Dysproporcje sylwetki czy zła stylizacja
Adolfo Félix z Unsplash

My, kobiety, potrafimy doszukiwać się w sobie mankamentów jak mało kto. Zawsze znajdziemy taką część w swoim ciele, która nam nie odpowiada. A to wystający brzuch, a to za szerokie biodra, a to za wąskie biodra. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy to dysproporcje sylwetki czy zła stylizacja? Życie pokazuje bowiem, że czasem źle dobrany element garderoby potrafi zmasakrować nawet idealną figurę.

Spis treści:

  1. Wpadki modowe to żaden powód do wstydu!
  2. Zła stylizacja może odbierać pewność siebie
  3. Dysproporcje sylwetki czy zła stylizacja? Co wpływa na odbiór naszej figury?
  4. Drobna klepsydra i błędy modowe zaburzające proporcje sylwetki
  5. Jak nosić poszerzające elementy garderoby?
  6. Stylizacje zaburzające idealne proporcje sylwetki
  7. Wzorzyste spodnie powiększające optycznie biodra
  8. Czy sukienka midi jest dla wysokich kobiet?
  9. Mierzenie ciała pozwoli ci ustalić, czy masz dysproporcje sylwetki
  10. Zdjęcie sylwetki prawdę ci powie
  11. Jak tworzyć stylizacje podkreślające piękno twojej sylwetki? Modowe eksperymenty

Wpadki modowe to żaden powód do wstydu!

Każda z nas popełnia czasem błędy modowe. Nieważne, ile mamy lat i jaki zawód wykonujemy. Zdarza nam się dobrać kolor, który nam nie pasuje, krój, który pogrubia lub wręcz przeciwnie, nadmiernie wyszczupla drobną sylwetkę. Wpadki modowe przytrafiają się także stylistkom czy projektantkom, które zazwyczaj lepiej znają się na komponowaniu outfitów od przeciętnej Polki.

Zła stylizacja może odbierać pewność siebie

Zła stylizacja to nie koniec świata. Warto przyznać się, że dopuściłyśmy się błędu, zobaczyć, na czym on polega i go w przyszłości unikać. Wiele z nas zwraca uwagę na dysproporcje sylwetki, popada przez nie w kompleksy i wstydzi się wyjść do ludzi w czymś, co mocniej eksponuje figurę. W rzeczywistości jednak czasem to tylko zła stylizacja pozbawia nas pewności siebie.

Dysproporcje sylwetki czy zła stylizacja? Co wpływa na odbiór naszej figury?

Dysproporcje sylwetki czy zła stylizacja? Jak rozpoznać, z czym mamy do czynienia? Najłatwiej zastanowić się, czy ta część ciała wcześniej była problematyczna. Oczywiście zmieniamy się w miarę upływu czasu, w ciągu kilku miesięcy możemy schudnąć, przytyć, wyrzeźbić sobie mięśnie, które wprowadzają dysproporcje sylwetki. Niemniej jeśli nie wypracowałaś sobie mięśni, twoja masa ciała nie uległa zmianie i nagle widzisz u siebie szerokie ramiona/szerokie biodra, a wcześniej nie zwracałaś na nie uwagi, to prawdopodobnie zawiniła zła stylizacja. Czy w ostatnim czasie zaczęłaś nosić coś, czego wcześniej na sobie nie miałaś? Może zainwestowałaś w marynarkę z mocno zarysowanymi ramionami, pstrokate spodnie czy koszule oversize? Nietypowy krój czy nienoszony wcześniej element garderoby może zdziałać wiele złego dla naszej sylwetki, jeśli nie zwrócimy uwagi na pewne kwestie.

Drobna klepsydra i błędy modowe zaburzające proporcje sylwetki

Np. drobna klepsydra, która jest proporcjonalna, może sobie zaszkodzić wybierając koszule oversize. W jej przypadku obniżona linia ramion może nadać masywności górnej części sylwetki, a dokładniej rzecz ujmując, barkom. Wielkość biustu pozostaje tutaj bez zmiany. Ponadto pstrokate rzeczy, jak również te utrzymane w jasnej kolorystyce optycznie nas poszerzają. Jeśli założysz czarną ołówkową spódnicę, a u góry postawisz na białą koszulę w kwiaty o kroju oversize wykonaną z wiskozy, możesz uzyskać efekt rugbysty. Twoja górna część sylwetki będzie znacznie dominowała nad dolną. Twoje proporcje wciąż są idealne, jednak źle dobierasz ubrania.

Jak nosić poszerzające elementy garderoby?

Zła stylizacja nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji z danego elementu garderoby. Masz piękną, wzorzystą koszulę na białym tle, która pasuje do twojego typu urody? Zestaw ją z mocno rozkloszowaną spódnicą. To zapewni wyrównanie proporcji sylwetki. Także spodnie typu slouchy mogą poszerzyć biodra, przez co poszerzone ramiona znajdą równowagę.

Stylizacje zaburzające idealne proporcje sylwetki

Drobna klepsydra często chce optycznie powiększyć biust, nosząc bardziej zabudowane dekolty. O ile w przypadku bluzek bez rękawów, topów na ramiączkach etc. ma to sens, o tyle koszula z długimi rękawami zapięta pod samą szyję, może niekorzystnie wpłynąć na odbiór naszej sylwetki. Drobna klepsydra zazwyczaj ma prostokątną linię ramion, ponieważ nie ma tutaj rozbudowanej tkanki mięśniowej czy tłuszczowej.  Jeśli taką zabudowaną pod samą szyję jasną koszulę z długimi rękawami połączymy z czarnymi rurkami, zaburzymy proporcje sylwetki. Biust optycznie ulegnie powiększeniu, ale też dość mocno wyrysujemy swoje ramiona, które jako prostokąt zdominują krągłe biodra przywdziane w ciemny, wyszczuplający materiał. To niuanse, o których warto pamiętać przy tworzeniu stylizacji.

Wzorzyste spodnie powiększające optycznie biodra

Narzekasz na szerokie biodra, których wcześniej nie zauważałaś? Niekoniecznie przytyłaś w ciągu ostatnich kilku tygodni. Całkiem możliwe, że przytrafiła ci się zła stylizacja, która powoduje dysproporcje sylwetki. Teraz mamy w sklepach wiele pięknych ubrań w kolorowe kwiaty. Im większy print, tym mocniej pogrubia naszą sylwetkę. Jeśli jesteś krągłą klepsydrą, to zakładając wzorzyste spodnie, musisz liczyć się z dość mocnym pogrubieniem. Będzie ono tym mocniejsze, im ciemniejszą dobierzesz górę. Wówczas biust i ramiona ulegną wyszczupleniu, natomiast biodra oraz pośladki wysuną się na pierwszy plan.

Czy sukienka midi jest dla wysokich kobiet?

Sukienka midi wygląda pięknie na wielu osobach. Często wręcz słyszymy, że wysokie kobiety prezentują się w niej zjawiskowo. Jednak jeśli są szczupłe i drobne, a sukienka dość mocno zabudowana i pozbawiona rozcięć oraz formy, może nas przytłoczyć.  Zostaniemy przez nią całkowicie zdominowane.

Mierzenie ciała pozwoli ci ustalić, czy masz dysproporcje sylwetki

Dysproporcje sylwetki czy zła stylizacja? Odpowiedź na to pytanie przyniesie nam centymetr krawiecki. Uważasz, że twoje biodra czy ramiona wysuwają się na pierwszy plan? Dokonaj pomiaru poszczególnych części ciała. Może się okazać, że jesteś proporcjonalna lub nawet ta część ciała, którą uważasz za mniejszą, jest szersza. Pamiętajmy o tym, że często za bardzo fokusujemy się na wyimaginowanych mankamentach sylwetki. Ponadto lustro, które mamy w domu, również może zaburzać nasz obraz. Np. mamy zwierciadło, które pokazuje głównie górną część sylwetki, przez co ta wydaje się bardziej masywna, niż jest w rzeczywistości.

Zdjęcie sylwetki prawdę ci powie

Specjaliści zalecają, by wykonać zdjęcie całej sylwetki z większej odległości od lustra. Wówczas perspektywa nie zaburzy żadnej składowej naszego ciała. Ponadto aparat wszystko zbiera i zapewnia nam ogólne wrażenie. Gdy myślisz, że masz szerokie ramiona, to zawsze widzisz je większe, niż są w rzeczywistości. Poświęcasz im po prostu większą uwagę.

Jak tworzyć stylizacje podkreślające piękno twojej sylwetki? Modowe eksperymenty

Jeśli nadal nie wiesz, czy to dysproporcje sylwetki czy zła stylizacja, to pobaw się modą. Zestaw te same spodnie z jasną i ciemną bluzką, gładką i wzorzystą, z długim rękawem i krótkim, topem na cienkich i grubych ramiączkach, z dekoltem w serek, okrągłym, łódką i sercem. W czym wyglądasz dobrze? To często pokazuje ogólny kierunek, w którym powinniśmy podążać.