Miłość i związki

Różnica wieku w związku – czy zawsze wróży niepowodzenie?

różnica wieku w związku

Różnica wieku w związku to temat, który wciąż budzi ogromne emocje, pomimo iż żyjemy w XXI wieku. Wszystko jedno, czy chodzi o Magdalenę Boczarską i Mateusza Banasiuka, czy o Marka Kondrata i jego dużo młodszą wybranką.  Takie związki są zawsze na cenzurowanym i stanowią pożywkę dla brukowców. Czy różnica wieku w związku zawsze wróży niepowodzenie?

Zamiast z góry zakładać, że to się nie uda, bo różnica wieku prędzej czy później doprowadzi do rozstania, warto przyjrzeć się, ile nas łączy, a ile dzieli. Które różnice są istotne, a które nie mają żadnego znaczenia?  Osobiście znam zarówno udane związki, w których kobieta była o kilka starsza od swojego męża – to małżeństwo trwa dobre 35 lat, jak i szczęśliwe małżeństwa, gdzie mężczyzna był starszy o 10 lat. Klucz do sukcesu stanowi dobranie pod względem charakteru i osobowości.

Pieniądze, czyli ulubiony temat mężczyzn

Gdy facet jest młodszy od swojej partnerki, często popada w kompleksy na punkcie finansów. Wydaje mu się, że kobiety potrzebują do szczęścia pieniędzy, których on nie ma i dlatego prędzej czy później ona odejdzie do dobrze ustawionego rówieśnika. Panowie bardzo często zapominają, że ludzie podczas wojny tracili całe majątki, ale byli szczęśliwi, bo mieli siebie. Poza tym kobieta to nie przedmiot na licytacji, którą wygrywa ten, kto da więcej.  To, że facet jest młodszy i nie ma domku z ogródkiem, nie oznacza, że jest kiepskim materiałem na partnera. Jeśli potrafi się dobrze zachować, okazywać kobiecie szacunek i czułość, spędzać z nią czas, to będzie dla niej lepszym partnerem od świetnie sytuowanego rówieśnika, który prowadzi dwie firmy, ale nie ma czasu, by porozmawiać z partnerką.

Czy różnica wieku w związku zawsze wróży niepowodzenie? Dzieci i ślub

Tutaj zarówno związek z młodszym, jak i starszym facetem może rodzić komplikacje. Starszy mężczyzna ma już swoje dzieci i na ogół nie zamierza powiększać rodziny. Młodszy z kolei nie jest gotowy na to, aby zostać ojcem.  Kobieta, która w najbliższym czasie nie planuje ciąży i ślubu, lepiej odnajdzie się w relacji z młodszym facetem. On teraz, za rok ani za 3 lata może nie mieć ochoty na powiększanie rodziny, jednak za 5 lat obydwoje dojrzeją do tej decyzji. Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach obie strony odwlekają decyzję o założeniu rodziny. Kobiety też nie są na to gotowe z różnych powodów. Najważniejsze, aby obie strony myślały podobnie na ten temat. Młodszy mężczyzna, zanim przestraszy się ojcostwa, powinien zorientować się, czy kobieta w ogóle chce mieć dzieci, jeśli tak, to za jaki czas. Jeśli plany się pokrywają, to nie ma się czym martwić.

Sposoby spędzania wolnego czasu

Różnica wieku w związku często wiąże się z odmiennym wyobrażeniem relaksu. Starszy facet nie będzie miał ochoty na wyjścia ze znajomymi do pubu. Młodszy może lubić taką formę spędzania wolnego czasu, ale też nie musi. Dobrze jest na ten temat zawczasu porozmawiać i rozwiać wątpliwości.  Na szczęście odmienne upodobania w tym zakresie nie oznaczają braku możliwości wypracowania kompromisu zadowalającego obie strony.  Zawsze osoba bardziej towarzyska może spotykać się z przyjaciółmi raz na jakiś czas, a w pozostałe dni spędzać wieczory z partnerem na błogim nicnierobieniu.

Czy będzie dla ciebie oparciem

To tak naprawdę najważniejsze kryterium, które powinnaś brać pod uwagę przy wyborze partnera.  Zastanów się, czym tak naprawdę jest dla ciebie oparcie.  Czy to możliwość szczerej rozmowy, wygadania się, możliwość wtulenia się w mężczyznę, gdy jest ci źle? A może oczekujesz od niego, że w razie potrzeby rozwiąże sprawę z nękającym cię facetem, którego się boisz? Zastanów się, na co możesz liczyć w wydaniu tego faceta. Wiek nie ma tu nic do rzeczy.

Czy chce wyjechać za granicę

Zapytaj go, jakie ma plany związane z pracą. Jeśli w najbliższym czasie planuje wyjazd za granicę, to zastanów się, czy to ci odpowiada. Kobiety nie są tak skłonne pracować za granicą jako sprzątaczka jak mężczyźni tylko dlatego, że tam lepiej płacą. Panie mają wyższe wykształcenie i wolą pracować w zawodzie lub realizować swoją pasję aniżeli wykonywać mało rozwijającą pracę w zamian za wysokie uposażenie.

Doświadczenie seksualne

Starszy facet może mieć wobec swojej młodszej partnerki bardzo konkretne i niecodzienne oczekiwania w tej kwestii. Zastanów się dobrze, czy dla mężczyzny chcesz zgadzać się na rzeczy, które zupełnie ci nie odpowiadają.

Wykształcenie

Czasy, kiedy związek pani magister z facetem po technikum stanowił mezalians, minęły. Dziś ważniejsze od papierka jest doświadczenie oraz rzeczywiste umiejętności. Ponadto mężczyzna ma być inteligentny, a tego niestety dyplom magistra nie gwarantuje, biorąc pod uwagę wysyp prywatnych uczelni, których poziom pozostawia wiele do życzenia.

Czy jeden z partnerów chce ustawiać drugiego?

Trafiłaś na starszego faceta, który ma tendencje do ustawiania ludzi, w tym ciebie. Masz dość ciągłego pouczania i rządzenia tobą?  To znak, że z tego związku nic dobrego nie wyniknie.  Podobnie jak kobieta ustawiająca młodszego mężczyznę. Jeśli natomiast w młodszym facecie dostrzegasz niezależną jednostkę, która sama podejmuje słuszne decyzje, macie sporą szansę stworzyć szczęśliwą, wartościową relację.

Odpowiedzialność

Nie chodzi tutaj o pieniądze i zasoby finansowe, lecz podejście do pracy i codziennego życia. Jeśli on szanuje swoją pracę, podchodzi do niej poważnie, rachunki reguluje zawsze w terminie i potrafi rozsądnie zaplanować remont czy naprawę auta, to znaczy, że jest odpowiedzialny. To ważna cecha, na którą kobiety zwracają uwagę.

Dodaj komentarz