Kultura Styl życia

Do jutra w Amsterdamie – Agnieszka Zakrzewska

Agnieszka Zakrzewska

Do jutra w Amsterdamie to powieść Agnieszki Zakrzewskiej. Historia o losach Polaków w Holandii, z miłością i rowerami, które tak jak barwne tulipany kojarzą się z Królestwem Niderlandów. I choć premiera książki dopiero przed nami, już dziś piszemy, dlaczego warto sięgnąć po tę książkę.

Agnieszka i Julia

Agnieszka to młoda dziewczyna, która nie ma aktualnie pracy i mieszka nad morzem. Jej siostra pracuje w Holandii i pewnego dnia dzwoni do niej z propozycją nie do odrzucenia. Aga ma zastąpić Julię w jej pracy sprzątaczki u zamożnych klientów. Wszystko jest już gotowe na jej przyjazd. Gdy Agnieszka dociera na miejsce, czeka ją wiele niespodzianek. Poznaje sąsiada siostry, Senegalczyka Prospera, który okaże się ważną postacią w jej holenderskiej przygodzie. Dziennikarka z wykształcenia postanawia zakasać rękawy i zacząć pracę tam, gdzie wielu Polaków wyruszyło, by szukać lepszego życia. Zastanawiające jest tylko zachowanie Julii, która już zdążyła opuścić Holandię, stawiając swoją siostrę przed wieloma wyzwaniami.

Polka wśród Holendrów

Nasza bohaterka ma zastąpić Julię w jej obowiązkach, które ta pełniła w willach swoich klientów. Rzeczywistość zderza się z wyobrażeniem pracy Agnieszki i już na wstępie pojawiają się problemy. Do wszystkiego dochodzi język holenderski, którego nie zna oraz obowiązki, które nie dotyczą wyłącznie sprzątania. Agnieszka poznaje kolejnych klientów. Mimo przykrych słów, spotyka ją wiele pozytywnych zaskoczeń i znajomości, które odegrają w jej życiu ważną rolę. Młoda Polka zaczyna pracę u wymagającej madame i jej rodziny, prokuratora czy starszej pani, która jest wielką miłośniczką Chopina.

Niespodziewana miłość

Miłość zwykle niespodziewanie puka do naszych drzwi, nawet gdy jesteśmy daleko od domu. W holenderskim życiu Agnieszki pojawia się dwóch mężczyzn – młody właściciel firmy sprzątającej oraz przystojny pilot. Czy bohaterka rozpozna prawdziwą miłość? Czy będzie miała czas i otwarte serce, by przyjąć to, co chce dać jej los? By poznać jej losy i zawirowania miłosne zachęcamy do lektury książki Do jutra w Amsterdamie. Gwarantujemy, że historia Agnieszki i jej bliskich wciągnie was na tyle, że zechcecie sami odwiedzić Amsterdam.

Holenderski zawrót głowy

Wraz z przyjazdem Agnieszki zmienia się wszystko. Nowa praca, obowiązki, ludzie i problemy, które nie omijają pracowitej Polki. Na szczęście Agnieszka spotka na swojej drodze ludzi, którzy okażą jej wielkie wsparcie. A że dobra karma zawsze wraca i ona będzie miała okazję do tego, by odmienić czyjś los. Do jutra w Amsterdamie to powieść, w której znajdziemy nie tylko historie miłosne, ale także konflikty na tle rasistowskim czy wyrazy polskiego wsparcia, co mogą poświadczyć rodacy na obczyźnie. Barwna Holandia otwory przed Agnieszką swoje drzwi, ale czy po przekroczeniu progu, bohaterka zamknie je za sobą? Autorka Agnieszka Zakrzewska, w całej tej historii pokazuje nam trochę Holandii, języka, kuchni czy zwyczajów. Podsuwa nam Amsterdam nie tylko ubrany w tulipany i zaznaczony śladem rowerów, ale także ten, którego być może nie doświadczy przeciętny turysta.

Katarzyna Antos

Komentarze

dulcynea

5 lat temu

Świetnie się zapowiada ta nowa powieść pani Agnieszki Zakrzewskiej , oprócz bardzo ciekawej fabuły .
Jeszcze fantastyczna okazja aby poznać Holandię język , kulturę tego kraju , poznać nieco kuchnię oraz zwyczaje .
Chętnie będę czekała na jej pojawienie się w księgarniach , bo chętnie ją przeczytam 🙂

Zostaw komentarz