lecz nie tylko sfera seksualna ma znaczenie w miłości. Równie ważna jest sfera emocjonalna. Bez więzi emocjonalnej, nigdy nie dojdziemy do pełnego zrozumienia i szczęścia. Dlatego warto pielęgnować te dwie istotne pola, by móc trwać w pięknym uczuciu nie tylko przez chwilę.

Rozmawiacie o waszej przyszłości

Będąc w poważnym związku pojawiają się plany i rozmowy odnoszące się do wspólnej przyszłości. Chcąc spędzić z kimś resztę życia, układamy sobie pewną drogę i wizję naszej egzystencji. Kiedy tego brakuje, nie możemy mówić o czymś trwałym, co ma szansę na długie lata. Jeśli w planach jesteście Wy, dobrze rokuje to dla przyszłości związku.

Cieszycie się ze swoich sukcesów

We współczesnym świecie pełno hejtu, zawiści i zazdrości. Miłość zaś wiąże ludzi, którzy potrafią cieszyć się ze swoich sukcesów. Tak samo ważny będzie dla partnera awans ukochanej, jak jego samego. Nie ma w tym nic dziwnego. Po prostu wzajemne wsparcie, docenienie pracy i radość z powodzenia w życiu.

Nie unikacie swoich znajomych

Otaczanie się kręgiem znajomych świadczy o naszym charakterze i związaniu ze społeczeństwem. Mówi nam także, że jesteśmy otwarci czy zwyczajnie posiadamy ludzkie odruchy. Jeśli nie unikacie swoich znajomych i chętnie rozwijacie znajomości – świetnie! Pary, które są otwarte na ludzi i na emocje, mogą budować mocniejsze więzi pomiędzy sobą, a co za tym idzie, miłość, która będzie silna i trwała.

Robicie sobie niespodzianki

Niespodzianką może być mała rzecz, jak kwiatek zostawiony na poduszce, liścik schowany do torebki czy pyszne śniadanie, przygotowane do pracy. Pary, które robią sobie niespodzianki ponoć dłużej są ze sobą. Takie małe przyjemności i gesty dopieszczają uczucie, które dzięki temu może rozkwitać, nawet po wielu latach.

Zawsze możecie na siebie liczyć

miłość aż po gróbW życiu bywa różnie. Czasem dzieją się rzeczy, których nie planowaliśmy, nie potrafimy przewidzieć. Wypadek, nagła choroba czy jakikolwiek inny kłopot to wasze zmartwienie. Ale w prawdziwej miłości wiesz, że możesz polegać na drugiej stronie. Wystarczy jeden telefon czy sms, by otrzymać wsparcie, słowo otuchy czy natychmiastową pomoc. I nawet, jeśli ktoś jest daleko, ty masz poczucie, że myśli o tobie i zrobi wszystko, by ci pomóc.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

Irena

5 lat temu

Czasami jest tak, że przez pierwsze lata małżeństwa jest tak właśnie jak opisano powyżej. Jest wielka miłość, przyjaźń, zaufanie. A po latach bańka mydlana pęka…. coś się psuje i szukamy szczęścia poza domem.
A czasami ta miłość trwa i trwa… i to jest piękne.

Tess

5 lat temu

Tak jak napisano, w życiu bywa różnie ale jak jest prawdziwe uczucie to można liczyć na drugą osobę i takie małżeństwo przetrwa próbę czasu. Ważne jest uczucie, zaufanie i szczere rozmowy o przyszłości..

Zostaw komentarz