Miłość i związki

Miłość ci wszystko wybaczy?

miłość ci wszystko wybaczy

Zakochana kobieta jest w stanie wiele wybaczyć mężczyźnie, na którym jej zależy. Prawdziwe uczucie wiąże się bowiem nierozerwalnie z wyrozumiałością, bez której ciężko zbudować związek.  Ale czy na pewno miłość ci wszystko wybaczy?

Przemoc fizyczna

Facet, który podnosi rękę na kobietę, sam sobie wystawia negatywne świadectwo. Pamiętaj, że ktoś, kto uderzył cię raz, uderzy po raz drugi. Ten typ tak ma i nie potrafi inaczej rozładowywać negatywnych emocji, niż uciekając się do siły nawet w stosunku do osób słabszych od siebie.  Jeśli mężczyzna cię bije i znęca się nad tobą fizycznie, np. jest brutalny podczas seksu, to znak, że powinnaś od niego uciekać. Nie daj sobie wmówić, że misiu cię tak mocno kocha, że jego ręka sama wprawia się w ruch, fundując ci siniaki na całym ciele.

Upokarzanie

Mężczyzna, który cię nie kocha, będzie cię regularnie upokarzał i znęcał się nad tobą psychicznie. Obarczy cię winą za wszystkie swoje niepowodzenia. Sprawi, że twoja samoocena spadnie do zera. Jeśli mężczyzna wciąż cię upokarza, wyzywa od idiotek, pustaków i podkreśla twoje niedostatki urody, np. złośliwie komentując twoją sylwetkę, twarz, włosy etc., to powinnaś uciekać od niego. To typ, który zniszczy cię psychicznie, pozbawi wiary w siebie i sprawi, że staniesz się zahukaną, nieszczęśliwą kobietą.

Miłość ci wszystko wybaczy? Zdrada

Facet, który raz zdradził kobietę, z pewnością zrobi to po raz drugi.  Nawet jeśli dochowa ci wierności, twoja pewność siebie spadnie do zera, a raz utraconego zaufania nie da się odbudować z dnia na dzień. Zdrada stanowi istotną przesłankę do zakończenia znajomości, nawet w przypadku wieloletniego małżeństwa z szóstką dzieci.

Brak szacunku

Mężczyzna, który nie szanuje swojej kobiety, zupełnie nie liczy się z jej zdaniem i samopoczuciem, usiłuje zmusić ją do rzeczy, na które nie ma ochoty, okazuje jej jawny brak szacunku. Z kimś takim nie da się zbudować satysfakcjonującego związku, ponieważ twoje potrzeby nigdy nie będą dla niego ważne.

Niewłaściwa reakcja wywołana przez panikę

Czasem jednak mężczyźni robią różne głupie rzeczy, wpadając w panikę. Np. zaprzeczają uczuciom do kobiety, bo boją się odrzucenia. Wolą wyjść na nieczułych dupków, którzy od początku lekko traktowali tę znajomość, chociaż ich czyny jednoznacznie wskazywały na zainteresowanie. W końcu kobieta nie jest idiotką, potrafi wyczuć podrywacza-wyrywacza i wie, jak odróżnić go od wartościowego faceta borykającego się z niską samooceną, ale też rzeczywiście nią zainteresowanego. Panów zdradza mowa ciała oraz szereg innych zachowań, których czasem nie kontrolują. Facet, któremu nie zależy na kobiecie, nie będzie stresował się w jej obecności. Kto bowiem przejmuje się opinią osoby, do której ma neutralny stosunek? Jeśli mężczyzna robił wszystko, aby jak najlepiej wypaść w oczach kobiety, nie czynił tego na darmo, lecz dlatego, że naprawdę coś do niej poczuł.  Panie wyczuwają, które czułe gesty są prawdziwe, a które tylko na pokaz. Kobieta, która czuje, że mężczyzna ją okłamuje, zaprzeczając swoim uczuciom, jest mu to w stanie wybaczyć, jeśli ten zreflektuje się, przełamie strach i ponownie zacznie się starać. Wystarczy się odezwać i powiedzieć, że potrzebowało się nieco więcej czasu. Panowie, odwagi, przyznanie się do błędu i prawdziwych uczuć naprawdę nie boli. Kobieta nie wykorzysta tego przeciwko wam.

Miłość może wiele wybaczyć, w tym głupie akcje podyktowane przez panikę. Wystarczy odrobina wyrozumiałości i empatii, aby wczuć się w położenie drugiej osoby i zrozumieć, że po prostu się czegoś wystraszyła. Istnieją jednak postawy, których nie należy wybaczać pod żadnym pozorem. Przemoc fizyczna, upokarzanie, zdrada i brak szacunku to wystarczające powody do ostatecznego rozstania.

Komentarze

Irena

3 lata temu

Kobieta jest wiele w stanie znieść i wiele przebaczyć.
Myślimy nawet, że ta osoba nie poradzi sobie bez nas, że musimy przy niej tkwić, bo tylko nasza obecność może ją uleczyć. A nasze odejście może tylko dobić…

Zostaw komentarz