być singielką

Święta to czas, który zwykle spędzamy w gronie najbliższych. Na rodzinnych spotkaniach nie brakuje niewygodnych pytań czy żenujących sytuacji. Bycie w związku może być dość problematyczne w takim okresie. A co mają powiedzieć single? Oni są w zdecydowanie lepszej sytuacji. Dlaczego w święta lepiej być singielką?

W świecie singielki

Miłość jest tak piękna i wyjątkowa, zwłaszcza w święta, w świetle kolorowych lampek, przy kubku grzanego wina i misce pierników. Nie można się z tym nie zgodzić, w końcu w takich chwilach cudownie jest mieć u boku ukochaną osobę. Ale czas Bożego Narodzenia może okazać się problematyczny dla pary, szczególnie jeśli mowa o nowej relacji. Co innego długoletni staż czy małżeństwo. W świecie singielki wszelkie problemy związane z Bożym Narodzeniem znikają niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Niemożliwe? Przekonajcie się sami!

Brak problemu z prezentem dla ukochanej osoby

Jak święta to i prezenty. Dla niektórych to wręcz najważniejsza kwestia świąt. Lecz nie będziemy dyskutować o ich ważności czy też nie. Chodzi o sam fakt wręczania prezentów. Osoba związana z nami, będzie czuła obowiązek przygotowania prezentu, podobnie jak i my. Zaproszenie na Wigilię może okazać się krępujące, właśnie ze względu na prezenty. Wypada czy nie wypada, co kupić, czy przygotować prezenty dla wszystkich gości? Mnóstwo pytań, które znikają u singielki. Brak faceta – brak prezentu.

Nikt nie przyniesie ci wstydu

Rodzinne spotkania bywają krępujące, szczególnie dla nowej osoby. Jej wprowadzenie do rodziny nie powinno odbywać się przy świętach, bo to zawsze wiąże się z dużym stresem. Rodzina jak wiemy, może zachować się różnie, nie zawsze tak, jakbyśmy oczekiwali. Bez partnera na kolacji wigilijnej nie musimy martwić się o to, czy ktoś przypadkiem przyniesie nam wstyd. Ze spokojem możemy odetchnąć i nie siedzieć tak, jak na szpilkach.

Nie masz problemu z tym, gdzie spędzisz świętach

W związku mamy dwoje ludzi, więc i dwie rodziny. Problem pojawia się wtedy, kiedy każda ze stron chciałaby spędzić święta ze swoją rodziną. W grę często wchodzą dwa różne miejsca, inne tradycje itd. Nie zawsze mamy możliwość, by pojawić się wszędzie, gdzie chcemy. Wybór jest trudny i może przysporzyć niepotrzebnych sporów. Singielka spędzi święta tam, gdzie chce. Nie musi wybierać pomiędzy jedną a drugą rodziną.

Masz czas, by skupić się na sobie

być singielką w świętaŚwięta to dobry czas, by trochę zwolnić i skupić się na sobie. Najlepsza inwestycja, to inwestycja w siebie. Singielka może więc poświęcić trochę czasu dla siebie. W sumie, ma wreszcie czas na wszystko. W związku, czas dzielony jest na dwoje, a ludzie często rezygnują ze swoich pasji i zapominają, że sami też są ważni. Warto więc wykorzystać to na rozwój, spełnianie marzeń czy po prostu relaks. W końcu każdy na niego zasługuje.

Nie namawiamy do zrywania związków – nic z tych rzeczy. Pokazujemy tylko, że w święta można być singielką z uśmiechem na twarzy, głową pełną planów i marzeń. Nic na siłę, nie każdy musi ulegać presji posiadania pary. Święta mogą cieszyć każdego, wręcz powinny, bo to zdecydowanie wyjątkowy czas, w którym ponoć zdarzają się cuda.

Katarzyna Antos