Miłość i związki

7 porad miłosnych, które zmienią wasze życie na lepsze

porady miłosne

Jesteś szczęśliwa u boku swojego mężczyzny i chciałabyś, aby to się nigdy nie skończyło. Choć życia nie da się zaplanować od a do z, można dołożyć starań, aby wzmocnić więź, która powstała między wami. Przedstawiamy 7 porad miłosnych, które zmienią wasze życie na lepsze.

Nie żałujcie sobie czułości

Czułe gesty zbliżają ludzi do siebie i sprawiają, że czują się oni naprawdę wyjątkowo w swoim towarzystwie. Okazujcie sobie jak najwięcej zainteresowania za pomocą pocałunków, trzymania za rękę, obejmowania itp. Gdy przytulacie się  do siebie, wzrasta poziom oksytocyny, zwanej też hormonem przywiązania. Z kolei namiętne pocałunki przyczyniają się do wyrzutów endorfin, które sprawiają, że czujemy się szczęśliwi.  Trzymanie się za rękę podczas spaceru, obejmowanie w pasie na imprezie czy w pubie – wszystko to sprawia, że stajecie się sobie jeszcze bardziej bliscy.  Drobne czułości w dużych ilościach to najlepszy przepis na wspólne szczęście.

7 porad miłosnych, które zmienią wasze życie na lepsze. Bądźcie dla siebie wyrozumiali

To normalne, że partner nie zawsze zachowuje się tak, jak byś sobie tego życzyła. Nie świadczy to jednak o jego złej woli. Zamiast na siłę szukać dziury w całym i roztrząsać jego zachowanie pod kątem tego, co mógłby zrobić lepiej, ciesz się tym, co masz. Możesz liczyć na wspaniałego, przystojnego mężczyznę, który cię kocha i dba o ciebie. A to, że nie pamięta o wszystkich możliwych rocznicach, rzadko przynosi ci kwiaty i nie snuje romantycznych wyznań, nie świadczy o tym, że mu na tobie nie zależy. Po prostu nikt nie jest idealny, każdemu zdarzy się o coś zapomnieć. Poza tym romantyczni faceci, którzy obsypują kobiety kwiatami i wysyłają bukiety do pracy, to postaci fikcyjne znane z komedii romantycznych. W realnym życiu mężczyźni okazują zainteresowanie za pomocą mniej spektakularnych gestów, co nie znaczy, że gorszych.

Rozmawiajcie na spokojnie

Nawet jeśli pojawił się jakiś problem lub temat sporny, należy trzymać emocje na wodzy. Zanim naskoczysz na mężczyznę, wypominając mu wszystkie możliwe błędy i zaniedbania, policz do 30 i weź głęboki oddech. Kłótnia i wzajemne wykrzykiwanie sobie pretensji nie jest najlepszym pomysłem na rozwiązywanie konfliktów. W gniewie mówimy bowiem różne rzeczy, z których wielu później żałujemy, bo zraniliśmy za ich pomocą partnera, którego kochamy najbardziej na świecie.  Dlatego warto nauczyć się rozmawiać ze sobą na spokojnie, z poszanowaniem drugiej strony. Naprawdę więcej osiągniesz wówczas, gdy nie zrobisz mu dzikiej awantury, lecz po prostu powiesz spokojnym tonem, co cię martwi i niepokoi.  Krzycząc, sprawiasz, że on zamyka się w sobie i przystępuje do obrony. A nie o to ci przecież chodzi, chcesz po prostu jak najszybciej zamknąć sporny temat.

 

Spędzajcie czas w ciekawy sposób

Pamiętasz, jak na początku znajomości, on zabierał cię w ciekawe miejsca. Jeździliście razem na obrzeża miasta, po których później spacerowaliście i sprawdzaliście, co mieści się w budynkach, które pojawiły się na horyzoncie. Wraz z upływem czasu wiele par zakłada, że nie trzeba już starać się o drugą osobę i robić razem inspirujących rzeczy. W ogóle najlepiej założyć kapcie i siedzieć razem przed telewizorem. Tymczasem nuda to cichy zabójca związków. Im rzadziej gdzieś wychodzicie, chociażby na spacer w parku czy spotkanie ze wspólnymi znajomymi, tym szybciej  dopadnie was znużenie i chęć szukania atrakcji poza związkiem.  Zatem jeśli nie chcecie się rozstać, lecz cieszyć swoim towarzystwem i bliskością jak najdłużej, powinniście spędzać czas w ciekawy sposób. Nie trzeba codziennie gdzieś wychodzić, ale problem pojawia się wówczas, gdy dzień w dzień siedzicie w domu i oglądacie telewizję.

Wspierajcie się nawzajem

Szczęśliwe pary to takie, w których obie strony wspierają się nawzajem, okazując sobie miłość w codziennych sytuacjach. Gdy on zawsze chętnie cię wysłuchuje, a ty z zainteresowaniem słuchasz tego, co on ma ci do powiedzenia, po czym razem szukacie rozwiązania problemu lub po prostu mówicie sobie coś budującego, to umacniacie łączącą was więź. Wsparcie to podstawa udanego związku. Każdy czasem ma jakieś problemy i potrzebuje pomocy lub chociażby budujących słów czy przytulenia.

Traktujcie siebie z szacunkiem

To, że jesteś z nim i on cię kocha, nie oznacza, że możesz pozwolić sobie na więcej  i przestać okazywać mu szacunek. Nieważne, czy wasz związek może pochwalić się rocznym czy pięcioletnim stażem, nie powinno znaleźć się w nim miejsce dla uwłaczających zachowań czy słów, które ranią drugą stronę.  Zawsze traktujcie siebie z szacunkiem, a będziecie najszczęśliwszą parą na dzielnicy;)

Uprawiajcie namiętny seks

Seks nie tylko stanowi przyjemność, ale też umacnia związek. To właśnie podczas erotycznych igraszek można pokazać, jak ważny jest dla nas partner. Namiętny seks sprawia, że nie grozi wam nuda, która jest cichym zabójcą miłości. Nie zapomnijcie o czułościach podczas gry wstępnej. To właśnie one sprawiają, że po każdych erotycznych igraszkach czujesz się tak, jak byś na nowo zakochała się w swoim mężczyźnie. Podczas seksu uwalnia się oksytocyna, zwana też hormonem przywiązania.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz