cena szczęścia

Cena szczęścia stanowi drugi tom poświęcony sadze Cantendorfów, która poruszyła serca wielu czytelniczek. Krystyna Mirek po raz kolejny udowodniła, że nie bez powodu jest jedną z najchętniej czytanych pisarek specjalizujących się w literaturze kobiecej. Cena szczęścia to romans historyczny, który obfituje w liczne intrygi i tajemnice, przez co powieść można pochłonąć w jedno popołudnie.

Zaręczyny Kate Milton z hrabią Cantendorfem

Hrabia Cantendorf planuje ślub z Kate Milton, która z ubogiej, pogardzanej rodziny nieoczekiwanie awansowała do elity.  Niestety, nie wszyscy potrafią pogodzić się z decyzją bogatego dziedzica. Wiele wpływowych familii widziało bowiem hrabiego w roli męża swoich dorastających córek. Tymczasem ten zaszczyt przypadł Kate, dziewczynie bez ogłady i nagminnie łamiącej konwenanse. Jakby tego było mało, związek z Cantendorfem pomógł rodzinie Miltonów wyjść na prostą. Hrabia bowiem spłacił większość długów zaciągniętych przez ojca Kate.

Pani Hammond zmienia nastawienie do narzeczonej dziedzica

Pomimo przeciwności losu miłość panny Milton i Cantendorfa kwitnie, hrabia odwiedza swoją narzeczoną z samego rana w jej rodzinnym domu, co jest niezgodne z etykietą. On jednak za nic ma konwenanse, kieruje się potrzebą serca.  Pani Hammond, która wychowała hrabiego Cantendorfa jak własnego syna, zmienia swoje sceptyczne nastawieni do Kate Milton. Pragnie, aby to właśnie ona wydała na świat dziedzica Cantendorfów. Pani Hammond poważnie rozważa szczerą rozmowę z panną Milton, pragnie podzielić się z nią swoim sekretem. Niestety, do rozmowy dwóch pań nie dochodzi, gdyż gospodyni hrabiego mocno podupada na zdrowiu.

Czy miłość przetrwa intrygę Isabelle?

Osobą, która postanowi zniszczyć związek Kate i hrabiego, okaże się  wieloletnia kochanka Cantendorfa. Pani Adler po śmierci męża straciła majątek – cały spadek przypadł w udziale nieślubnym dzieciom jej małżonka. Ona otrzymała jedynie skromną pensję. Choć od dawna nie kocha hrabiego, nie zamierza go oddawać Kate. Uczyni wszystko, aby zostać panią Cantendorf. Czy jej intryga przyniesie oczekiwane rezultaty?

Jaką tajemnicę skrywa pani Hammond?

Równolegle Kate Milton odkrywa tajemnicę rodziny Cantendorfów. Prawda wychodzi na jaw zupełnie przypadkiem, narzeczona hrabiego zostaje zaproszona do skarbca, w którym przegląda suknie ślubne krewnych swojego ukochanego. Jaki związek z niebieską kreacją ma pani Hammond, wiedźma Alice i Cantendorf? Czy panna Milton podzieli się swoim wstrząsającym odkryciem z ukochanym mężczyzną?

Cena szczęścia – Krystyna Mirek wprowadza nowych bohaterów

Równolegle w powieści Cena szczęścia pojawiają się nowi bohaterowie, w tym tajemniczy mężczyzna, który upiększa miejscowe ogrody, sadząc róże i inne kwiaty.  Kim jest człowiek przyłapany na gorącym uczynku przez ciotkę hrabiego? Dlaczego podjął się prac ogrodniczych i kto opłaca sadzonki, którymi chętnie dzieli się z innymi? Oprócz tajemniczego ogrodnika w Cenie szczęście pojawia się sklepikarz o arystokratycznym rodowodzie, który nieświadomie sporo namiesza w życiu głównych bohaterów.  Obaj panowie powinni odegrać także istotną rolę w trzecim tomie cyklu poświęconego rodzinie Cantendorfów, który ukaże się już w lipcu.

Lekki i intrygujący romans historyczny

Cena szczęścia to romans historyczny, który dzięki wartkiej akcji czyta się naprawdę lekko i przyjemnie. Krystyna Mirek z wykształcenia jest polonistką, co przekłada się na wysoką wartość językową wyżej wspomnianej powieści.  Cena szczęścia to książka, która pozwala spojrzeć na bohaterów Tajemnicy zamku z nowej perspektywy. Poznajemy historię pani Adler, która uknuła intrygę, by rozdzielić hrabiego z Kate.  Pomimo iż postępuje niegodziwie, jej osoba budzi w czytelniku współczucie i ogromne pokłady zrozumienia. Nagle okazuje się, że Isabelle nie jest jednoznacznie czarnym charakterem.  Pewne postawy wymusiło na niej życie, które nigdy jej nie rozpieszczało. Podupadła na zdrowiu pani Hammond nagle przestaje być groźna, a staje się bezbronna. Jednocześnie poznajemy jej sekret, który dla wielu czytelników może okazać się sporym zaskoczeniem.  Krystyna Mirek w powieści Cena szczęścia pokazuje, jak mylne może okazać się pierwsze wrażenie. Nikogo, także bohaterów literackich, nie należy oceniać po pozorach, ponieważ może nas spotkać spora niespodzianka. Po Cenę szczęścia najlepiej sięgnąć, znając Tajemnicę zamku, ponieważ omawiana powieść stanowi kontynuację losów bohaterów znanych z pierwszego tomu cyklu.

Informacje nt. powieści:

TytułCena szczęścia

Autor: Krystyna Mirek

Ilość stron: 336

Wydawnictwo: Edipresse Książki

Data wydania: maj 2017

Irmina Cieślik