Moda

Jak dobrać idealny odcień czerwieni?

Jak dobrać idealny odcień czerwieni

Istnieją kolory, które należy nosić komplementarnie do swojego typu urody. Czasem jednak zaleca się wybieranie odcieni kontrastowych. Jak jest w przypadku czerwieni? Podpowiadamy, jak dobrać idealny odcień czerwieni.

Czerwień to kolor, który dobieramy komplementarnie do swojego typu urody. Ma on współgrać z odcieniem naszej karnacji. Jeśli będzie znajdował się do niego w opozycji, będziemy wyglądać niezdrowo i mało atrakcyjnie.

Jaka czerwień dla chłodnych typów urody?

Jeśli masz jasnoróżową karnację, sięgaj po karmin oraz malinową czerwień. Kolor, w którym można dostrzec niebieskawe akcenty, jest dla ciebie stworzony.  Tego typu odcienie optycznie wybielają zęby i sprawiają, że nasza twarz wygląda niezwykle promiennie.

Jak dobrać czerwień dla ciepłych typów urody?

Panie, u których można dostrzec żółte tony w skórze, powinny sięgać po pomidorową czerwień z pomarańczowymi akordami. W ich przypadku sprawdzą się również szminki w tym samym, ciepłym wydaniu czerwieni.  Trzeba jednak uważać, gdyż mogą optycznie zażółcać zęby.

Po jaką czerwień powinny sięgać rudowłose?

Rudowłose powinny sięgać po czerwień w innym odcieniu niż włosy. Inaczej będą się z nią zlewać, a kolor będzie wypłukiwał ich twarz z wyrazu. W przypadku jasnorudych włosów sprawdzi się krwista czerwień, która stanowi spory kontrast dla pukli.

W czerwieni nie przejdziesz obojętnie

Wybierając czerwień, musisz pamiętać, że w tym kolorze nie da się przejść niezauważonym. To barwa dla odważnych i pewnych siebie kobiet, które chcą znajdować się w centrum uwagi. Czerwień to dobry kolor na randkę oraz negocjacje handlowe. Jednak jest często zbyt krzykliwy na wesela, przyćmiewamy wówczas pannę młodą.

Nie każdemu pasują czerwone total looki

Czerwony total look może okazać się zbyt ciężki i źle dobrany. Dlatego też najlepiej stawiać na gotowe rozwiązania w postaci czerwonej sukienki lub kombinezonu, do których dobieramy dodatki w innym kolorze.

Czerwone góry są dość ciężkie w odbiorze

Czerwona bluzka czy sweterek sprawia, że ta część ciała staje się bardziej masywna. Jest to dobre rozwiązanie, gdy zestawimy czerwoną górę z czarnym, czyli jeszcze cięższym dołem. Czerwona góra, jasny dół dobrze wygląda u kobiet, które pragną w ten sposób zrównoważyć wąskie ramiona.

Czerwona szminka sprawia, że wyglądamy lepiej

Jeśli jesteś zmęczona i niewyspana, pod twoimi oczami ujawniają się nieestetyczne sińce, to odwrócisz od nich uwagę, malując usta na czerwono. Czerwień sprawia, że wyglądamy młodziej i promienniej.

Dodaj komentarz