Menopauza Menopauza a choroba

Troska o piersi w okresie menopauzy

biustonosze na duży biust

Okres menopauzy dla wielu kobiet jest trudny nie tylko psychicznie, ale również fizycznie. Szalejące hormony utrudniają dotychczasowe, racjonalne podejście do życia, zaś organizm zaczyna działać według innych schematów, wprowadzając do kobiecego życia sporo zamieszania. To także czas, kiedy szczególnie istotne jest dbanie o ciało.

 

Wraz ze zmianami hormonalnymi następują zmiany w wyglądzie ciała, zwłaszcza że boleśnie zderza się ono również z upływem czasu. Szczególnie dotkliwie mogą to odczuwać kobiety bogato obdarzone przez naturę pełnym, obfitym biustem. Dotychczas był on powodem do dumy – jak sprawić, aby nadal nim był, a jednocześnie jak zachować go w zdrowiu?

Ochrona przed guzami

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że w okresie menopauzy piersi są szczególnie narażone – z uwagi na przemiany hormonalne – na rozmaite guzki czy niegroźne zmiany, również nowotworowe. Szybkie ich wykrycie pozwala na szybkie działanie, dlatego wskazana jest profilaktyka i regularne badania. Prócz tego jednak trzeba zadbać również o odpowiednią bieliznę, zwłaszcza przy obfitym biuście. Badania dowodzą, że źle dobrane biustonosze na duży biust – zwykle zbyt ciasne – powodować mogą tworzenie się gruczolaków w piersi. Jeśli chcemy zapobiegać takim schorzeniom, musimy dobierać właściwie biustonosze na duży biust, najlepiej korzystając w tym zakresie z pomocy profesjonalnych brafitterek.

Ulga dla kręgosłupa

Badania wskazują, że to właśnie w okresie menopauzy wzrasta ryzyko chorób układu kostnego, zwłaszcza osteoporozy. Kobiety z dużym biustem narażone są również na zwyrodnienia kręgosłupa, jako że spory biust sporo waży. Z tego powodu dobrze dobrany biustonosz na duży biust ma szansę nie tylko podtrzymywać piersi i utrzymywać je w dobrej formie fizycznej, ale również odciążać kręgosłup od nadmiernego napięcia, co zapobiega tworzeniu się niektórych schorzeń ortopedycznych.

Ładny biust

Wraz z menopauzą w organizmie zmniejsza się – już od pewnego czasu – ilość kolagenu oraz komórek walczących ze starzeniem się skóry. Da się jednak zapobiegać opadaniu biustu, stosując odpowiednie kremy, ćwicząc fizycznie – zwłaszcza rozwijając mięśnie klatki piersiowej – oraz dobierając właściwy biustonosz na duży biust. Kobiety noszące dobrze dobrane biustonosze znacznie rzadziej potrzebują wizyty u lekarza medycyny estetycznej, bo ich biust jest w o wiele lepszej formie. Szczególnie istotne jest, aby z noszenia biustonosza nie rezygnować w ogóle. Biustonosze na duży biust nie tylko podtrzymują piersi, ale również zapobiegają rozciąganiu się skóry z uwagi na powstrzymywanie naturalnego ciążenia piersi – a to bardzo ważne w zachowaniu ładnego wyglądu dekoltu.

Tekst sponsorowany

Komentarze (7)

AduSia

6 lat temu

Co do wyboru odpowiedniego stanika, to należy zawsze przykładać do tego wagę, nie ma przy tym znaczenia nasz wiek. Młode kobiety też powinny zadbać o prawidłowy przepływ limfy.

Irene_J

6 lat temu

Słyszałam, że stanik nie może być zbyt ciasny, bo wówczas limfa nie może swobodnie krążyć i zwiększa to ryzyko rozwoju raka piersi.

Zyśka

6 lat temu

Zgadzam się z dulcyneą. Dobry biustonosz do inwestycja, nie można na nim oszczędzać, bo później możemy mieć problem ze zdeformowanym biustem lub odprowadzaniem limfy.

dulcynea

6 lat temu

Szczególnie bardzo duży wymaga starań. Z dobraniem odpowiedniego biustonosza nie ma już dużych problemów. Wybór dobrych biustonoszy z specjalistych sklepach jest ogromny. Na można oszczędzać na tym zakupie , bo dobry biustonosz to zdrowe piersi.

Idalka

6 lat temu

Nie mam dużego biustu, mimo to uważam, że dobór właściwego stanika to podstawa, nawet przy małych piersiach źle dobrany biustonosz może uciskać i powodować problemy.

Zostaw komentarz