Miłość i związki

Co jest najważniejsze w związku?

co jest najważniejsze w związku

Miłość to niezwykle ekscytujące i silne uczucie, nic dziwnego, że lubimy go doświadczać. Nie każda relacja jednak zmierza we właściwym kierunku. Wiele osób zastanawia się, co jest najważniejsze w związku i sprawia, że jedne znajomości potrafią przetrwać lata, a inne rozpadają się już po miesiącu. Dlaczego tak się dzieje?

Szczęśliwy związek powinien mieć mocny fundament. Na niego składa się kilka istotnych czynników, które nie tylko świadczą o jakości relacji, ale też wpływają na nasze samopoczucie. Musisz przyznać, że niektóre zachowania drugiej strony są toksyczne i zamiast dostarczać ci przyjemności, wyłącznie cię ranią.

 

Co jest najważniejsze w związku? Zaufanie

Jego brak potrafi zatruć życie. Gdy nie ufasz swojemu mężczyźnie i wchodzisz na jego konto na Facebooku, kontrolujesz treść SMS-ów itp., to znak, że w waszej relacji dzieje się naprawdę źle. Twoja chorobliwa zazdrość lub niepewność siebie w końcu zniszczy wasz związek. Zamiast więc węszyć i myszkować w rzeczach swojego mężczyzny, lepiej skup się na tym, aby spędzać z nim czas w miłej atmosferze i wnosić do związku jak najlepiej dobrych emocji. Naprawdę, kontrolowanie jego konta na Facebooku nie ustrzeże cię przed zdradą. Jeśli on będzie miał ochotę na skok w bok, to po prostu to zrobi. A ty nawet się nie spostrzeżesz. Jeśli nie ufasz swojemu facetowi, to po prostu zerwij z nim kontakt. Jeśli ufasz, to nie sprawdzaj profilaktycznie jego korespondencji.

Szacunek w związku

Bez niego ani rusz. Nieważne, jak bardzo zdenerwował cię facet, nie urządzaj mu dzikiej awantury. Nie krzycz na niego, nie wypowiadaj słów, których możesz później żałować. W ten sposób tylko zaostrzasz konflikt, a przecież zależy ci na szczęśliwym związku u boku tego mężczyzny. Spróbuj się opanować, trzymaj nerwy na wodzy. Zawsze mów spokojnie o tym, co leży ci na wątrobie. Istnieje większa szansa na to, że mężczyzna cię wysłucha i zechce przemyśleć twoje argumenty. Niekoniecznie się z nimi zgodzi, ale przynajmniej je przeanalizuje.

Czułość w związku

Trudno zbudować szczęśliwy związek bez czułych gestów. Oczywiście nie wszyscy ludzie są równie wylewni, co nie oznacza, że nie kochają. Niemniej każda kobieta lubi, gdy mężczyzna ją przytuli, pocałuje, złapie za rękę czy obejmie w talii. To takie drobne gesty świadczące o jego zainteresowaniu. Niestety, nie wszyscy doceniają ich znaczenie i potrafią się na nie zdobyć, zwłaszcza w miejscach publicznych. Tymczasem trzymanie się za ręce czy obejmowanie kobiety w pasie umacnia więź między partnerami.

Troska w związku

Naprawdę warto ją sobie okazywać każdego dnia. Można to zrobić za pomocą drobnych gestów. Gdy widzisz, że partner ma z czymś problem, starasz mu się pomóc.  Piszesz do niego, czy dojechał bezpiecznie na szkolenie, który odbywa się w innym mieście. Dopytujesz o samopoczucie, gdy wiesz, że nie jest w najlepszej formie. Robisz mu zakupy, gdy nie może się ruszyć z łóżka. Wszystko to pokazuje, że naprawdę zależy wam na sobie. Troska jest nierozerwalnie związana z miłością, która stanowi solidny fundament dla każdego związku.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (5)

pati25

3 lata temu

Zaufanie w związku jest najważniejsze.Bo cóż to za związek,gdy szpiegujemy naszego partnera.Same też nie chciałybyśmy,aby przeglądał nam facebooka,pocztę czy telefon.Ale liczy się również czułość,troska o tą drugą osobę.

dulcynea

3 lata temu

Tak zaufanie jest najważniejsze , dzięki niemu czuję się bezpiecznie w związku . A na wzajemnym szacunku musi być zbudowany .
Troska o drugą osobę , to naturalne ale nie zawsze obecne w związku .
A niezbędne !

Aneta

3 lata temu

Dla mnie też jest podstawą zaufanie – jeśli tego nie ma, nie warto z kimś być. I ja wiem, ze czasem ktoś zdradza, tego zaufania potrafi nadużywać, ja też mam przykre wspomnienia z poprzednich zwiazków, ale partnerowi ufam, nie przeglądam mu FB, komórki, poczty.

  linea

  3 lata temu

  Zaufanie jest bardzo ważne, ja swojemu ufam i również nie mam potrzeby przeglądania jego korespondencji. Taka kontrola zawsze źle wpływa na związek, bo z czasem można popaść w obsesję.
  Szacunek, czułość i troska również są ważne, ale jednak bez zaufania nie stworzy się szczęśliwego związku.
  Brak zaufania ma negatywny wpływ na szacunek, czułość i troskę.

   Aneta

   3 lata temu

   Myślę też, ze gdyby ktoś mnie spróbował sprawdzać, to dla mnie byłby to koniec zwiazku. Nie mam nic do ukrycie, ale uważam,ze każdy ma prawo do odrobiny prywatności.

Zostaw komentarz