Miłość i związki

Miłość od pierwszego wejrzenia – skąd wiesz, że to ten jedyny?

ten jedyny

Nie wszyscy wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia, choć to bez wątpienia piękne uczucie, które rodzi się niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Po czym jednak poznać, że poznany facet, to ten jedyny?

Miłość to nie tylko chemia

Eksperci porównują miłość do chemii. W końcu w naszym mózgu zachodzą reakcje, które sprawiają, że czujemy się zupełnie inaczej. Motyle w brzuchu, inne spojrzenie na świat oraz pozostałe zachowania to wyniki działania hormonów, które uaktywniają się w momencie zakochania czy zauroczenia. Na początku to właśnie ten wyjątkowy stan powoduje, że zachowujemy się, jakbyśmy chodzili z głową w chmurach. Ale miłość to nie tylko chemia i motyle w brzuchu, to coś znacznie więcej. Okres zauroczenia może szybko minąć, a chcąc budować z kimś trwały związek, nie będziemy wiecznie tkwić w sferze marzeń i serduszek. Zdarzają się przypadki, w których spotykając mężczyznę, zakochujemy się już od pierwszego wejrzenia. Pojawia się wielka fascynacja drugą osobą i pociąg fizyczny. Dopiero z czasem następuje głębsza weryfikacja i poznanie charakteru oraz osobowości. W końcu to bardzo ważne aspekty miłości, o ile w ogóle do niej dojdzie. Nie każde chwilowe zauroczenie musi rozwinąć się w trwały związek. Jeśli już spotkamy na swojej drodze faceta, jak rozpoznać, że to ten jedyny?

Wzajemne zrozumienie

Między dwojgiem zakochanych ludzi rodzi się więź, która wymaga wzajemnego zrozumienia. Skoro mowa o związku z tym jedynym, powinien on rozumieć swoją partnerkę. Oczywiście dotyczy to dwóch stron. Facet musi znać potrzeby kobiety, jej reakcje. Powinien wiedzieć, czego tak naprawdę może się spodziewać. To sygnał, że dwoje ludzi zna się na tyle dobrze, że porozumienie nie stanowi dla nich żadnego problemu. Łączy się to ze wsparciem, ze znajomością nastrojów drugiej osoby, jej zachowania i motywów postępowania. Dobry partner z łatwością rozpozna dany nastrój, będzie mógł odpowiednio zareagować. Kluczem do zrozumienia jest poznanie drugiego człowieka. Im więcej ludzie wiedzą na swój temat, tym lepiej dla ich relacji. Zrozumieć to także zaakceptować wady partnera, przecież nikt nie jest idealny. Nie można też zmieniać kogoś na siłę, bo nie na tym polega miłość. Jeśli chcemy zmienić faceta, z pewnością nie jest to ten jedyny, z którym mogłybyśmy dzielić życie.

Oddanie i poczucie bezpieczeństwa

Mężczyźni potrafią pięknie grać przed kobietami. Dlatego warto uważać i przekonać się, czy rzeczywiście możemy polegać na naszym wymarzonym facecie. Partner nie powinien ukrywać nic przed swoją kobietą, nawet swojej przeszłości. Wszelkie sygnały tego typu mogą wywołać niepokój. Facet powinien być oddany jednej kobiecie – swojej wybrance. Ma zapewnić jej poczucie bezpieczeństwa, by chciała przy nim trwać i miała pewność oparcia oraz pomocy w każdej sytuacji. Do tego dochodzi szczerość, spełnienie i czułość. W końcu zatopienie się w ramionach faceta z poczuciem, że to nasze miejsce, w którym czujemy się wspaniale, jest najlepszym wyznacznikiem trwałej relacji dwojga zakochanych ludzi.

Zaufanie to podstawa

Zaufanie jest podstawą każdego związku, ale warto zacząć od siebie. Brak zaufania do siebie może być powodem ciągłego kontrolowania drugiej strony. Z tym wiąże się strach przed odrzuceniem. Boimy się tego, stąd nieustanne telefony do faceta, wiadomości i sprawdzanie go. To nie najlepsza droga. Wtedy łatwo o obsesję. Warto szczerze rozmawiać ze sobą, mówić o swoich obawach i strachu. Ufając sobie możemy budować coś pięknego, ale pamiętajmy, że robimy to razem. Zaufanie działa więc w dwie strony, dlatego nasz partner ma prawo oczekiwać od nas takiego samego zachowania.

Trudna sztuka kompromisu

miłośćKompromis jest wielką sztuka, a wiele osób ma problem z ustaleniem wspólnego wyjścia z danej sytuacji. W związku zdarzają się kłótnie czy małe sprzeczki, to jak najbardziej normalne. Nie musimy zgadzać się ze wszystkim, co przedstawia nam partner, na tym polega różnorodność charakterów. Jednak warto dojść do kompromisu, co wymaga ciągłej pracy. Gdy potrafimy dyskutować z facetem, dojść do porozumienia i przetrwać trudny czas, możemy być pewne, że jesteśmy w stanie pokonać każdą przeszkodę. To niezwykle ważne dla trwałej relacji. W końcu pragniemy, by ten jedyny nie okazał się kolejnym niewypałem, tylko mężczyzną na całe życie. Pamiętajmy jednak, że to my także musimy dbać o miłość, nieustannie ją pielęgnując.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

Aneta

5 lat temu

Ja nie wiem, czy jest w zasadzie cos takiego jak ten jedyny. Myśle, ze moze być nam dobrze z pewna grupą mężczyzn o okreslonych cechach. Stan zakochania jest bardzo fajny i spory udział ma tam jednak chemia. Ważne jest, zeby partner nas na tyle interesował i pasował, zeby po pierwszej euforii nadal moglibyśmy ze sobą być…

Zostaw komentarz