Miłość i związki

Czy warto wchodzić w związek z młodszym facetem?

związek z młodszym facetem

To pytanie, które jest ostatnio na ustach całej Europy, a wszystko to zasługa francuskiej pary prezydenckiej. Nad Sekwaną naród nie zaakceptował małżonki prezydenta jako pierwszej damy. Jednocześnie zaistniała sytuacja przyczyniła się do rozpoczęcia debat nt. różnicy wieku w związku. Czy warto wchodzić w związek z młodszym facetem?

Dlaczego babcia widziałaby cię u boku starszego mężczyzny?

Pary, w których mężczyzna jest starszy od kobiety, w ogóle nie budzą emocji. Chyba że różnica wieku jest tak duża jak w przypadku małżeństwa Łapickich.  Przyzwyczailiśmy się, że mężczyzna może być starszy od swojej partnerki. Nasze babcie pewnie nawet powiedziałyby, że jest to sytuacja idealna, bowiem  zdążył on już dojrzeć emocjonalnie, ma ugruntowaną pozycję i może stworzyć poczucie bezpieczeństwa. W XXI wieku sytuacja uległa jednak sporej zmianie.  Jest to możliwe dzięki finansowej niezależności kobiet. W świecie, gdzie obie płcie pracują na równorzędnych stanowiskach, kwestia zarobków i pozycji społecznej zeszła na dalszy plan, a dla wielu w ogóle przestała mieć jakiekolwiek znaczenie. Tym samym kobiety zyskały możliwość wiązania się z mężczyznami, których rzeczywiście kochają, bez patrzenia na metrykę czy pozycję społeczną.

Emmanuel Macron i jego żona Brigitte – dlaczego ich małżeństwo budzi kontrowersje?

Przypadek francuskiej pary prezydenckiej jest dość specyficzny, przede wszystkim żona prezydenta poznała go, gdy on był jej uczniem, a sama miała rodzinę, w tym córkę w zbliżonym wieku.  Tym, co raczej oburza Francuzów, jest początek znajomości Emmanuela Macrona i jego żony Brigitte. Prawdopodobnie mieszkańcy kraju nad Sekwaną łatwiej zaakceptowaliby sytuację, kiedy to para prezydencka poznała się, gdy on był na studiach, a ona pracowała w szkole. Brak relacji uczeń-mistrz sprawia, że sytuacja wydaje się dużo mniej kontrowersyjna. Jeśli do tego dodać fakt, iż Brigitte pozostawiła dla Macrona swoją rodzinę, można zrozumieć niechęć do byłej nauczycielki w roli pierwszej damy.

Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk, czyli związek z młodszym facetem

Nie zawsze jednak różnica wieku jest tak duża jak w przypadku francuskiej pary prezydenckiej. Czasem w ogóle nie da się jej dotrzeć gołym okiem. Przykładem  dobrze dobranej pary, w której mężczyzna jest o 7 lat młodszy od partnerki, jest związek Mateusza Banasiuka – Radka z Pierwszej miłości, z Magdaleną Boczarską znaną z roli Michaliny Wisłockiej.  Tych dwoje spotyka się już od pewnego czasu, a niebawem aktorska para doczeka się swojego pierwszego dziecka. Starsza od swojego partnera jest także Shakira, która związała się z gwiazdą FC Barcelony, Gerardem Pique. Kolumbijska piosenkarka ma dwójkę dzieci z reprezentantem Hiszpanii w piłce nożnej. Gerard Pique jest młodszy od Shakiry o równe 10 lat – obydwoje obchodzą urodziny 2 lutego.

Nieważny jest wiek, ważna jest odpowiedzialność

Jak widać związki z młodszym facetem potrafią być naprawdę udane. Oczywiście wszystko zależy od tego, na kogo trafimy. Młodszy mężczyzna, może, ale nie musi, zachowywać się jak chłopiec, który sam nie wie, czego chce.  Zresztą taką postawę często przejawiają też starsi faceci. Tak naprawdę bowiem kobieta nie powinna zwracać uwagi na metrykę mężczyzny, lecz jego dojrzałość emocjonalną i odpowiedzialność za podejmowane decyzje.

Jeśli facet nie przywiązuje większej wagi do  pracy, wychodząc z założenia,  że jak go wyleją z jednego miejsca, to przyjmą go w drugim, to nie jest dobry prognostyk na przyszłość niezależnie od wieku mężczyzny. Nie chodzi o to, że masz patrzeć na jego zarobki, one tak naprawdę nie mają żadnego znaczenia. Chodzi o to, aby mężczyzna potrafił wziąć odpowiedzialność za własne życie.  Trudno tego oczekiwać od faceta, który żyje  na garnuszku mamusi i nie skala się pracą, w której nie płacą co najmniej 10 tysięcy miesięcznie.

Dojrzałość emocjonalna – podstawa do stworzenia dobrego związku

Równie istotna jest dojrzałość emocjonalna. Facet, z którym się zwiążemy, niezależnie od wieku, powinien umieć radzić sobie z emocjami. Żadna kobieta nie chce być z kimś, kto mentalnie znajduje się na poziomie gimnazjalisty podpalającego kosze na przystankach autobusowych. Na dojrzałość emocjonalną składa się wiele różnych czynników. Jest to coś nieuchwytnego, co zarazem większość kobiet potrafi w mig ocenić. Na szczęście nad dojrzałością emocjonalną można popracować, wystarczy tylko dobra motywacja i chęć zmiany na lepsze.

Czy warto wchodzić w związek z młodszym facetem?

Związek z młodszym facetem może być nie tylko równie udany jak z rówieśnikiem, a nawet od niego lepszy.  Wszystko bowiem zależy od charakterów obydwu stron. Jeśli zarówno kobieta, jak i mężczyzna są osobami wesołymi, pogodnymi, lubiącymi dobrą zabawę i odrobinę szaleństwa, to mogą stworzyć bardzo satysfakcjonującą relację. Młodszy partner wnosi do związku dużo optymizmu i pozytywnej energii, poza tym jest bardziej skłonny do aktywnego spędzania wolnego czasu. Łatwiej wyciągnąć go na spacer czy do kina. Na ogół młodszy partner jest też bardziej spontaniczny i stara się rozbawić swoją kobietę. Przepełnia go też radość życia i chęć eksperymentowania. Jeśli obie strony potrafią się porozumieć, na dodatek ich charaktery się dopełniają, a mężczyzna jest dojrzały emocjonalnie i odpowiedzialny, to może być naprawdę udana relacja. Lepsza od niejednego związku z rówieśnikiem czy starszym mężczyzną.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (6)

dulcynea

5 lat temu

Jeśli ludzie się naprawdę kochają i szanują to ja nie widzę przeciwskazań.
Ja sama wolę gdy mężczyzna jest starszy ode mnie .Mam sąsiadów ,ona dwadzieścia lat starsza od niego . Kochają się , szanuję to .

Mindi

5 lat temu

Wszystko zależy od okoliczności, szczerości uczuć i przekonań swoich własnych. Nie wtrącam się w czyjeś wybory, nie widzę w tym nic złego. Mnie się podobają starsi ode mnie mężczyźni ale w miłości przesądza uczucie, więc kto wie co by było gdybym się w młodszym mężczyźnie zakochała 🙂

Aneta

5 lat temu

Ja znam kilka par, gdzie on jest młodszy, jeśli tylko poziom emocjonalny partnerów jest podobny, to wiek chyba nie ma najwiekszego znaczenia…

    linea

    5 lat temu

    Zgadzam się z Tobą Aneta. Czasami młodszy mężczyzna jest bardziej dojrzały emocjonalnie niż ten starszy o 10 lat. Uważam, że różnica wieku nie powinna mieć znaczenia, ważne jest to co czujemy i to co mamy w głowie. Jeśli dobrze się ze sobą dogadujemy to nie powinniśmy się tym przejmować. Ważne jest abyśmy byli szczęśliwi. A opiniami innych nie powinniśmy się przejmować 🙂 Nikt inny za nas życia nie przeżyje.

Emilly27k

5 lat temu

Jeśli nie przeszkadza różnica wieku, a posiada się wszystkiego po trochu to uważam,że można spróbować być w takim związku. Raz się żyje.

Zostaw komentarz