Miłość i związki

Jak rozpoznać, że to miłość?

jak rozpoznać miłość

Uczucia to bardzo grząski grunt, jedni rodzą się z umiejętnością ich szybkiego rozpoznawania i nazywania, inni cierpią na deficyt emocjonalny, bo w domu nikt ich tego nie nauczył.  Uczciwy człowiek nie chce dawać fałszywych nadziei drugiej osobie, nic więc dziwnego, że woli dokładnie przeanalizować swoje uczucia, zanim powie, że kocha.  Jak rozpoznać, że to miłość a nie tylko pożądanie czy chwilowe zauroczenie?  Pomoże ci w tym odpowiedź na poniższe pytania.

Czy lubisz spędzać czas z tą osobą, nawet jeśli nie uprawiacie seksu?

O głębszym uczuciu do drugiej osoby świadczy fakt, że zwyczajnie lubimy spędzać z nią czas. Na spotkania z nią gnamy jak na skrzydłach, staramy się jak najlepiej wypaść i wyglądać tak, że płeć przeciwna odwraca się za nami na ulicy. Jeśli każda wspólnie spędzona chwila stanowi miłe wspomnienie, nawet jeśli nie uprawiacie seksu podczas spotkania, to znaczy, że wasza znajomość wychodzi poza czyste pożądanie.

Czy tęsknisz za drugą osobą? Chcesz ją przytulić, zobaczyć, usłyszeć jej głos przez telefon?

Tęsknota zdradza nasze prawdziwe uczucia. Możemy wypierać się, że to, co czujemy, to miłość, ale brak drugiej osoby sprawia, że w naszym sercu pojawia się pustka. Owszem, normalnie funkcjonujemy, chodzimy do pracy i na spotkania ze znajomymi, ale gdy wieczorem kładziemy się spać i nie mamy już  żadnych zapychaczy czasu, zaczyna nam brakować tej osoby, jej zapachu, uśmiechu i głosu.  Jeśli łapiesz się na tym, że myślisz o niej, choć chcesz ją wyrzucić z głowy, to znaczy, że dopadła cię strzała Amora.

Czy dostrzegasz w niej wady, lecz mimo to lubisz spędzać z nią czas?

Różnica pomiędzy miłością a zauroczeniem polega na tym, że ta pierwsza dostrzega wady, lecz je akceptuje, a zauroczona kobieta nie zwraca uwagi na takie niuanse.  Jeśli dostrzegasz wady w drugiej osobie, np. problem ze sprawnym odpisywaniem na wiadomości, a mimo to  ona odpowiada ci pod innymi względami, to znaczy, że etap szaleńczej fascynacji masz już za sobą i zauroczenie przerodziło się w coś więcej.

Jak rozpoznać, że to miłość? Jak poczułbyś się, gdyby ona kogoś miała?

To najprostsza metoda, by przekonać się, czy ona jest dla ciebie tylko dobrą koleżanką, czy kimś więcej. O kumpelę nie jesteśmy zazdrośni i nie wkurzamy się na nią, dlatego że spotyka się z jakimś facetem. Jeśli wkurza cię już sama perspektywa, że ona mogłaby spotykać się np. z przystojnym Hiszpanem, który mieszka w jej bloku, że to może właśnie z nim uprawia teraz seks, to znaczy, że widzisz w niej kobietę. Zazdrość świadczy o naszym zaangażowaniu emocjonalnym.

Co zrobiłbyś, gdyby ktoś ją skrzywdził?

Mężczyzna powinien zastanowić się, jak zareagowałby, gdyby dowiedział się, że jakiś facet właśnie skrzywdził jego znajomą. Czy miałby ochotę pogruchotać mu wszystkie kości, doprowadzić go na policję, czy zasadniczo byłoby mu jej szkoda tak samo, jak szkoda byłoby mu obcej kobiety, która padła ofiarą zboczeńca.

Czy chcesz dla niej wszystkiego, co dobre

Chciałbyś, aby była szczęśliwa, dlatego zawsze starasz się jej sprawiać drobne przyjemności, wychodzić naprzeciw jej oczekiwaniom. Prawda jest taka, że gdyby ona nie była dla ciebie kimś więcej, to podświadomie nie starałbyś się zabiegać o jej szczęście i spełnienie.

Czy ona śni się po nocach i jakie emocje budzą te sny?

Jeśli od pewnego czasu ona pojawia się w twoich snach, a po przebudzeniu czujesz radość, że to właśnie ona ci się przyśniła dzisiejszej nocy, to znaczy, że ona już stanowi ważną część twojego życia. Pamiętaj, że śnimy o osobach, którym podświadomie poświęcamy sporo uwagi. Jeśli na dodatek jej obecność w twoich snach sprawia, że przez cały dzień nie opuszcza cię dobry humor, to znak, że dosięgła cię strzała Amora. Pamiętaj, na poziomie świadomości możesz zarządzać czasem poświęcanym na rozmyślaniu na jej temat, ale nocami do głosu dochodzi podświadomość.   To ona właśnie pokazuje nam to, o czym tak naprawdę marzymy oraz to, czego się boimy.

Czy często o niej myślisz?

Czy często łapiesz się na tym, że robisz coś i nagle zaczynasz myśleć o niej. O tym, co robi, jak ładnie się uśmiecha i wspaniale pachnie? Prawda jest taka, że gdy nasze myśli koncentrują się wokół czyjejś osoby i nie pozwalają w nocy zmrużyć oka, sprawiając, że przewracamy się z boku na bok, to ewidentny znak zakochania. Nie myślimy przecież o swojej szefowej, nielubianej koleżance z pracy etc.

Czy mimowolnie wciąż zastanawiasz się, czy macie szanse na coś więcej?

Oficjalne stanowisko brzmi: nic z tego nie będzie, bo… (tutaj pada cała lista powodów), ale ty mimo wszystko wciąż myślisz na ten temat. To znak, że dopadła cię strzała Amora i jeśli tylko masz możliwość, powinieneś przekonać się na własnej skórze, jak rozwinie się wasza znajomość. W życiu żałujemy tylko rzeczy, których nie zrobiliśmy i nie zaznaliśmy. Lepiej jest zaryzykować i dać szansę miłości, nawet jeśli solidnie oberwiemy po tyłku, niż przez całe życie wzbraniać się przed uczuciami na etapie świadomości, a podświadomie cierpiąc katusze. Nawet błędne decyzje są lepsze od uników, na które decyduje się z powodu braku odwagi.

Czy wciąż zdjęcie z pierwszej randki budzi w tobie silne emocje?

Na pierwszej randce zrobiliście sobie wspólne zdjęcie lub przed randką zrobiłeś fotę i przesłałeś ją SMS-em do swojej przyjaciółki w celu akceptacji.  To zdjęcie wciąż budzi w tobie emocje, choć minęło już trochę czasu. Pamiętaj, że takie drobiazgi, które świadczą o twojej sentymentalności, pokazują też prawdziwe uczucie, jakim darzysz drugą osobę.

Czy uważnie jej słuchasz, bo chcesz jej sprawiać przyjemność?

Jeśli chcesz jej sprawić przyjemność, rozbudzić w niej namiętność, sprawić, by na jej twarzy zagościł uśmiech i szukasz wskazówek w jej wypowiedziach podczas spotkań oraz w internecie (konta w social mediach, blog etc.), to nie robisz tego bez powodu. Tylko osoba, którą kochamy, jest w stanie rozbudzić w nas Sherlocka Holmesa. Chcemy bowiem jak najlepiej ją poznać, by móc jej przypaść do gustu za sprawą drobnych gestów. Jeśli szukasz wskazówek, jakie pieszczoty lubi i wcielasz je w życie, to nie łudź się, że nic do niej nie czujesz. Tak nie robi facet, który ma kobietę w głębokim poważaniu.

Czy zastanawiasz się, co ona o tobie pomyśli?

Jeśli po wysłaniu wiadomości lub jeszcze w trakcie jej pisania zastanawiasz się, co ona sobie pomyśli. Czy uzna cię za nachalnego, napalonego lub zakochanego, to znaczy, że wkręciłeś się w tę znajomość bardziej, niż planowałeś.

Czy wracasz myślami do wspólnie spędzonej nocy i tęsknisz za jej dotykiem?

Jeśli pomimo upływu czasu wciąż wspominasz wspólnie spędzoną noc i tęsknisz za jej dotykiem, pocałunkami, bliskością fizyczną, gdy spaliście razem wtuleni w siebie, to ważna oznaka twojego zaangażowania. Przyjrzyj się własnemu zachowaniu podczas seksu. Czy byłeś dla niej czuły, delikatny, a po chciałeś ją tulić w ramionach i obejmować? Nie wmawiaj sobie, że to był tylko seks i noc bez znaczenia, bo sam widzisz, że oprócz przyjemności pozostawiła jeszcze w tobie wspomnienia budzące ogromne emocje. Pamiętaj, że twoja mowa ciała zdradza prawdziwe uczucia. Możesz sobie wmawiać, że nie jesteś zaangażowany w tę relację, ale skoro podświadomie dążysz do bliskości  i intymności, czegoś więcej niż mechaniczny seks, to znaczy, że ta znajomość sporo dla ciebie znaczy.

Czy zastanawiasz się, co robi, gdy jest poza zasięgiem?

Dzwonisz do niej, lecz ona nie odbiera lub jest poza zasięgiem? Od kilku dni nie loguje się w mediach społecznościowych. Czy jest to ci całkowicie obojętne, a może zastanawiasz się, co robi, gdy jej nie ma?

Czy zastanawiasz się, jakby wyglądała w innym stroju?

Jeśli ona jest dla ciebie ważna, będziesz zastanawiał się, jakby wyglądała w innym stroju, kolorze etc. To naturalna kolej rzeczy, że ona rozbudza twoją wyobraźnię. W końcu jest w twoim typie, pożądasz jej i tęsknisz za nią.

Komentarze (2)

Irena

5 lat temu

Och ta miłość… piękna jest. Łatwo się zakochać. Tylko, że wiele osób ciągle myli zauroczenie z zakochaniem. A miłość, taka prawdziwa to też poświęcenie, wymaganie od siebie, a nie tylko od drugiej osoby.

Zostaw komentarz