Najmodniejsze sukienki do pracy
Cats Coming z Pexels

Gdy żar leje się z nieba, każdy sposób na ochłodzenie organizmu wydaje się dobry. Ubranie, które więcej odkrywa, niż zakrywa, sprawdza się w dni wolne. Do pracy nie wypada jednak przyjść w stroju kąpielowym. Tutaj przyda się odrobina elegancji i wyczucia dobrego smaku. Ubrania biznesowe nie zawsze należą do przewiewnych. Często wykonuje się z je z włókien syntetycznych, które wykazują większą odporność na gniecenie. Tymczasem gdy nasze ciało ulegnie spoceniu, nasza pewność siebie wyparowuje. Przedstawiamy najmodniejsze sukienki do pracy.

Spis treści:

  1. Sukienki do pracy, czyli idealne rozwiązanie na lato
  2. Jak dobrać sukienkę do pracy?
  3. Sukienki biznesowe – postaw na odpowiedni model!
  4. Sukienka marynarkowa idealna dla businesswoman
  5. Najmodniejsze sukienki do pracy – sukienka z bufkami
  6. Sukienka z haftem angielskim w sytuacjach formalnych
  7. Szmizjerka, czyli sukienka koszulowa dająca szerokie pole manewru

Sukienki do pracy, czyli idealne rozwiązanie na lato

Sukienka do pracy wydaje się idealnym rozwiązaniem dla kobiet. Po pierwsze, nie wymaga od nas zbyt wiele zastanawiania się, co z czym zestawić. Po prostu zakładamy ją na siebie i wychodzimy z domu. To ubranie kompletne, które wymaga tylko odpowiednich butów i torebki. Na dodatek sukienka z racji swojego kroju i luzu w dolnej części, należy do niezwykle przewiewnych ubrań. Ma też w sobie dużo elegancji, dlatego doskonale nadaje się do biura pod warunkiem, że nie jest zbyt krótka czy wydekoltowana.

Jak dobrać sukienkę do pracy?

Jeśli chodzi o najmodniejsze sukienki do pracy, to nieprawdą jest, iż tylko niektóre z nas mogą sobie na nie pozwolić. Praktycznie do każdej aktywności zawodowej można dobrać odpowiednią. W rezultacie zdecydowana większość z nas może zainwestować w sukienki na lato i nosić je do pracy, zapewniając odpowiedni przepływ powietrza i chroniąc ciało przed przegrzaniem.

Sukienki biznesowe – postaw na odpowiedni model!

Piastujesz wysokie stanowisko? Jesteś dyrektorką, menedżerką lub właścicielką firmy? W twoim przypadku najlepiej sprawdzi się sukienka z kopertowym dekoltem przed kolano, przy czym nie może być za krótka. Dobrze, aby miała krótki rękawek, ponieważ ten nadaje kreacji odrobinę elegancji i bardziej formalny wygląd.

Sukienka marynarkowa idealna dla businesswoman

Chcesz, aby pracownicy liczyli się z twoim zdaniem, a klienci podchodzili do ciebie w sposób profesjonalny? Pomoże ci w tym sukienka marynarkowa lekko przed kolano. W przypadku tego typu kreacji należy jednak uważać na dekolt. Ten nie może być zbyt głęboki, a często trochę się rozchodzi i wymaga wszycia zatrzasków. Latem stawiamy na jasne kolory, dlatego sukienka marynarkowa w bieli czy beżu wydaje się dobrym rozwiązaniem do pracy.

Najmodniejsze sukienki do pracy – sukienka z bufkami

Twoja praca ma mniej zobowiązujący charakter? Np. działasz w branży kreatywnej, gdzie można pozwolić sobie na nieco więcej? Dla kobiet, których nie obowiązuje dress code, najmodniejsze sukienki do pracy to te z bufkami. Musimy jednak z nimi uważać. Bufki bowiem poszerzają ramiona. Jeśli twoje z natury wysuwają się na pierwszy plan, to lepiej ich dodatkowo nie uwydatniać. Sukienki z bufkami najlepiej sprawdzą się w przypadku gruszek, które usiłują zrównoważyć proporcje sylwetki przy szerszych biodrach.

Szmizjerka

Cats Coming z Pexels

Sukienka z haftem angielskim w sytuacjach formalnych

Sukienka z haftem angielskim ma romantyczny charakter, ale nadaje się także do pracy, jeśli sięga tuż przed kolano i ma niezbyt głęboki dekolt. To kreacja, w której będziesz wyglądać lekko i dziewczęco. Nie sprawdzi się zatem na kierowniczych stanowiskach, ponieważ nie wzbudza respektu. Natomiast do pracy biurowej, w której masz głównie styczność z innymi kobietami, doskonale zda egzamin.

Szmizjerka, czyli sukienka koszulowa dająca szerokie pole manewru

Szmizjerka to inaczej sukienka koszulowa, którą zapina się na guziki i wiąże w pasie materiałowym paskiem. Ta doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji, w tym w formalnej. Szmizjerka to idealna sukienka do pracy, ponieważ pozwala na  regulację dekoltu. Można ją zapiąć praktycznie pod szyję lub odpiąć jeden lub dwa guziki w celu zyskania nieco wygody. Sukienki koszulowe są dostępne w różnych wzorach i kolorach. Polecamy wam szmizjerki w bieli i beżu, gdyż odbijają promienie słoneczne, przez co nasze ciało tak bardzo się w nich nie przegrzewa.

Zapraszamy do lektury:

Biustonosz minimizer – czyli sposób na duży biust