Jak nosić czerwone szpilki
Castorly Stock z Pexels

Czerwone szpilki uchodzą za kwintesencję kobiecości i zmysłowości. Choć  nie należą one do najwygodniejszych i najzdrowszych butów, to poruszając się w nich, nabieramy pewności siebie, a nasza sylwetka lepiej się prezentuje. W naszym artykule podpowiadamy, jak nosić czerwone szpilki.

Spis treści:

  1. Co symbolizuje czerwień?
  2. Czerwone szpilki i mała czarna
  3. Jak nosić czerwone szpilki? Stylizacje casualowe
  4. Do czego pasują czerwone szpilki? Do rozkloszowanej spódnicy w tym samym kolorze!
  5. Z czym zestawić czerwone szpilki? Czarne spodnie skórzane i biały top
  6. Do jakich kolorów pasuje czerwień?

Co symbolizuje czerwień?

Czerwień to kolor, obok którego nie można przejść obojętnie. Ma on wiele znaczeń. Symbolizuje władzę, energię seksualną, zmysłowość, kobiecość, ale też agresję czy sygnał ostrzegawczy. Jak widać, czerwień niejedno ma imię. Decydując się na szpilki w tym kolorze, niewątpliwie możemy wysłać światu komunikat. Jeśli na ważne spotkanie biznesowe ubierzemy ten kolor, to podkreślimy swoją władzę i zyskamy szacunek kontrahenta.

Czerwone szpilki i mała czarna

Jak nosić czerwone szpilki? Chyba najłatwiej wskazać stylizację na randkę. Mała czarna, do tego czerwone szpilki i czerwona kopertówka tworzą spójną, a zarazem elegancką całość. Wyglądamy seksownie, ale z klasą. Stylizacja na randkę ulegnie podkręceniu, jeśli pomalujemy usta czerwoną szminką.

Jak nosić czerwone szpilki? Stylizacje casualowe

Czerwone szpilki potrafią odmienić także bazową stylizację. Biały T-shirt i granatowe jeansy prezentują się mniej zwyczajnie, jeśli zestawimy je z tego typu obuwiem. To także świetne rozwiązanie, gdy wybieramy się z koleżankami na kolację do restauracji, a nie wiemy, jak się ubrać. Nie chcemy przesadzać z elegancją, ale z drugiej strony chciałybyśmy zyskać mniej zwyczajny outfit.

Do czego pasują czerwone szpilki? Do rozkloszowanej spódnicy w tym samym kolorze!

Czy wiesz, że czerwone szpilki pasują także do czerwonej rozkloszowanej spódnicy w stylu Marilyn Monroe i czarnego topu? Takie zestawienie nie tylko prezentuje się stylowo i elegancko, ale może zostać przez nas wykorzystane do pracy. Oczywiście jeśli nie obowiązuje w niej ścisły dress code, a sama spódniczka nie jest zbyt krótka. Pamiętajmy o tym, że rozkloszowana spódnica dodaje objętości w biodrach, przez co świetnie równoważy szersze ramiona. Ponadto pod materiałem nie widać szerszych ud czy cellulitu, co z pewnością ucieszy wiele kobiet.

Z czym zestawić czerwone szpilki? Czarne spodnie skórzane i biały top

Lubisz rockowy klimat, a najlepiej gdy zostanie on połączony z kobiecymi elementami? Czerwone szpilki świetnie pasują do czarnych, skórzanych spodni, które można zestawić z białym topem i uzyskać ciekawe połączenie. To stylizacja oparta na trzech kolorach, zatem prezentuje się spójnie. Z drugiej strony nie jest nudna, bo wprowadzamy zmysłowy i mocny dodatek w postaci czerwonych szpilek.

Do jakich kolorów pasuje czerwień?

Kobiety z jednej strony podziwiają czerwień na swoich koleżankach, które uważają za odważne. Z drugiej same trochę się jej obawiają. Zupełnie niesłusznie, ponieważ jest to bardzo wdzięczny kolor. Jego zestawianie wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim czerwień pasuje do granatu, zieleni, czerni, bieli, szarości i beżu. Ponadto w tym sezonie projektanci zestawiają ją także z różem. Przez lata takie połączenie uchodziło za kiczowate. Ostatnio jednak na dobre zadomowiło się na pokazach mody. Szyje się nawet sukienki w czerwono-różowe wzory. Takie zestawienia bardzo ładnie wyglądają u typu urody lato, ponieważ jest on bardzo harmonijny i nie zawsze dobrze współgra z mocną czerwienią.