Biust(o)nosze Moda

Biustonosz minimizer – czyli sposób na duży biust

Biustonosz minimizer

Andrea Piacquadio z Pexels

Dobrze dobrany biustonosz to najlepszy przyjaciel każdej kobiety. Ważne jest jednak nie tylko dopasowanie odpowiedniego rozmiaru, ale i fasonu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów staników, a jednym z nich jest właśnie minimizer. Sprawdźmy, co cechuje ten typ biustonoszy i dowiedzmy się, dla kogo sprawdzą się one najlepiej. 

Biustonosz minimizer — co to jest?

Biustonosz minimizer to rodzaj stanika, który został stworzony specjalnie z myślą o kobietach z bardzo dużym biustem. Jak już sama jego nazwa nam wskazuje, jego zadaniem jest to, by optycznie zmniejszyć biust. Co więcej, jego budowa pozwala na to, by zapewnić większy komfort i odciążyć kręgosłup. Nie zapominajmy bowiem, że duży biust jest dla niego ogromnym obciążeniem, co może prowadzić do przewlekłych bóli oraz zmian w postawie sylwetki. Biustonosz minimizer zmniejsza ciężar piersi, ponieważ skutecznie je podtrzymuje. 

Optyczne zmniejszenie piersi z biustonoszem minimizer zapewnia też wiele korzyści natury estetycznej. Chociaż duże piersi są uważane za atut, to mogą jednak tworzyć duże ograniczenia, jeśli chodzi o dobór ubrań i tworzenie stylizacji. Biustonosz, który je ujarzmia, sprawia, że dopasowanie idealnej bluzki, czy sukienki staje się dużo łatwiejsze. Dużą zaletą jest też to, że w takim staniku piersi są całkowicie ujarzmione. Dzięki temu nie trzeba martwić się, że podczas uprawiania aktywności fizycznej, czy też schylania się, biust znajdzie się nie tam, gdzie trzeba. 

Jak zbudowany jest stanik minimizer?

To, jak działa minimizer spowodowane jest tym, jak został zaprojektowany. Jego budowa jest unikalna i bardzo dokładnie przemyślana. Ten rodzaj biustonosza został stworzony od początku do końca z myślą o posiadaczkach dużych piersi. Najważniejsze zadania minimizera to podtrzymanie, optyczne zmniejszenie i ujarzmienie piersi. Wszystkie te jego funkcje są możliwe do spełnienia dzięki kilku jego cechom. 

Zabudowana miseczka 

Najbardziej charakterystycznym elementem biustonoszy minimizer jest zabudowana miseczka. Jej kształt został zaprojektowany tak, by mieściła ona niemal całą pierś, a nie tylko jej połowę, jak to ma miejsce przy większości staników. Zabudowana miseczka to gwarancja tego, że biust zawsze będzie a swoim miejscu. Nie trzeba więc poprawiać go w ciągu dnia ani martwić się, że wyskoczy podczas aktywności. Dzięki temu można czuć się w nim w pełni komfortowo i bezpiecznie. 

Szerokie ramiączka 

Szerokie ramiączka to bardzo charakterystyczna cecha biustonoszy minimizer. Dlaczego zastosowano w nich takie rozwiązanie? Bo to najlepszy sposób na podtrzymanie piersi. Szerokie ramiączka nie tylko solidnie je podciągają, ale i sprawiają, że ich ciężar nie jest uporczywy dla ramion. Dzięki temu nie tworzą się na nich charakterystyczne odciski, a co najważniejsze, w ciągu dnia ciężar biustu nie jest po prostu odczuwalny. 

Szerokie zapięcie

W tym przypadku, podobnie jak przy ramiączkach, szerokie zapięcie zapewnia odciążenie i solidną podporę dla biustu. Im większy ciężar biustu, tym szersza powinna być jego podstawa. Dzięki temu piersi będą dobrze podtrzymane, a sam stanik nie będzie przemieszczał się w czasie noszenia. 

Do czego nosić biustonosz minimizer?

Biustonosze minimizery można nosić właściwie do wszystkiego. W sklepach znajdziemy duży wybór takich modeli. Wśród nich dostępne są zarówno minimalistyczne wzory, które idealnie sprawdzą się do noszenia na co dzień, jak i takie z elementami koronki, będące doskonałym wyborem na wieczór. Tak więc zupełnie jak w przypadku klasycznych biustonoszy, każdy znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim warto podkreślić, że staniki minimizer mogą być naprawdę wizualnie piękne. 

Na co zwrócić uwagę wybierając biustonosze minimizer?

Posiadaczki dużego biustu niestety zwykle nie mogą pozwolić sobie na chodzenie bez stanika. Powoduje to bowiem bardzo duży dyskomfort bólowy i nie tylko. Z tego też powodu, biustonosze minimizer są tworzone specjalnie tak, by zapewniały maksymalną wygodę noszenia nawet przez długie godziny. Warto jednak pamiętać, że oczywiście biustonosz biustonoszowi nierówny. Dlatego też przy wyborze stanika należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. 

Na komfort całodziennego noszenia biustonosza bardzo duży wpływ ma materiał, z jakiego jest on wykonany. Dlatego też podczas zakupów zawsze to sprawdzajmy. Jakie tkaniny będą zapewniać największą wygodę? Dobrym wyborem będą przede wszystkim wszelkie materiały naturalne, taki jak bawełna. Warto wybierać też te, które będą szczególnie delikatne i niepodrażniające. Tutaj jedwab nie ma sobie równych. 

Przy wyborze biustonosza należy zwrócić rzecz jasna uwagę także na rozmiar. W przypadku minimizerów szczególnie ważna jest miseczka. Powinna być ona idealnie dopasowana do piersi. Nie może być za mała, bo to spowoduje dyskomfort, a nawet ból. Nie może być też za duża, ponieważ wtedy materiał będzie odstawał od biustu, a sam fason nie spełni do końca swojej funkcji. Kupując biustonosz minimizer, warto więc dokładnie zmierzyć wszystkie potrzebne parametry. Dzięki temu dopasujemy go perfekcyjnie. 

Dodaj komentarz