Kobieta i mężczyzna Miłość i związki Psychologia

Jak znaleźć prawdziwą miłość?

jak znaleźć prawdziwą miłość

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o prawdziwej miłości. Niestety, wiele osób mylnie utożsamia to piękne uczucie z romantycznymi historiami przypominającymi te zaczerpnięte z romansu.  Wierząc w wyidealizowaną miłość, sami sobie wyrządzamy krzywdę. Nie dajemy sobie bowiem szans na znalezienie prawdziwego uczucia. Rzeczywistość lubi bowiem odbiegać od naszych wyobrażeń.  Jak znaleźć prawdziwą miłość?

Komedie romantyczne i romanse czytane w młodości sprawiają, że żyjemy w świecie iluzji. Miłość wyobrażamy sobie jako uderzenie pioruna, które sprawia, że mężczyzna klęka u naszych stóp i wypowiada wzruszający tekst. Tymczasem takie sytuacje w prawdziwym życiu praktycznie w ogóle nie mają miejsca. Są wytworem wyobraźni pisarzy i scenarzystów.  Przez spaczony obraz wyniesiony z filmów, seriali i książek ciężko znaleźć nam prawdziwą miłość i otworzyć się na to, co najcenniejsze.  Pokazujemy 5 przekonań, które mogą stanąć na drodze do twojego szczęścia.

Jeśli przystojny facet jest samotny, na pewno ma jakiś defekt

Niestety, to jeden z najczęściej powielanych stereotypów. Niezwykle krzywdzący dla mężczyzn, których spotykamy na swej drodze.  Przystojny facet stanu wolnego w pewnym wieku wydaje się przypominać yeti. Wszyscy o nim słyszeli, ale nikt go nie widział.  Gdy na takowego trafiamy, dopada nas zwątpienie. Zaczynamy się zastanawiać, co jest z nim nie tak, że nie znalazł sobie narzeczonej.  Może bije kobiety, nadużywa alkoholu lub zbyt często odwiedza kasyno?  Nie brakuje też pań, które z góry zakładają, że jeśli on nie ma dziewczyny, to na pewno spotyka się z mężczyzną i jest gejem. Tymczasem zdarzają się mężczyźni, którzy pomimo trzydziestki na karku nie trafili jeszcze na tę właściwą. Czasem zwyczajnie nie mają czasu na związek, ponieważ rozkręcają własną firmę lub prowadzą duży projekt.  Jeśli spotkasz ciekawego mężczyznę stanu wolnego, nie odbieraj sobie i jemu szansy na pogłębienie znajomości.

Zmienisz jego stosunek do związku

Czasem wydaje nam się, że znalazłyśmy już tego jedynego. Kochamy swojego partnera, jesteśmy razem już kilka lat, ale coś nie idzie po naszej myśli. Teoretycznie nie mamy powodów do narzekań. On jest miły, a nasze życie seksualne układa się wręcz wzorcowo. Niestety, ukochany ani myśli legalizować związek. Na samo słowo ślub, reaguje alergicznie i podkreśla swój brak aprobaty dla instytucji małżeństwa.  Czasem powodem, dla którego nie czujemy się w pełni usatysfakcjonowane, jest podejście partnera do dzieci. Ty bardzo chciałabyś założyć rodzinę i urodzić córkę lub syna, tym bardziej, że czujesz tykanie swojego zegara biologicznego. On nie przepada za dziećmi i nie zamierza zmieniać swojego stosunku w tej kwestii. Myślisz, że jeśli będziesz z nim długo i cierpliwie rozmawiać, pewnego dnia zmienisz jego stosunek do związku formalnego.

Niestety, wiele pań popełnia ten błąd. Prawda jest jednak bolesna. Jeśli mężczyzna po 9 latach związku ani myśli zawrzeć małżeństwo, to nagle nie zmienimy jego podejścia. Warto w takiej sytuacji zastanowić się, czy warto z nim dłużej być. Czasem warto bowiem rozstać się i poszukać swojego szczęścia gdzieś indziej. Prawdziwa miłość to chęć pełnego zaangażowania się w związek, zrobienie kolejnego kroku i jego zalegalizowanie. Jeśli marzysz o ślubie i dziecku, a twój partner nie, daj sobie szansę na znalezienie odpowiedniego mężczyzny, zanim będzie za późno.

 

Nie mam gdzie znaleźć miłości swojego życia

Tak, niestety, myśli wiele pań. Sporą część dojrzałego życia spędzamy bowiem w pracy. Im jesteśmy starsze, tym rzadziej wychodzimy na miasto z przyjaciółmi i poznajemy nowych ludzi. Warto jednak pamiętać, że miłość może nas spotkać wszędzie, także w supermarkecie, na spacerze z psem czy pod blokiem, w którym mieszkamy. Wystarczy tylko otworzyć oczy i przestać narzekać na swoje życie. Nigdy nie wiadomo, kiedy do mieszkania po zmarłej sąsiadce wprowadzi się jakiś przystojniak, który skradnie nasze serce.

Miłość pokona każdą przeszkodę

Niestety, idealizowanie miłości bardzo często przybiera postać patologiczną. Komedie romantyczne zaszczepiają w nas przekonanie, że miłość pokona każdą przeszkodę. Tymczasem zdarzają się sytuacje, w których warto w pierwszej kolejności pomyśleć o sobie. Jeśli twój partner nadużywa alkoholu, bije cię lub znęca się nad tobą psychicznie, to prawdopodobnie nigdy się nie zmieni. To znak, że powinnaś jak najszybciej go zostawić i dać sobie szansę na prawdziwą miłość. Nie warto tracić czasu na budowanie relacji z kimś, kto na to nie zasługuje. Daj sobie szansę na związek z kimś, kto jest tego wart i nigdy cię nie skrzywdzi, nawet w przypływie złości.

Miłość to wystarczający powód, by o niego zawalczyć

Prawdziwa miłość jest albo jej nie ma. Nie da się nikogo za pomocą perswazji zmusić do tego, żeby nas pokochał. Trafiłaś na mężczyznę, który wydaje się idealny. Niestety, on nie jest zainteresowany nawiązaniem bliższej znajomości z tobą.  Jeśli uważasz, że miłość do wystarczający powód, aby zrobić wszystko, by on w końcu zwrócił na ciebie uwagę, to tkwisz w błędzie.  Do miłości nie da się nikogo nakłonić, dlatego jego brak zainteresowania powinien skłonić cię do rozejrzenia się za kimś innym. Nikt nie lubi być nękany, dlatego nie wysyłaj do niego miłosnych SMS-ów, jeśli jasno dał ci do zrozumienia, żebyś o nim zapomniała.

Jak znaleźć prawdziwą miłość?

Należy przede wszystkim wyzbyć się stereotypów serwowanych nam przez komedie romantyczne. Nie powinnyśmy za wszelką cenę walczyć o uczucie, które niesie ze sobą wyłącznie destrukcję. To nie jest prawdziwa miłość. To piękne uczucie może nas dopaść wszędzie, a wolny mężczyzna po trzydziestce nie musi mieć żadnego defektu.

Irmina Cieślik

Komentarze (2)

linea

7 lat temu

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że nie należy oceniać ludzi w taki sposób. To że ktoś jest sam, albo po rozwodzie, to nie znaczy że coś z nim jest nie tak. Czasami wręcz przeciwnie, może się okazać że jest to idealna partia na małżonka.
Znam mężczyznę, którego żona zostawiła bo był dla niej za dobry, kochał ją, szanował i pomagał we wszystkim. Niczego jej nie brakowała, chyba oprócz kłopotów. Postanowiła zamienić go na jego przeciwieństwo 🙂 Teraz atrakcji jej nie brakuje, facet jej nie szanuje i pomiata nawet przy obcych ludziach. Taka zamiana 🙂 A jej były mąż? Znalazł swoje szczęście 🙂 i wiele kobiet o niego walczyło.
Dlatego jeśli spotkamy na swojej drodze taką osobę, dajmy jej szansę bliższego poznania.

Zostaw komentarz