Kultura Styl życia

Szpilki za milion – Izabela Szylko

szpilki za milion

Uczciwy złodziej, perfidna celebrytka i oszukany kochanek – to musi być mieszanka wybuchowa!

Jacek Sparowski jednego dnia traci pracę, dziewczynę i dach nad głową. Kiedy znajduje pokój do wynajęcia u ciotki przyjaciela i zostaje zatrudniony w nowej firmie, wydaje się, że pech nareszcie przestanie go prześladować. Ale nic bardziej mylnego, prawdziwe kłopoty dopiero się zaczną.

Lola Marini – polująca na bogatego męża celebrytka, prywatnie była żona Sparowskiego – planuje szalony przekręt mający jej przynieść fortunę. Na dodatek zabójczo atrakcyjna i wyrachowana Lola chce wrobić w tę aferę przyjaciela Jacka.

Jacek postanawia więc ratować Miśka, a przy okazji wyrównać rachunki ze swoją byłą żoną. Zaczyna się walka z czasem, mnożą się niespodzianki, a zagadek do rozwiązania wciąż przybywa.

Jak przechytrzyć oszustkę, kiedy największym przeciwnikiem jest własna uczciwość? W tym niełatwym zadaniu pomaga bohaterowi jego gospodyni – emerytowana policjantka, dla której przejście na ciemną stronę mocy również staje się życiowym wyzwaniem.

Dość szybko okazuje się, że w tym wyrafinowanym przekręcie bierze udział niejedna osoba, a główną rolę w komedii pomyłek odgrywają… drogocenne szpilki.

O Autorze

Izabela Szylko

Dziennikarka, reżyserka, scenarzystka, producentka i pisarka (w zależności od potrzeb).

Pracowała m.in. w miesięczniku „Kino” i telewizyjnym Ekspresie Reporterów.

Jej debiut literacki Madonna z hiacyntem został wyróżniony w konkursie na powieść kryminalną miesięcznika „Detektyw”, a scenariusz będący adaptacją powieści Łyżeczka znalazł się w finale Script Pro – najważniejszego w Polsce konkursu dla scenarzystów.

Wielbicielka bliskich i dalekich podróży, ogórków małosolnych i czerwonego wina (konfiguracja przypadkowa).

„Pół żartem” przedkłada nad „pół serio”, niechętnie godząc się z zasadą, że dwie połówki powinny dać jedną całość.

Komentarze (4)

dulcynea

6 lat temu

Ostatnio czytałam jeden kryminał za drugim, chyba już mam dosyć.
Teraz pora na inną literaturę, ta powieść ciekawa i zabawna. Ale nie dla mnie!

Zostaw komentarz